Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Nolan Carlson
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Champions WC
Champions Wrestling Club
Utah
Wasatch Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
TF 10-0 0:56
N. Haaga
Olympus Wrestling
Utah Freestyle State Championships
Round 4
102
04/20
L
TF 10-0 0:21
G. Knudsen
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
Round 3
102
04/20
W
TF 10-0 0:31
N. Haaga
Olympus Wrestling
Utah Freestyle State Championships
Round 1
102
02/10
W
MD 9-1
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Finals
95
02/10
W
F 6-1 2:56
D. Moffat
South Summit Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
95
02/10
W
DEC 10-4
S. Ashby
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
95
01/06
W
DEC 7-6
J. Greenhalgh
Carbon Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 5
90-94
01/06
L
TF 16-0 4:08
B. Mauch
Sons Of Atlas Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
90-94
01/06
L
F 2-0 0:32
L. Eure
Charger wrestling club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
90-94
01/06
W
F 8-0 4:06
K. Farnsworth
Altamont longhorns
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 1
90-94
01/06
W
DEC 7-4
M. Tate
Stallions Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
93-98
01/06
W
TF 17-1
T. Staten
Timpanogos Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
93-98
01/06
L
DEC 12-10 SV
B. Taylor
Team Prestige
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
93-98
11/25
L
DEC 11-9 SV
C. Robinson
Ruby Mountain Wrestling
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
100
11/25
W
FOR 0-0
C. Sharp
Uintah Jr High Wrestling
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (16 Man)
100
11/25
L
F 13-2 3:28
B. Maddox
Brothers of Steel
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
11/25
W
DEC 5-0
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/25
W
F 5-0 2:42
R. Doucette
Talons Wrestling Team
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
100
11/18
W
DEC 4-0
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
94-100 B
11/18
W
F 5-2 2:20
B. Mangrum
Alta Wings
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
94-100 B
11/18
W
DEC 2-0
E. McCurdy
Uintah Wrestling
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
94-100 B
11/18
L
MD 15-1
N. Canfield
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
94-95
11/18
L
DEC 3-2
K. Cannon
Westlake
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
94-95
11/18
W
FOR 0-0
C. Hurl
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
94-95
11/11
L
F 0-8 1:47
M. Clements
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
98
11/11
W
DEC 6-0
H. Young
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 3 (4 Man)
98
11/11
L
F 8-4 3:00
H. Young
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
98
11/11
W
F 9-2 3:45
R. Thomas
Elite Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Round 2 (4 Man)
98
11/11
L
F 2-0 0:11
T. Cowan
JWC
Caleb Williams Memorial 2023
Round 1 (4 Man)
98
11/11
W
F 4-0 1:28
T. Herrera
Team Prestige
Caleb Williams Memorial 2023
Quarterfinals (8 Man)
98
11/11
W
MD 12-2
C. Holman
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Placement Matches (8 Man)
96
11/11
W
F 2-0 0:40
J. White
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
96
11/11
W
F 2-0 0:29
J. Eyre
Cowan Wrestling Academy
Caleb Williams Memorial 2023
Quarterfinals (8 Man)
96
11/07
W
F 11-2 3:32
B. Taylor
Team Prestige
2023 Christmas Clash Duals Wrestle Offs
2nd Place Match (4 Man)
100
11/07
W
F 10-1 1:56
C. Stafford
Champions Wrestling Club
2023 Christmas Clash Duals Wrestle Offs
1st & 3rd (4 Man)
100
11/07
L
F 10-0 2:00
J. Whitford
Westlake youth wrestling
2023 Christmas Clash Duals Wrestle Offs
Semifinals (4 Man)
100
11/04
W
F 5-2 3:55
B. Revell
Pleasant Grove
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
89-94
11/04
W
F 6-1 2:34
B. Olson
Champions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
89-94
11/04
L
F 2-0 0:16
B. Mauch
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
89-94
11/04
W
F 2-0 0:48
N. Johnston
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
94-100
11/04
W
MD 13-3
C. Sharp
Uintah Wrestling
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
94-100
11/04
W
F 2-0 0:36
B. Po`oi
Payson Lion Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
94-100
10/14
L
Replay
DEC 5-2
J. Espinoza
Live Training
RMN Events - Freakshow
Consi of 4
98 lbs
10/14
W
Replay
F 5-0 1:56
B. Moore
Team Real Life
RMN Events - Freakshow
Consi of 8 #2
98 lbs
10/14
W
Replay
F 3-5 1:55
Z. Kamanu
LV Bear WC
RMN Events - Freakshow
Consi of 8 #1
98 lbs
10/14
L
Replay
F 11-0 3:21
J. Holiday
Rough House
RMN Events - Freakshow
Round of 16
98 lbs
10/07
W
Replay
F 7-1 1:41
L. Relph
Devils Wrestling
The Preseason Open
Round 3
87-95
10/07
W
Replay
F 2-0 0:49
J. Francis
Southern Idaho Training Center
The Preseason Open
Round 1
87-95
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/24
L
Replay
DEC 6-0
D. Buelow
Hawaii
USA WESTERN STATES CHAMPIONSHIPS-FOLK
1st and 3rd places
94
06/24
W
Replay
F 4-0 2:08
C. Recopuerto
Hawaii
USA WESTERN STATES CHAMPIONSHIPS-FOLK
semis and last consi
94
06/24
W
Replay
F 2-0 0:35
E. Jones
Alaska
USA WESTERN STATES CHAMPIONSHIPS-FOLK
Quarters
94
06/24
W
NC 0-0
E. Jones
Alaska
USA WESTERN STATES CHAMPIONSHIPS-FOLK
True Second
94
11/26
L
Replay
F 11-5 2:58
J. Eyre
Cowan Wrestling Academy
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
84
11/26
W
Replay
MD 22-9
L. Meservy
Mountain Ridge Youth Wrestling
Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
84
11/26
L
Replay
F 7-0 3:33
H. Leavitt
Champions Wrestling Club
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
84
11/26
W
Replay
DEC 8-7
C. Christensen
Sanderson Wrestling Academy
Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
84
11/12
L
F 2-0 0:58
C. Jolley
Payson Pride Wrestling
Caleb Williams Memorial
Round 3 (4 Man)
88
11/12
W
MD 12-2
C. Holman
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 2 (4 Man)
88
11/12
L
F 16-0 3:02
H. Leavitt
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial
Round 1 (4 Man)
88
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020