Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
John Whitford
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2020-2021
Team Name
Westlake
Westlake youth wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 2-0 0:48
M. Tate
Stallions Wrestling Club
Utah Youth Super State
Finals
100
02/10
W
TF 15-0 2:03
C. Sharp
Uintah Wrestling
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
100
02/10
W
F 4-1 0:38
S. Mantas
Jordan
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
100
02/10
W
F 5-0 1:24
J. Beddoes
Agoge / Atlas
Utah Youth Super State
Round 1 championship
100
12/09
L
Replay
DEC 9-7
J. Barzee
Sanderson Wrestling Academy
Battle Royale Championships
1st & 3rd (16 Man)
96
12/09
W
Replay
DEC 9-2
T. Boger
Sanderson Wrestling Academy
Battle Royale Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
96
12/09
W
Replay
F 2-0 0:28
W. Norton
Wasatch Wrestling Club
Battle Royale Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
96
11/25
L
DEC 5-1
D. Cloward
Uintah Jr High Wrestling
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
100
11/25
W
DEC 8-2
T. Moat
Millard Wrestling Club
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
11/25
W
F 7-0 2:07
B. Hubbard
Diamondville Wrestling Club
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/25
W
F 2-0 1:13
C. Caufield
Roy Wrestling Club
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
100
11/25
W
F 5-2 2:31
B. Maddox
Brothers of Steel
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
100
11/25
W
F 2-0 1:10
M. Hernandez
Sublime Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
11/25
W
F 14-0 2:47
C. Sharp
Uintah Jr High Wrestling
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/11
W
F 6-0 2:12
G. Snook
Sanderson Wrestling Academy
Caleb Williams Memorial 2023
Placement Matches (8 Man)
105
11/11
W
M FOR 0-0
A. Christensen
Champions Wrestling Club
Caleb Williams Memorial 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
105
11/11
W
F 8-0 1:16
J. Lawson
Bruins
Caleb Williams Memorial 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
105
11/11
L
F 2-0 0:53
T. Cowan
Juab Wrestling Club (JWC)
Caleb Williams Memorial 2023
Quarterfinals (8 Man)
105
11/07
W
F 5-0 1:15
B. Taylor
Team Prestige
2023 Christmas Clash Duals Wrestle Offs
1st & 3rd (4 Man)
100
11/07
W
F 10-0 2:00
N. Carlson
Champions Wrestling Club
2023 Christmas Clash Duals Wrestle Offs
Semifinals (4 Man)
100
10/07
W
Replay
MD 8-0
T. Mikesell
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Finals
104
10/07
W
Replay
F 4-2 2:12
L. Rarick
Westlake
The Preseason Open
Round 3
104
10/07
W
Replay
F 7-2 2:48
G. Snook
Sanderson Wrestling Academy
The Preseason Open
Round 2
104
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/11
L
Replay
DEC 4-2 SV
A. Tokita
East Idaho Elite
Intermountain Warrior Challenge
Round 8 32 man
97
03/11
W
DEC 4-2
T. Guillen
Fighting Squirrels
Intermountain Warrior Challenge
Round 7 32 man
97
03/10
L
Replay
DEC 6-0
P. Hogan
Uintah Wrestling
Intermountain Warrior Challenge
Round 6 32 man
97
03/10
W
Replay
MD 11-2
S. Woodward
Wasatch Wrestling Club
Intermountain Warrior Challenge
Round 4 32 man
97
03/10
W
Replay
MD 13-2
C. Evans
Sanderson Wrestling Academy
Intermountain Warrior Challenge
Round 2 32 man
97
02/11
W
Replay
F 2-0 0:42
C. Davidson
Cougars Wrestling Club
Utah Youth Super State
Medal Rounds
96
02/11
W
Replay
F 2-0 0:45
L. Wilson
West Jordan
Utah Youth Super State
Semis & 3rd WB (16 Man)
96
02/11
W
Replay
F 2-0 0:22
C. Wilson
Zion Thunder Wrestling Club
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
96
02/11
W
Replay
F 5-0 0:47
K. Holman
Wasatch Wrestling Club
Utah Youth Super State
Round 1 Small Weights
96
11/26
L
Replay
DEC 6-2
R. Talbot
ATC
Turkey Tussle
1st & 3rd (16 Man)
98
11/26
W
Replay
F 4-2 2:31
A. Phillipsen
Delta wrestling club
Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
98
11/26
W
Replay
TF 19-2 3:26
K. Barney
Uintah Jr High Wrestling
Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
98
11/26
W
Replay
DEC 11-4
C. Ballard
D.C. Wrestling
Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
98
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/11
L
Replay
DEC 6-0
J. Sanchez
---
2021 Rocky Mountain Nationals
2nd Place
69 lbs
07/11
W
Replay
F 5-1 2:57
G. Avila
Central Coast Most Wanted
2021 Rocky Mountain Nationals
3rd Place
69 lbs
07/10
W
Replay
F 2-0 0:30
G. whatley
---
2021 Rocky Mountain Nationals
Consi-Semis
69 lbs
07/10
W
Replay
TF 15-0 2:30
K. Eva
Atc
2021 Rocky Mountain Nationals
Consi of 4
69 lbs
07/10
W
Replay
DEC 3-2
J. Gillespie
Nwa
2021 Rocky Mountain Nationals
Consi of 8 #2
69 lbs
07/10
L
Replay
MD 14-4
B. Hanlon
Gold Rush Wr Ac
2021 Rocky Mountain Nationals
Quarter-Finals
69 lbs
05/09
W
Replay
F 4-0 1:54
C. Klotz
---
2021 Aztec Warrior Championships
Finals
73 lbs
05/09
W
Replay
DEC 12-5
M. Ekle
Team Alaska
2021 Aztec Warrior Championships
Semi-Finals
73 lbs
05/08
W
Replay
F 5-0 0:53
E. Wheeler
North Montana WC
2021 Aztec Warrior Championships
Quarter-Finals
73 lbs
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020