Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cole Sharp
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
4A - Uintah
Uintah
Uintah 1 Merkley/Bowden
Uintah Jr High Wrestling
Uintah Utes
Uintah Wrestling
Uintah wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
L
TF 10-0 0:44
L. Rarick
Westlake Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Semis & 5th WB (32 Man)
110
04/20
L
TF 11-0 1:18
C. Davidson
Cougars Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 2
110
04/19
W
TF 8-0 0:32
E. Titus
Defiant Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
Conso Semis
110
04/19
L
TF 8-0 1:06
L. Rarick
Westlake Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
Semifinals
110
04/19
W
DEC 9-4
E. Brubaker
Talons Wrestling
Utah Greco Roman State Championships
Quarters & WB
110
03/23
W
F 2-0 0:09
H. Wilcox
Altamont
Duchesne Rec League Tour. 2024
Round 3 (4 Man)
120-160
03/15
W
F 4-1 0:48
K. Stewart
Uintah Girls Wrestling
Altamont Rec League Tournament 2024
Round 2 (4 Man)
104-117
02/10
L
F 5-0 1:30
J. Eyre
Elite Wrestling
Utah Youth Super State
Placement matches
100
02/10
W
F 15-0 2:40
J. Beddoes
Agoge / Atlas
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
100
02/10
L
TF 15-0 2:03
J. Whitford
Westlake
Utah Youth Super State
Round 3 Championship
100
02/10
W
F 10-4 3:47
M. Merino
Team Prestige
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
100
02/10
W
F 5-0 1:14
R. Whiteley
JWC
Utah Youth Super State
Round 1 championship
100
01/27
L
Replay
DEC 7-2
M. Tate
Stallions Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Finals
100
01/26
W
Replay
F 2-0 0:18
B. Patino
Grantsville Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
100
01/26
W
Replay
F 2-0 0:45
P. Veater
Ben Lomond wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
100
01/26
W
FOR 0-0
E. MARTINEZ
Jordan Junior Wrestling
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 1
100
01/20
L
DEC 9-5
C. Dahl
2A - Millard
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Championship finals
106
01/20
W
F 5-0 2:08
B. Phelps
1A - Altamont
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
106
01/20
W
DEC 7-0
D. Black
4A - Uintah
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
106
01/19
W
F 2-0 1:15
L. Blonquist
2A - North Summit
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
106
12/30
L
MD 13-0
C. Peebles
Upper Valley Aces Wresstling
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 4 Quarters
102
12/30
W
F 8-0 1:50
R. Doucette
Talons Wrestling
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 3
102
12/30
W
DEC 10-8
C. Perrenoud
Stallions Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 1.5
102
12/30
L
TF 15-0 3:27
J. Childers
Nebraska Elite Wrestling Club
TOA - 2023 Salt Lake Slam
Rd 2.5
102
12/28
L
F 2-0 0:24
K. Turner
Millard wrestling club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (4 Man)
99-103
12/28
L
DEC 9-6
J. Mancilla
Team Ravage
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (4 Man)
99-103
12/28
L
F 2-0 0:26
T. Andersen
Juab Wrestling Club (JWC)
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 1 (4 Man)
99-103
12/28
W
F 5-0 2:17
D. Stephenson
Millard wrestling club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 3 (3 Man)
101-104
12/28
W
F 2-0 0:35
B. Patino
Grantsville Wrestling Club
Coleman & Trevan Memorial (Wasatch)
Round 2 (3 Man)
101-104
12/16
L
F 4-0 2:34
C. Manheimer
West Jordan
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
12/16
L
F 14-1 2:18
B. Taylor
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
1st & 3rd (16 Man)
100
12/16
L
F 5-0 0:52
K. Turner
Millard Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (16 Man)
100
12/16
W
F 5-0 0:34
K. Memmott
JWC
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
12/16
W
F 5-3 2:09
F. Devine
Charger Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
12/16
W
F 9-0 2:30
B. Jenne
Altamont Longhorns
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 1 (16 Man)
100
12/09
L
Replay
TF 17-2 3:00
D. Martin
Uintah Wrestling
Battle Royale Championships
4th Wrestleback (32 Man)
103
12/09
L
Replay
F 2-0 0:45
B. Winter
Sanderson Wrestling Academy
Battle Royale Championships
Quarters & 3rd WB (32 Man)
103
12/09
W
FOR 0-0
P. Carter
Warrior Wrestling
Battle Royale Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
103
11/25
L
DEC 7-0
M. Hernandez
Sublime Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Placement Matches (16 Man)
100
11/25
L
FOR 0-0
N. Carlson
Champions Wrestling Club
The Turkey Tussle
4th Wrestleback (16 Man)
100
11/25
W
DEC 5-2
T. Dunn
Sanderson Wrestling Academy
The Turkey Tussle
Semis & 3rd WB (16 Man)
100
11/25
W
F 11-0 2:15
R. Doucette
Talons Wrestling Team
The Turkey Tussle
2nd Wrestleback (16 Man)
100
11/25
L
F 14-0 2:47
J. Whitford
Westlake
The Turkey Tussle
Quarters & 1st WB (16 Man)
100
11/25
W
F 2-0 1:30
E. McCurdy
Uintah Wrestling
The Turkey Tussle
Round 1 (16 Man)
100
11/18
W
F 5-0 0:38
P. Thurman
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
102-107
11/18
W
DEC 8-2
E. Ferrara
Olympus-Skyline
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
102-107
11/18
W
DEC 9-2
P. Cannon
Unaffiliated
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
102-107
11/18
L
DEC 4-0
T. Zorzakis
Charger Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (4 Man)
97-102
11/18
L
F 2-0 0:26
T. Herrera
Team Prestige
Charger Classic
Round 2 (4 Man)
97-102
11/18
L
F 2-0 0:53
G. Snook
Sanderson Wrestling Academy
Charger Classic
Round 1 (4 Man)
97-102
11/04
W
F 2-0 0:40
B. Po`oi
Payson Lion Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 3
94-100
11/04
L
MD 13-3
N. Carlson
Champions Wrestling Club
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
round 2
94-100
11/04
W
F 4-4 2:10
N. Johnston
Sons Of Atlas
Darold Henry Dynasty Youth Tournament
Round 1
94-100
10/21
W
Replay
F 5-0 2:29
B. Marshall
Panguitch
Western States Preseason Championships
Round 4
100
10/21
L
Replay
DEC 8-7
B. Marshall
Panguitch
Western States Preseason Championships
Round 2
100
10/21
W
Replay
F 2-1 1:23
B. Marshall
Panguitch
Western States Preseason Championships
Round 1
100
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
MD 13-0
D. Martin
Uintah Workman
Basin Rec League Championship 2023
Placement Matches (8 Man)
87-93
04/01
W
F 4-0 1:50
T. Black
Uintah 4 Tanner Merkley
Basin Rec League Championship 2023
2nd Wrestleback (8 Man)
87-93
04/01
W
F 2-0 0:59
B. Burton
Cougars Joe Thomas
Basin Rec League Championship 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
87-93
04/01
L
F 2-0 0:31
D. Martin
Uintah Workman
Basin Rec League Championship 2023
Quarterfinals (8 Man)
87-93
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023