Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cooper Hurl
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
3A - Summit Academy
Charger Wrestling Club
Charger wrestling club
Chargers Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/20
W
TF 14-4
A. Speredon
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
Round 4
98
04/20
W
TF 10-0 0:30
B. Marshall
Utah
Utah Freestyle State Championships
Round 3
98
04/20
L
DEC 10-8
J. Sandoval
Sanderson Wrestling Academy
Utah Freestyle State Championships
Round 2
98
04/20
W
TF 10-0 0:43
L. Ordonez
Empire Wrestling Club
Utah Freestyle State Championships
Round 1
98
04/19
L
TF 8-0 1:07
C. Stafford
Champions Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
First Place
98
04/19
W
TF 17-8 2:19
L. Ordonez
Empire Wrestling Club
Utah Greco Roman State Championships
Quarters & WB
98
02/10
L
DEC 6-4
C. Christensen
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Placement matches
90
02/10
L
DEC 8-6 SV
B. Lott
Morgan Wrestling Club
Utah Youth Super State
Cons round 5, Consi semi
90
02/10
W
F 2-0 0:43
D. Fillmore
Wasatch
Utah Youth Super State
Cons round 4
90
02/10
W
F 8-0 1:37
K. Peterson
JWC
Utah Youth Super State
2nd WB, 32 semis, 64 quarters
90
02/10
L
DEC 9-5
B. Wylie
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Round 2 championship & consolation
90
02/10
W
F 8-0 1:57
H. Hicken
Wasatch
Utah Youth Super State
Round 1 championship
90
01/27
W
FOR 0-0
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
5th place
92
01/27
L
Replay
DEC 9-6 TB1
C. Christensen
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
Consi Semis
92
01/27
L
Replay
MD 11-0
S. Ashby
Wasatch Wrestling Club
Utah Northern State (4th-9th grade)
Round 3, consi
92
01/26
W
Replay
DEC 3-2
B. Wylie
Sanderson Wrestling Academy
Utah Northern State (4th-9th grade)
Semis & Quarters
92
01/26
W
Replay
F 2-0 0:49
B. Arellano
Millville
Utah Northern State (4th-9th grade)
Champ round 2 & Quarters
92
01/20
L
F 8-0 3:43
S. Wood
4A - Bear River
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
3rd/5th place
93
01/20
W
DEC 6-2
M. Wood
4A - Bear River
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
6th Wrestleback (32 Man)
93
01/20
L
F 9-0 3:22
C. Holman
4A - Payson
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
93
01/20
W
F 0-4 2:07
B. Clyde
4A - Hurricane
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Quarters & 3rd WB (32 Man)
93
01/19
W
DEC 5-0
K. Hill
2A - Grand County
1A-4A Boys Junior High/Middle State 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
93
01/13
L
DEC 6-4 SV
S. Scown
Stallions Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
92-95
01/13
W
FOR 0-0
R. Ostmann
SOUTH SUMMIT WRESTLING CLUB
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
92-95
01/13
W
DEC 6-4
J. Buhl
Bear River Jr High Wrestling C
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
92-95
01/06
W
F 13-2 4:29
B. Mangrum
Wingz
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
93-95
01/06
W
F 4-0 1:45
J. Sandoval
Sanderson Wrestling Academy
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
93-95
01/06
W
F 9-1 2:18
L. Bennett
Millard County Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
93-95
12/30
W
F 0-0
J. Gilson
Blanding Pride
Sanpeter Showdown
Round 5 (5 Man)
91-93
12/30
W
F 2-0 0:14
C. Poulsen
Iron County Wrestling Acadamy
Sanpeter Showdown
Round 4 (5 Man)
91-93
12/30
W
F 13-1 1:52
R. Trujillo
North Sevier Wolf Pack
Sanpeter Showdown
Round 3 (5 Man)
91-93
12/30
L
F 4-0 1:29
J. Eyre
South Sevier
Sanpeter Showdown
Round 1 (5 Man)
91-93
12/28
W
F 13-3 2:39
A. Ware
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 3 (4 Man)
85-93
12/27
W
F 2-0 0:23
L. DeLaney
Olympus-Skyline
T.C Clash
Round 2 (4 Man)
85-93
12/27
L
DEC 5-2
M. Herndon
Stallions Wrestling Club
T.C Clash
Round 1 (4 Man)
85-93
12/16
L
F 2-0 0:40
C. Jolley
Payson Lion Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Placement Matches (32 Man)
90
12/16
W
MD 12-0
K. Sweat
Wasatch Wrestling Club
2023 Juab Winter Classic K-9
Semis & 5th WB (32 Man)
90
12/16
W
TF 15-0 3:10
B. Mathews
Team Prestige
2023 Juab Winter Classic K-9
Quarters & 3rd WB (32 Man)
90
12/16
W
F 10-4 2:47
J. Millet
Timpanogos
2023 Juab Winter Classic K-9
Round 2 Champ & WB (32 Man)
90
11/18
W
F 5-2 2:15
K. Hill
Devils Wrestling
Charger Classic
Round 4 (5 Man)
94-100 A
11/18
W
F 11-2 2:40
B. Patino
Grantsville Wrestling Club
Charger Classic
Round 3 (5 Man)
94-100 A
11/18
W
F 9-2 2:45
K. Rees
Northside Wrestling Club
Charger Classic
Round 2 (5 Man)
94-100 A
11/18
W
F 9-1 1:46
T. Dutson
Delta Wrestling Club
Charger Classic
Round 1 (5 Man)
94-100 A
11/11
L
Replay
F 2-2 2:59
B. Mangrum
Alta
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 3 (4 Man)
93-96
11/11
W
Replay
DEC 11-7
J. Sandoval
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 2 (4 Man)
93-96
11/11
L
Replay
DEC 6-0
S. Wood
Sanderson Wrestling Academy
Empire Melee `Layton Youth Wrestling` 23
Round 1 (4 Man)
93-96
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
L
DEC 8-4
K. Frischknecht
Richfield
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
83-87
04/01
L
F 6-2 2:13
T. Adams
Millard
UTAH LITTLE LEAGUE STATE 2023
Quarterfinals (8 Man)
83-87
02/11
L
Replay
DEC 6-2
L. Relph
Devils Wrestling
Utah Youth Super State
2nd Wrestleback (16 Man)
90
02/11
L
Replay
F 2-0 1:02
M. Evans
Sanderson Wrestling Academy
Utah Youth Super State
Quarters & 1st WB (16 Man)
90
01/14
L
F 2-0 0:39
M. Evans
Sanderson Wrestling Academy
CHRISTY`S CLASH
Round 3 (4 Man)
84-86
01/14
W
F 6-0 1:43
K. Rees
Viewmont Wrestling Club
CHRISTY`S CLASH
Round 2 (4 Man)
84-86
01/14
L
MD 9-0
B. Taylor
Team Prestige
CHRISTY`S CLASH
Round 1 (4 Man)
84-86
01/07
W
F 4-0 3:26
K. Hamilton
Grantsville Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 4
80-87
01/07
L
F 0-2 0:52
M. Bogue
Delta Wrestling Club
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 3
80-87
01/07
W
DEC 6-4
L. Meservy
Mountain Ridge Youth Wrestling
Josie Garcia Memorial Youth Tournament
Round 2
80-87
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020