Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ronald Castillo
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Blue Steel
Blue Steel Wrestling Club
Braddock
blue steel
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
W
DEC 10-4
Z. Kamal
Coral Gables
FHSAA 3A D16
5th Place Match
150
02/16
L
F 5-0 1:49
J. Diaz
Miami Southridge Hs
FHSAA 3A D16
Consi Semis
150
02/15
W
F 7-1 2:23
G. Olazabal
Ferguson
FHSAA 3A D16
Consi Round 1
150
02/15
L
DEC 9-6
Z. Kamal
Coral Gables
FHSAA 3A D16
Quarterfinals
150
02/06
W
F 0-0
S. Gonzalez
Doral Academy
Doral Duals
Round 1
157
02/03
L
DEC 7-1
I. Garcia
Southwest Miami
2024 GMAC Championships
Placement Matches (32 Man)
150
02/03
W
DEC 10-7
J. Diaz
Miami Southridge Hs
2024 GMAC Championships
6th Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
F 12-2 3:37
R. Castillo
Braddock
2024 GMAC Championships
5th Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
FOR 0-0
M. Luis
Miami Palmetto
2024 GMAC Championships
4th Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
FOR 0-0
I. Ergas
Dr. Krop
2024 GMAC Championships
4th Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
F 11-2 2:36
D. Cooper
North Miami
2024 GMAC Championships
3rd Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
F 12-3 3:49
Z. Kamal
Coral Gables
2024 GMAC Championships
3rd Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
F 4-1 0:55
E. Sanabria
Coral Reef
2024 GMAC Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
150
02/03
W
F 2-0 0:49
V. Davis
Miami Senior High
2024 GMAC Championships
2nd Wrestleback (32 Man)
150
02/02
L
F 4-3 3:34
M. Abreu
South Dade
2024 GMAC Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
02/02
L
F 11-2 4:11
J. Diaz
Miami Southridge Hs
2024 GMAC Championships
Round 2 Champ & WB (32 Man)
150
02/02
W
F 6-2 0:44
B. Gil
Miami Coral Park
2024 GMAC Championships
Round 1 (32 Man)
150
02/02
W
TF 18-3 3:05
L. Clinton
Miami Carol City Senior
2024 GMAC Championships
Round 1 (32 Man)
150
01/30
L
F 0-0
D. Gonzalez
Florida Christian School
Doral Duals
Round 1
157
01/20
W
TF 18-3 2:19
G. Laureles
Coral Reef
Beach Duals
Round 1 (6 Team)
150
01/20
L
F 4-1 1:53
S. Valdes
Miami Beach Senior
Beach Duals
Round 3 (6 Team)
150
01/20
W
TF 19-3 2:30
M. Luis
Miami Palmetto
Beach Duals
Round 2 (6 Team)
150
01/06
W
F 4-1 0:43
R. Zambrana
Mater Academy
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 9 (10 Man)
157
01/06
W
F 4-2 1:53
P. Mescolin
Somerset
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 8 (10 Man)
157
01/06
W
F 10-4 3:39
N. Levy
Belen Jesuit Preparatory School
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 7 (10 Man)
157
01/06
L
F 5-3 2:52
A. Corrales
Key West
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 6 (10 Man)
157
01/06
W
F 2-0 0:14
J. Granados
Belen Jesuit Preparatory School
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 5 (10 Man)
157
01/05
W
F 2-0 0:55
D. Mondesi
West Broward
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 3 (10 Man)
157
01/05
L
F 3-0 3:55
J. Fernandez
Ferguson
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 2 (10 Man)
157
01/05
W
F 0-0 0:47
J. Ruelke
Coral Springs Charter School
Somerset Scuffle 13th Annual
Round 1 (10 Man)
157
12/15
L
F 4-1 2:25
W. White
Southwest Miami
3A District 16 Duals
Round 6 (8 Team)
165
12/15
W
F 2-0 0:28
D. Guerra
Miami Southridge
3A District 16 Duals
Round 7 (8 Team)
165
12/09
L
Replay
F 3-0 2:16
L. Fernandez-Medina
Camden
2023 Danny Byron Day 1
Placement Matches (8 Man)
157 Gold
12/08
W
Replay
DEC 8-3
D. III
Glynn Academy
2023 Danny Byron Day 1
2nd Wrestleback (8 Man)
157 Gold
12/08
L
Replay
DEC 13-6
S. Davie
Southwest Miami
2023 Danny Byron Day 1
Semis & 1st WB (8 Man)
157 Gold
12/02
L
F 4-0 2:13
D. Ibanez
Archbishop Mccarthy Hs
2023 H-Town Throwdown
Placement Matches (32 Man)
157
12/02
L
F 4-0 0:49
A. Corrales
Key West
2023 H-Town Throwdown
8th Wrestleback (64 Man)
157
12/02
W
DEC 8-3
G. Noguel
Southwest Miami
2023 H-Town Throwdown
7th Wrestleback (64 Man)
157
12/02
W
F 7-0 2:08
T. Jones
Felix Varela
2023 H-Town Throwdown
6th Wrestleback (64 Man)
157
12/02
L
F 11-2 3:59
K. Nazario
Mater Lakes Academy
2023 H-Town Throwdown
Quarterfinals All
157
12/02
W
MD 11-3
A. Soto
Hialeah Gardens Sr.
2023 H-Town Throwdown
Round 3 - Champ (64 Man)
157
12/01
W
F 2-0 1:28
A. Cordova
Doral Academy
2023 H-Town Throwdown
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
157
11/11
W
DEC 9-6
D. Ibanez
Wrestling University-FL
Gladiator Fall Brawl
Placement Matches (8 Man)
V 157
11/11
W
MD 14-5
C. Ferreira
Gladiator Wrestling Club
Gladiator Fall Brawl
2nd Wrestleback (8 Man)
V 157
11/11
L
F 7-4 3:50
M. Abreu
Gladiator Wrestling Club
Gladiator Fall Brawl
Semis & 1st WB (8 Man)
V 157
11/11
W
DEC 5-4
D. Ibanez
Wrestling University-FL
Gladiator Fall Brawl
Quarterfinals (8 Man)
V 157
09/09
L
Replay
DEC 7-2
J. Shores
Camden
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 4 Champ & WB (64 Man)
144
09/09
W
Replay
F 4-0 1:25
I. Rustam
Bear Clan
2023 Florida Super 32 Early Entry
2nd Wrestleback (64 Man)
144
09/09
L
DEC 6-2
J. Samuels
Manatee mafia
2023 Florida Super 32 Early Entry
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/19
W
FOR 0-0
M. Rodino
Southwest Miami High School
Firebird Fall Brawl 2
Round 2 (4 Man)
152
11/19
W
MD 11-3
J. Joseph
Miramar
Firebird Fall Brawl 2
Round 1 (4 Man)
152
11/19
W
F 2-0 0:21
S. Hernandez
Doral Academy
Firebird Fall Brawl 2
Round 3 (4 Man)
152
11/12
W
F 2-1 2:30
B. Kreitman
Mater Lakes
Somerset Fall Brawl 3
Placement Matches (8 Man)
JV 145
11/12
W
F 4-0 2:27
A. Lopez
S.C.A.R. Club
Somerset Fall Brawl 3
Semis & 1st WB (8 Man)
JV 145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
L
Replay
F 2-0 1:15
L. Wiitanen
Constant Pressure
2022 AAU Scholastic Duals
Round 7 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 2-0 0:48
H. Taylor
Naperville Phoenix
2022 AAU Scholastic Duals
Round 6 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 9-2 1:05
L. Paradice
Jackson County
2022 AAU Scholastic Duals
Round 8 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 2-0 1:18
L. Mickey
Yeti Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 2-0 0:42
J. Bystricky
Medina HS
2022 AAU Scholastic Duals
2nd Wrestleback (8 Team)
138
06/17
W
Replay
F 6-0 2:28
C. Childers
Alpha Wrestling
2022 AAU Scholastic Duals
Round 9 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 13-2 3:27
J. Bystricky
Medina HS
2022 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 2-0 0:32
D. Fouche
D1 Wrestling Academy
2022 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 8-0 1:33
J. Castellone
---
2022 AAU Scholastic Duals
Round 5 (10 Team)
138
06/17
L
Replay
F 4-1 2:26
M. Willis
Goon Squad
2022 AAU Scholastic Duals
Placement Matches (8 Team)
138
06/17
L
Replay
F 2-5 0:58
M. Hawkins
South Johnston
2022 AAU Scholastic Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
138
06/17
L
Replay
F 0-0 2:47
M. Willis
Goon Squad
2022 AAU Scholastic Duals
Quarterfinals (8 Team)
138
06/17
L
Replay
F 6-5 2:29
K. Blake
Warrior Elite
2022 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020