Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Collin Foy
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Hanover Central
Hanover Central
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
W
F 5-0 1:10
D. Hale
Owen Valley
1A/2A Indiana State Championship
Semis & 5th WB (32 Man)
285
03/02
W
F 2-1 0:48
M. Henderson
Northeastern
1A/2A Indiana State Championship
Quarters & 3rd WB (32 Man)
285
02/10
L
Replay
DEC 3-0
B. Beck
Rochester
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Quarters (16 Man)
285
02/10
W
Replay
F 2-0 0:28
S. Lorenzo
Logansport
IHSAA Semi-State @ East Chicago Central
Champ. Round 1 (16 Man)
285
02/03
L
F 0-0 3:46
P. Clark
Crown Point
IHSAA Regional @ Crown Point
Placement (8 Man)
285
02/03
W
F 1-0 4:30
C. Johnson
New Prairie
IHSAA Regional @ Crown Point
Semis (8 Man)
285
02/03
W
F 2-0 1:45
I. Jones
Knox
IHSAA Regional @ Crown Point
Quarters (8 Man)
285
01/27
L
F 2-0 2:46
P. Clark
Crown Point
IHSAA Crown Point Sectional
Placement Matches
285
01/27
W
DEC 3-0
M. Krolikowski
Wheeler
IHSAA Crown Point Sectional
Semis and WB
285
01/27
W
F 2-0 0:11
B. VanNieulande
Kankakee Valley
IHSAA Crown Point Sectional
Quarters
285
01/13
L
F 3-1 5:05
A. McNutt
Highland
Northwest Crossroads Conference
Placement Matches (8 Man)
285
01/13
W
DEC 6-0
L. Juris
Hobart
Northwest Crossroads Conference
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/07
W
DEC 6-0
M. Krolikowski
Wheeler
Lake County Championships
Placement Matches
285
01/06
W
F 2-0 1:31
J. Newson
East Chicago Central
Lake County Championships
Semis & 3WB
285
01/06
W
F 9-0 5:34
R. James
Merrillville
Lake County Championships
Quarters
285
01/06
W
F 2-0 0:57
M. Wasiak
Lake Central
Lake County Championships
Round 1
285
12/30
W
DEC 3-0
A. Hastings
Noblesville
North Montgomery Holiday Duals -Ind
Placement Matches (16 Man)
285
12/30
W
F 6-0 3:02
N. Westover
Centerville
North Montgomery Holiday Duals -Ind
Semis (16 Man)
285
12/30
W
F 2-0 0:28
C. White
Muncie Central
North Montgomery Holiday Duals -Ind
Quarters (16 Man)
285
12/29
W
F 4-0 2:26
N. Westover
Centerville
North Montgomery Holiday Duals
Placement Matches (16 Team)
285
12/29
W
F 2-0 0:41
K. Roberts
Greencastle
North Montgomery Holiday Duals
Round 3 (16 Team)
285
12/29
W
F 10-0 2:37
C. Merzdorf
Lafayette Harrison
North Montgomery Holiday Duals
Round 1 (16 Team)
285
12/29
W
F 0-2 0:27
A. Laitus
Hamilton Heights
North Montgomery Holiday Duals
Round 2 (16 Team)
285
12/17
W
F 0-0 5:22
L. Juris
Hobart
Hobart Super Duals
Round 1
285
12/16
W
F 2-0 0:28
D. Rubalcava
Chesterton
Hobart Super Duals
Round 1
285
12/02
L
DEC 3-1
A. McNutt
Highland
Harvest Classic
Placement Matches (16 Man)
285
12/02
W
F 0-0 2:29
L. Juris
Hobart
Harvest Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/02
W
F 4-0 2:22
J. Davis
McCutcheon
Harvest Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/02
W
F 4-0 0:37
G. Arriola
Kokomo
Harvest Classic
Round 1 (16 Man)
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 13-3 5:01
P. Clark
Crown Point
IHSAA Sectional @ Crown Point
Placement Matches
285
01/28
W
F 2-0 2:11
S. Rindfuss
Lowell
IHSAA Sectional @ Crown Point
Semis and WB
285
01/28
W
F 2-0 0:23
J. Carter
Kankakee Valley
IHSAA Sectional @ Crown Point
Quarters
285
01/14
L
F 2-0 2:42
N. Paceley
River Forest
Greater South Shore Conference
Placement Matches (16 Man)
285
01/14
W
F 6-2 3:37
M. Krolikowski
Wheeler
Greater South Shore Conference
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/14
W
F 2-0 0:28
N. Smith
Calumet
Greater South Shore Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/07
W
F 0-0 1:56
R. James
Merrillville
Lake County Championships
Placement Matches (16 Man)
285
01/07
L
F 2-0 0:46
D. Grein
Munster
Lake County Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/07
W
F 2-5 3:00
M. Krolikowski
Wheeler
Lake County Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
285
01/07
L
F 4-0 2:55
A. Villarreal
Hammond Morton
Lake County Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/07
W
F 2-0 0:45
N. Smith
Calumet
Lake County Championships
Round 1 (16 Man)
285
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
W
Replay
F 8-1 2:00
B. Land
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
285
02/27
L
Replay
DEC 5-2
J. Jones
Decatur Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi Semi
285
02/27
L
Replay
F 3-0 2:15
T. Schott
Center Grove
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
285
02/27
W
Replay
DEC 3-1 SV
J. Meschede
Crown Point
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
285
02/26
W
Replay
F 5-0 3:40
I. Moss
Delta
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
285
02/26
W
Replay
F 2-0 1:24
B. Caudill
Bloomington North
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
285
02/12
L
Replay
DEC 4-2 SV
T. White
Portage
IHSAA Semi-State @ East Chicago Semi-State
Champ. Round 1 (16 Man)
285
02/05
W
F 0-0 1:40
C. Winkler
Knox
IHSAA Regional @ Crown Point Regional
Placement (8 Man)
285
02/05
L
F 2-0 0:53
H. Whitenack
New Prairie
IHSAA Regional @ Crown Point Regional
Semis (8 Man)
285
02/05
W
F 4-0 2:33
T. Thompson
LaPorte
IHSAA Regional @ Crown Point Regional
Quarters (8 Man)
285
01/29
L
F 4-2 4:42
L. Begley
Crown Point
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Placement Matches
285
01/29
W
F 4-0 2:42
D. Fox
Hebron
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Semis and WB
285
01/29
W
DEC 3-2
M. Krolikowski
Wheeler.
IHSAA Sectional @ Crown Point Sectional
Quarters
285
01/15
L
DEF 0-0 1:49
N. Paceley
River Forest
Greater South Shore Conference (GSSC)
Placement Matches (16 Man)
285
01/15
W
F 7-4 3:22
D. Fox
Hebron
Greater South Shore Conference (GSSC)
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/15
W
F 2-0 0:22
J. Briseno
Hammond Bishop Noll
Greater South Shore Conference (GSSC)
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
01/08
W
DEC 5-1
J. Messedy
Crown Point
Lake County Championships
Placement Matches (16 Man)
285
01/08
W
TF 17-0 1:46
R. Rose
Griffith
Lake County Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
01/08
L
F 2-0 1:34
T. Sparks
Merrillville
Lake County Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
F 9-9 3:54
A. Hunley
Carroll High School
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
285
02/27
L
DEC 7-3
H. Smith
Indianapolis Cathedral
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
285
02/27
W
DEC 4-2
D. Fox
Hebron Hawks
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
285
02/14
L
F 4-2 3:10
J. Clark
---
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 8
285
02/14
W
DEC 4-0
D. Fox
Hebron Hawks
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 3
285
02/14
W
FOR 0-0
C. Asa
Warren Central
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 6
285
02/14
W
F 0-0 1:24
J. Herrera
Highland High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
285
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022