Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Luke Nally
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Lee`s Summit
Lee`s Summit High School
Lees Summit
MoWest Championship Wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 3-1
D. Myers
Francis Howell Central
MSHSAA Boys State Championships
1st WB (16 Man)
120 Class 4
02/24
L
Replay
MD 11-2
J. Falder
Oak Park
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
120 Class 4
02/17
L
F 7-0 2:44
K. VonHolten
Raymore-Peculiar
MSHSAA Boys Class 4 District 3
Placement
120
02/17
W
F 12-10 6:38
L. Stearns
Waynesville
MSHSAA Boys Class 4 District 3
Semifinals
120
02/17
W
MD 9-1
R. Rogers
Republic
MSHSAA Boys Class 4 District 3
Quarterfinals
120
02/16
W
F 2-0 1:11
W. Hole
Carthage
MSHSAA Boys Class 4 District 3
Round 1 (16 Man)
120
01/27
L
F 2-0 0:54
C. Hulett
Platte County
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2024
Saturday - Placement
120
01/27
W
F 3-3 5:04
G. Hawkins
Lees Summit
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2024
Saturday - Round 6
120
01/27
L
F 2-0 1:01
C. Hulett
Platte County
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2024
Friday - Round 5
120
01/27
W
F 7-1 2:56
A. Mills
Blue Springs South
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2024
Friday - Round 3
120
01/26
W
F 2-0 1:44
A. Madrid
Raytown
Lydia`s Lights/BSS Wrestling Tourn 2024
Friday - Round 1
120
01/25
W
DEC 3-1
K. Johnson
Fort Osage
Fort Osage/Raytown/LSHS
Round 1
126
01/24
W
F 5-0 1:51
J. Smith
Raytown
Fort Osage/Raytown/LSHS
Round 1
126
01/06
W
MD 11-0
J. Gruenstein
Eden Prairie
Eden Prairie Duals
Round 3 (10 Team)
121
01/06
W
DEC 3-1
O. Rhode
Anoka
Eden Prairie Duals
Round 4 (10 Team)
121
01/06
L
MD 10-1
C. Tracy
Scott West
Eden Prairie Duals
Round 1 (10 Team)
121
01/06
W
DEC 5-0
A. Fischer
Becker
Eden Prairie Duals
Round 2c (10 Team)
121
01/04
L
F 2-0 1:26
P. Leverknight
Staley
Lee`s Summit @ Staley
Round 1
120
12/16
L
F 8-0 2:35
A. Kifer
YUKON
Lee`s Summit Holiday Invitational 2023
A Gym Semifinals
126
12/16
W
F 5-0 2:19
T. Oliver
Jefferson City
Lee`s Summit Holiday Invitational 2023
A Gym Quarterfinals
126
12/16
L
MD 13-3
J. Paulsen
Blue Springs
Lee`s Summit Holiday Invitational 2023
Pool Round 5
126
12/16
L
DEC 3-1
C. Mcbride
Marquette
Lee`s Summit Holiday Invitational 2023
Pool Round 4
126
12/16
W
DEC 4-2
J. Bliven
Battle
Lee`s Summit Holiday Invitational 2023
Pool Round 2
126
12/15
W
DEC 4-2
B. Hill
Springfield Kickapoo
Lee`s Summit Holiday Invitational 2023
Pool Round 1
126
12/14
W
F 6-0 3:37
N. Barger
Lee`s Summit West
LSN, LS, LSW Tri
Round 1
126
12/14
W
F 4-1 1:49
J. Neustadter
Lee`s Summit North
LSN, LS, LSW Tri
Round 1
126
12/02
W
DEC 3-0
B. Marsh
Fort Dodge
Dan Gable Donnybrook
Consi Finals & Last Chance Round 2
126
12/02
L
DEC 8-3
M. Middleton
Northwest
Dan Gable Donnybrook
Consi Round 3 & Last Chance Round 1
126
12/01
L
DEC 8-4
N. McCallister
Waukee
Dan Gable Donnybrook
2nd Round WB (32 Man)
126
12/01
L
DEC 9-2
A. Schrempp
Canton
Dan Gable Donnybrook
Consi Round 1
126
12/01
L
DEC 6-0
J. Stevens
Hampton-Dumont-CAL
Dan Gable Donnybrook
Round 1 (32 Man)
126
11/30
W
F 2-0 1:17
Z. Hinds
Belton
Belton/Lee`s Summit/Pleasant Hill
Round 1
126
11/30
W
MD 12-2
J. Young
Pleasant Hill
Belton/Lee`s Summit/Pleasant Hill
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/28
L
F 2-0 0:38
N. Enzminger
Bismarck Legacy
Northern State Team Camp Indv.
Round 4
111-120
06/28
L
MD 9-1
S. Richter
RC Stevens
Northern State Team Camp Indv.
Round 3
111-120
06/28
W
DEC 7-3
J. VanDerWerff
Miller
Northern State Team Camp Indv.
Round 2
111-120
04/15
L
VSU 10-0 1:23
B. Johnson
PAOLA
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
RR Rnd 5
113 lbs
04/15
L
VFA 1:35 4-2
E. Egstad
Greater Heights Wrestling
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
RR Rnd 4
113 lbs
04/15
L
VSU1 10-1 2:13
W. Porter
Powerhouse Wrestling Club
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
RR Rnd 3
113 lbs
04/15
W
VSU 10-0 1:51
D. Kirby
Team Central Wrestling Club
2023 GroWrestling Fight Or Flight Greco
RR Rnd 1
113 lbs
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024