Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Pablito Rodriquez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2018-2019
Team Name
Alamosa
Ortega Middle School
San Luis Valley Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
W
F 2-5 2:41
C. Hancey
Pagosa Springs Middle School
RMN CO Regionals 3 - Alamosa
Placement Matches (16 Man)
110
03/16
W
F 13-0 2:55
C. Rogers
Mancos Bluejays
RMN CO Regionals 3 - Alamosa
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
03/02
W
M FOR 0-0
L. Alexander
ThunderRidge
2024 Freshman/Sophomore Boys Classic
6th Wrestleback (32 Man)
113
03/02
W
DQ 0-2
M. Montano
Pueblo South
2024 Freshman/Sophomore Boys Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
113
03/02
W
TF 15-0 4:08
M. Espinoza
Unattached
2024 Freshman/Sophomore Boys Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
02/23
W
F 6-1 1:34
D. Gutierrez
Ortega Middle School
OMS Wrestling Tournament
1st & 3rd (16 Man)
110
02/23
W
TF 15-0 1:55
R. Casimiro-Palma
Center Middle School
OMS Wrestling Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
02/23
W
MD 10-0
L. Hemmert
Gunnison Middle School
OMS Wrestling Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
11/18
W
F 0-0
N. Perkins
Black Fox Wrestling Academy
P2P - Jailbreak - DGC
Round 4 (6 Man)
95-101
11/18
W
F 0-0
R. Kenrick
Pikes Peak Warriors Wrestling
P2P - Jailbreak - DGC
Round 1 (6 Man)
95-101
11/18
W
FOR 0-0
A. Murillo
La Gente Wrestling Club
P2P - Jailbreak - DGC
Round 5 (6 Man)
95-101
11/18
W
F 0-0
E. Martinez
La Gente Wrestling Club
P2P - Jailbreak - DGC
Round 2 (6 Man)
95-101
11/18
L
DEC 0-0
T. Pino
Betterman Elite Wrestling
P2P - Jailbreak - DGC
Round 3 (6 Man)
95-101
10/28
W
F 0-0
C. Crum-Humburg
Steel City Reloaded Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 5 (6 Man)
102-110
10/28
W
F 0-0
U. Duran
Duran Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 4 (6 Man)
102-110
10/28
W
DEC 0-0
L. Becklehimer
Widefield Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 3 (6 Man)
102-110
10/28
W
F 0-0
M. Torres
Pikes Peak Warriors Wrestling
P2P - Bessemer Brawl
Round 2 (6 Man)
102-110
10/28
W
F 0-0
S. Solano
Duran Wrestling Club
P2P - Bessemer Brawl
Round 1 (6 Man)
102-110
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/18
W
F 0-0 0:29
A. Montoya
Ortega Middle School
CO Regionals - Monte Vista 2023
Placement Matches (32 Man)
95
03/18
W
F 10-2 2:26
G. Meraz
Center Middle School
CO Regionals - Monte Vista 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
95
03/18
W
F 0-0 0:40
J. Willbanks
Escalante Eagles
CO Regionals - Monte Vista 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
95
03/18
W
TF 21-6 3:52
S. Romero
Monte Vista
CO Regionals - Monte Vista 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
95
03/17
W
DEC 11-7
A. Pintor
Ortega Middle School
Centauri Middle School Invitational 2023
Placement Matches (8 Man)
95
03/17
W
TF 16-1 2:35
E. Smith
Pagosa Springs Middle School
Centauri Middle School Invitational 2023
Semis & 1st WB (8 Man)
95
03/17
W
F 16-3 2:20
D. Gutierrez
Ortega Middle School
Centauri Middle School Invitational 2023
Quarterfinals (8 Man)
95
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
W
DEC 7-6
E. Alegria
Lopez Technical Wrestling
CO Middle & Elementary School State
Placement Matches (16 Man)
58
03/30
L
MD 12-2
S. Romero
---
CO Middle & Elementary School State
4th Wrestleback (16 Man)
58
03/30
L
MD 15-3
B. Castillo-villa
---
CO Middle & Elementary School State
Semis & 3rd WB (16 Man)
58
03/29
W
MD 18-4
Z. Rasmusen
---
CO Middle & Elementary School State
Quarters & 1st WB (16 Man)
58
Related Content
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023
Women's Spotlight
Feb 24, 2022