Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ethan Rodriguez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Parchment HS
Wawasee
Wawasee High School
Wawasee.
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
Replay
MD 21-9
E. Doster
New Haven
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne (Coliseum)
Quarters (16 Man)
144
02/10
W
Replay
F 6-0 3:10
R. Kling
North Miami
IHSAA Semi-State @ Fort Wayne (Coliseum)
Champ. Round 1 (16 Man)
144
02/03
L
TF 18-3 5:36
B. Hagewood
Prairie Heights
IHSAA Regional @ Goshen
Placement (8 Man)
144
02/03
W
F 1-4 2:35
J. Teague
Dekalb
IHSAA Regional @ Goshen
Semis (8 Man)
144
02/03
W
F 2-0 1:42
J. Foster
Fremont
IHSAA Regional @ Goshen
Quarters (8 Man)
144
01/27
W
TF 17-2 5:38
C. Lundy
Elkhart
IHSAA Elkhart Sectional
Placement Matches (8 Man)
144
01/27
W
F 5-2 3:27
J. Slabaugh
Northridge
IHSAA Elkhart Sectional
Semis & 1st WB (8 Man)
144
01/27
W
F 5-0 1:07
V. Murillo-Castaneda
Goshen
IHSAA Elkhart Sectional
Quarterfinals (8 Man)
144
01/20
W
DEC 6-4 TB1
J. Mitschelen
Northwood High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
Placement Matches (8 Man)
150
01/20
L
F 5-3 2:29
B. Resor
Jackson HS
Ron Russo Classic
Round 4
165
01/20
W
F 4-3 1:28
M. Oliver
Jackson HS
Ron Russo Classic
Round 3
165
01/20
W
MD 11-3
D. Trigg
Concord High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
150
01/20
L
DEC 15-13
D. Ginter
Mishawaka High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
150
01/20
W
F 6-0 2:43
J. Mitschelen
Northwood High School
2023-2024 NLC Wrestling Tournament
Quarterfinals (8 Man)
150
01/20
L
F 5-0 1:08
K. Schoonbeck
Mattawan
Ron Russo Classic
Round 1
165
01/06
W
Replay
TF 17-1 5:43
H. Hall
Monrovia
IHSWCA 2024 Team State Duals
Placement (16 Team)
150
01/06
W
Replay
DEC 9-6
H. Wagner
Oak Hill
IHSWCA 2024 Team State Duals
Champ Round 1 (16 Team)
150
01/06
W
Replay
MD 14-6
S. Kuhn
Hamilton Heights
IHSWCA 2024 Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
150
12/29
L
DEC 7-5
C. Cooper
Columbus East HS
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 4
144
12/29
W
F 4-0 1:29
D. Rhodes
Fort Wayne Snider
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 3
144
12/29
W
F 2-0 0:44
H. Wright
Peru High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
144
12/29
L
MD 14-5
M. Ortega
Portage High School
45th Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
144
12/16
W
MD 13-0
J. Slabaugh
Northridge
Wawasee December Super Duals
Round 5 (6 Team)
144
12/16
W
F 5-0 1:08
W. Lukins
Norwell
Wawasee December Super Duals
Round 4 (6 Team)
144
12/16
L
DEC 7-2
C. Firebaugh
Plymouth
Wawasee December Super Duals
Round 3 (6 Team)
144
12/16
W
F 15-0 5:31
L. Pavka
Angola
Wawasee December Super Duals
Round 2 (6 Team)
144
12/16
W
F 2-0 1:06
V. Knipp
FW Bishop Luers
Wawasee December Super Duals
Round 1 (6 Team)
144
12/08
W
F 2-0 0:58
J. WaltonClark
Goshen
Goshen @ Wawasee
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/26
W
Replay
F 4-7 3:40
D. Gerst
Elite athletic
Indiana Frosh-Soph State Championships
Placement
152
02/26
W
Replay
DEC 8-2
H. Hoover
North Miami
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi Semi
152
02/26
L
Replay
MD 16-6
S. Foster
Purdue Polytechnic
Indiana Frosh-Soph State Championships
Semi`s
152
02/26
W
Replay
MD 15-3
N. Sessions
Kankakee Valley
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
152
02/25
W
Replay
DEC 10-5
J. Thrash
Homestead
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
152
02/25
W
Replay
DEC 6-0
A. Mercer
Harrison
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
152
02/11
L
Replay
DEC 8-7
D. Wible
Hobart
IHSAA Semi-State @ East Chicago
Champ. Round 1 (16 Man)
145
01/28
L
DEC 5-1
W. Smith
Plymouth
IHSAA Sectional @ Plymouth
Placement Matches
145
01/28
W
F 4-0 3:05
G. Cook
Warsaw Community
IHSAA Sectional @ Plymouth
Semis and WB
145
01/28
W
F 2-0 0:22
K. Huang
Culver Academies
IHSAA Sectional @ Plymouth
Quarters
145
01/28
W
F 2-0 0:57
D. Goff
Bremen
IHSAA Sectional @ Plymouth
Champ Round 1 (16 Man)
145
01/14
L
DEC 4-2
W. Smith
Plymouth
Northern Lakes Conference
1st place
145
01/07
L
MD 8-0
L. Hughes
Rensselaer Central
IHSWCA 2023 Team State Duals
Champ Round 1 (16 Team)
145
01/07
L
Replay
DEC 11-6
A. Smith
Heritage Hills
IHSWCA 2023 Team State Duals
Placement (16 Team)
145
01/07
W
Replay
F 11-3 2:55
C. Rogers
Owen Valley
IHSWCA 2023 Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
145
11/26
W
DEC 6-2
H. Hoover
North Miami
Wawasee November Super Duals
Round 4 (6 Team)
145
11/26
W
F 6-1 0:52
M. Pinkston
Fort Wayne South Side
Wawasee November Super Duals
Round 5 (6 Team)
145
11/26
W
F 4-3 4:59
A. Ross
Warsaw
Wawasee November Super Duals
Round 2 (6 Team)
145
11/26
W
F 2-0 1:31
J. Owen
Fairfield
Wawasee November Super Duals
Round 3 (6 Team)
145
11/26
W
F 2-0 1:03
D. Adtkins
South Bend Washington
Wawasee November Super Duals
Round 1 (6 Team)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/02
W
DEC 5-0
C. Peacock
Mishawaka
Northern Lakes Conference
Semis and WB 1
145
05/02
W
F 10-1 2:35
J. Meyer
Concord
Northern Lakes Conference
Quarterfinals (8 Man)
145
02/26
L
Replay
DEC 7-3
Q. Henshaw
Owen Valley
Indiana Frosh-Soph State Championships
Consi 2/4/6
145
02/26
L
Replay
MD 10-2
B. Rice
Attica
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
145
02/26
W
Replay
DEC 6-5
Z. Pence
---
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
145
02/12
L
Replay
F 10-4 4:11
A. Torres
Chesterton
IHSAA Semi-State @ East Chicago Semi-State
Quarters (16 Man)
145
02/12
W
Replay
F 10-7 3:39
J. Williams
Lake Station Edison
IHSAA Semi-State @ East Chicago Semi-State
Champ. Round 1 (16 Man)
145
01/15
L
DEC 9-7
G. Vongunten
Northridge
NLC of Indiana
1st place
145
01/15
W
DEC 10-4
J. Mitschelen
Northwood
NLC of Indiana
Semis and WB 1
145
01/15
W
DEC 7-6 TB1
S. Wright
Plymouth
NLC of Indiana
Quarterfinals (8 Man)
145
01/08
L
F 2-0 0:52
B. Arthur
Oak Hill
IHSWCA Team State Duals
Placement (16 Team)
145
01/08
W
F 8-2 3:05
H. Scott
New Prairie
IHSWCA Team State Duals
Champ Round 1 (16 Team)
152
01/08
L
DEC 8-6
C. Gage
Jay County
IHSWCA Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
145
01/08
L
DEC 10-8
K. Rhonemus
Delta
IHSWCA Team State Duals
Quarters & WB (16 Team)
145
12/29
L
DEC 5-2
L. Sertic
Lowell High School
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 2 (32 Man)
145
12/29
L
DEC 7-2
B. Baker
Garrett High School
42nd Al Smith Classic Wrestling Invite
Round 1
145
12/18
W
DEC 9-8
C. Cox
Norwell
Wawasee December Super Duals
Round 4 (6 Team)
145
12/18
L
MD 11-2
C. Smith
Utica
Wawasee December Super Duals
Round 3 (6 Team)
145
12/18
L
DEC 10-6
G. Vongunten
Northridge
Wawasee December Super Duals
Round 5 (6 Team)
145
12/18
W
F 2-0 0:29
J. White
Angola
Wawasee December Super Duals
Round 1 (6 Team)
145
12/18
W
DEC 5-4
S. Wright
Plymouth
Wawasee December Super Duals
Round 2 (6 Team)
145
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023