Today · 12:00 PM UTC
Eastern National MAWA Championships
Today · 2:00 PM UTC
Iowa/USA State Freestyle/Greco Champions
Today · 12:00 PM UTC
ISWA FS/Greco State
Today · 2:00 PM UTC
WWF Freestyle/Greco State Champs
Today · 4:00 PM UTC
Clash at Bullhead
Today · 1:00 PM UTC
2024 Missouri USA FS/GR State
Today · 1:00 PM UTC
VAWA FS/Greco State Champs
Today · 2:00 PM UTC
USAWKS FRECO State
Today · 1:00 PM UTC
TN USAW Freestyle & Greco State Champio
Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 2-4 · Resumes Today at 5:30 PM UTC
2024 Alaska USAW State Fk/FS/GR Champion
Today · 5:00 PM UTC
Minnesota FS/GR State Tournament
Tomorrow · 3:00 PM UTC
NEUSA FS/GR State
May 9-12, 7:00 AM UTC
World Olympic Qualifier
May 10-12, 2:00 PM UTC
Phil Portuese Northeast Regional Champs
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Justin Brown
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Floyd Central
Floyd Central
James Island Charter School
Paul Bryant
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
Replay
DEC 5-2
H. Smith
Indianapolis Cathedral
IHSAA (IN) State Finals
Champ. Round 1 (16 Man)
285
02/11
W
Replay
DEC 9-4
H. Smith
Heritage Hills
IHSAA Semi-State @ Evansville (Ford Center)
Placement (16 Man)
285
02/10
L
Replay
DEC 5-4
O. Orisadare
Avon
IHSAA Semi-State @ Evansville (Ford Center)
Semis (16 Man)
285
02/10
W
Replay
F 0-6 2:17
K. Mowery-Shields
South Putnam
IHSAA Semi-State @ Evansville (Ford Center)
Quarters (16 Man)
285
02/10
W
Replay
F 2-0 1:23
K. Carney
Jennings County
IHSAA Semi-State @ Evansville (Ford Center)
Champ. Round 1 (16 Man)
285
02/06
W
F 0-0 0:30
A. Janis
Myrtle Beach
James Island Charter School @ Myrtle Beach
Round 1
215
02/03
W
F 3-1 5:59
S. Murphy
Terre Haute South
IHSAA Regional @ Bloomington High School South
Placement (8 Man)
285
02/03
W
F 5-0 2:47
B. Brewer
Northview
IHSAA Regional @ Bloomington High School South
Semis (8 Man)
285
02/03
W
F 5-1 2:58
J. Arellano
Bedford North Lawrence
IHSAA Regional @ Bloomington High School South
Quarters (8 Man)
285
01/27
W
DEC 11-7
E. Nordhoff
Jasper
IHSAA Southridge Sectional
Placement Matches
285
01/27
W
F 2-0 1:21
R. Zehr
Forest Park
IHSAA Southridge Sectional
Semis and WB
285
01/27
W
F 2-0 1:22
E. Kirk
North Knox
IHSAA Southridge Sectional
Quarters
285
01/13
W
DEC 5-3
J. Arellano
Bedford North Lawrence
Hoosier Hills Conference - 2024
Placement Matches (8 Man)
285
01/13
W
DEC 9-3
B. Land
Jeffersonville
Hoosier Hills Conference - 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/13
W
F 4-2 0:42
E. Zamorano
New Albany
Hoosier Hills Conference - 2024
Quarterfinals (8 Man)
285
01/06
W
Replay
TF 20-5 4:30
Z. Leighty
East Noble
IHSWCA 2024 Team State Duals
Quarters & WB (16 Team)
285
01/06
W
Replay
MD 14-5
D. Piper
Columbus East
IHSWCA 2024 Team State Duals
Semis & WB (16 Team)
285
01/06
W
Replay
DEC 7-3
S. Murphy
Terre Haute South
IHSWCA 2024 Team State Duals
Placement (16 Team)
285
12/29
L
Replay
DEC 4-1
C. Guillaume
St. Xavier
Mater Dei Holiday Classic 2023
Placement Matches (16 Man)
285
12/29
W
Replay
DEC 5-1
J. Orisadare
Avon
Mater Dei Holiday Classic 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
285
12/28
W
Replay
F 2-0 1:22
C. Kunkler
Evansville Mater Dei
Mater Dei Holiday Classic 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
285
12/28
W
Replay
F 13-3 3:41
J. Herrin
Civic Memorial
Mater Dei Holiday Classic 2023
Round 1 (16 Man)
285
12/09
L
DEC 7-2
N. Johnson
Center Grove
Eagle Invitational 2023
Placement
285
12/09
W
DEC 7-3
D. Laugle-McNeil
Zionsville
Eagle Invitational 2023
Round 4 (10 Man)
285
12/09
W
F 4-1 1:58
C. Posadas
Lawrence North
Eagle Invitational 2023
Round 2
285
12/09
W
F 2-0 0:50
D. Rubalcava
Chesterton
Eagle Invitational 2023
Round 1
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
FOR 0-0
J. HUDGINS
McAdory High School
AHSAA 6A South Super Section
4th Wrestleback (16 Man)
220
02/11
W
Replay
F 2-1 1:48
T. Darnell
Homewood Hs
AHSAA 6A South Super Section
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
02/11
W
Replay
F 2-0 0:17
A. Jr
Pelham
AHSAA 6A South Super Section
2nd Wrestleback (16 Man)
220
02/10
W
Replay
F 2-0 0:35
D. Hyland
Benjamin Russell
AHSAA 6A South Super Section
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
02/10
L
Replay
F 2-0 0:36
O. Campbell
Helena
AHSAA 6A South Super Section
Round 1 (16 Man)
220
01/27
W
F 0-0 1:00
Z. Addie
Carver Birmingham
Clay-Chalkville/ Bryant/ Birmigham Carver
Round 1
220
01/27
W
F 0-0
N. Johnson
Ramsay High School
Clay-Chalkville/ Bryant/ Birmigham Carver
Round 1
220
01/27
L
F 0-0
E. Holloway
Brookwood Jr-Sr
Clay-Chalkville/ Bryant/ Birmigham Carver
Round 1
220
01/07
L
Replay
DEC 4-1
P. McMahon
Columbus East
IHSWCA 2023 Team State Duals
Quarterfinals (8 Team)
285
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/27
L
Replay
DEC 3-0
J. Jones
Decatur Central
Indiana Frosh-Soph State Championships
Day 2 Blood Round
285
02/27
L
Replay
MD 12-1
B. Land
Team Jeff Wrestling
Indiana Frosh-Soph State Championships
Quarters
285
02/26
W
Replay
DEC 3-2 UTB
P. Hennessey
Heritage
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
285
02/26
W
Replay
DEC 3-2 TB1
M. Krolikowski
Wheeler Varsity Wrestling
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 3
285
Related Content
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023
FloWrestling Radio Live Clips
Jun 18, 2020
Greatest Pins
May 2, 2024
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Class Of 2025 Recruiting News
Jun 30, 2023