Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Reo Thao
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Cougar youth wrestling
Red Wave
RedWave Wrestling
Redwave
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/17
W
F 4-0 1:13
E. Watson
CYW
SCWAY Kids State Championships
Round 2
112
03/17
L
TF 15-0 3:17
M. Garcia
Rough House
SCWAY Kids State Championships
Round 1
112
03/02
L
MD 14-3
H. Alvarez
Mayfair
SCWAY Boys Grade State
4th Wrestleback (32 Man)
115
03/02
W
F 12-2 3:06
I. Gopar
Santa Monica HS
SCWAY Boys Grade State
Quarters & 3rd WB (32 Man)
115
03/02
W
DEC 7-0
S. Seukpanya
Rancho Bernardo WC
SCWAY Boys Grade State
2nd Wrestleback (32 Man)
115
03/02
L
DEC 9-4
J. Rodriguez
Wolfpack WC
SCWAY Boys Grade State
Round 1 (32 Man)
115
02/18
L
TF 18-2
J. Vang
Red Wave Wrestling
SCWAY Zone 4 and 5 Championship
4th Wrestleback (16 Man)
112
02/18
L
DEC 10-3
J. Rodriguez
Darkhorse
SCWAY Zone 4 and 5 Championship
Placement Matches (16 Man)
112
02/18
W
F 0-0 0:55
J. Fernandez
Unaffiliiated
SCWAY Zone 4 and 5 Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
112
02/18
W
F 0-0 0:41
N. Nava
Top Dog Wrestling
SCWAY Zone 4 and 5 Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
112
02/18
L
DEC 6-1
P. Hernandez
Dethrone
SCWAY Zone 4 and 5 Championship
Round 1 (16 Man)
112
01/07
W
F 2-0 0:28
S. Sandoval
Redstar wrestling academy
SJWA Manteca High School
Round 3 (4 Man)
103-114
01/07
W
DEC 18-14
J. Sarafin
Redstar wrestling academy
SJWA Manteca High School
Round 3 (4 Man)
107-109
01/07
W
F 6-0 3:31
A. Alvarez
Manteca Cobras Wrestling Club
SJWA Manteca High School
Round 2 (4 Man)
103-114
01/07
W
DEC 5-4
E. Hashimi
Livermore Wrestling Club
SJWA Manteca High School
Round 2 (4 Man)
107-109
01/07
W
DEC 11-5
J. Garcia
Redstar wrestling academy
SJWA Manteca High School
Round 1 (4 Man)
103-114
01/07
W
F 5-0 0:33
J. Figueroa
Central Catholic Wrestling
SJWA Manteca High School
Round 1 (4 Man)
107-109
11/05
W
MD 13-5
S. Cisneros
Wolf Den
CVYWA`s Bill Musick Jr. Invite- TOC Qualifier
Round 5 (5 Man)
112&118
11/05
W
DEC 10-6
R. Gonzales
Madera Wrestling Club
CVYWA`s Bill Musick Jr. Invite- TOC Qualifier
Round 4 (5 Man)
112&118
11/05
W
F 8-0 3:34
J. Cardenas
Kerman Wrestling Club
CVYWA`s Bill Musick Jr. Invite- TOC Qualifier
Round 3 (5 Man)
112&118
11/05
W
F 16-2 3:28
A. Alvarez
Team Selma
CVYWA`s Bill Musick Jr. Invite- TOC Qualifier
Round 2 (5 Man)
112&118
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
L
F 5-2 2:50
N. Soto
Red Wave
SCWAY Mat Wars
4th Wrestleback (16 Man)
103lbs
01/28
L
TF 15-0 3:52
A. Garza
Red Wave
SCWAY Mat Wars
Semis & 3rd WB (16 Man)
103lbs
01/28
L
DEC 5-3
A. Jones
Oakdale
SCWAY Mat Wars
2nd Wrestleback (16 Man)
108lbs
01/28
L
DEC 13-6
B. Herrera
Immanuel
SCWAY Mat Wars
Quarters & 1st WB (16 Man)
108lbs
01/28
W
F 5-2 3:24
A. Toro
Team Del Toro
SCWAY Mat Wars
Quarters & 1st WB (16 Man)
103lbs
01/15
L
MD 17-7
J. Castillo
Merced Bears WC
SJWA Golden Valley High School
Round 3 (3 Man)
104-106
01/15
W
F 2-0 0:43
J. Palumbo
Tracy Wrestling Club
SJWA Golden Valley High School
Round 1 (3 Man)
104-106
12/18
L
MD 12-2
B. Silva
Central Catholic
SCWAY Zinkin Jr. Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
108lbs
12/18
W
FOR 0-0
T. Vasquez
Dethrone
SCWAY Zinkin Jr. Classic
2nd Wrestleback (16 Man)
108lbs
12/18
L
F 2-0 3:16
A. Ramos
Dethrone
SCWAY Zinkin Jr. Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
108lbs
10/22
L
MD 12-0
K. Negrete
Kingsburg WC
SCWAY Monster Bash
Placement Matches (8 Man)
106-115lbs
10/22
W
F 5-0 3:58
L. McCabe
Wolf Den
SCWAY Monster Bash
Semis & 1st WB (8 Man)
106-115lbs
10/22
W
F 2-7 1:17
A. Rangel
Wolf Den
SCWAY Monster Bash
Quarterfinals (8 Man)
106-115lbs
10/16
W
F 8-1 1:22
A. Candolita
Diablos
Farmersville Fall Invitational
Round 3 (4 Man)
106
10/16
W
F 15-13 3:27
L. Henson
TITANS WC
Farmersville Fall Invitational
Round 2 (4 Man)
106
10/16
W
F 0-2 0:41
J. Cardenas
Team Selma
Farmersville Fall Invitational
Round 1 (4 Man)
106
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020