Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Easton Miller
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
Team Name
Minnesota Blue
Pequot Lakes/Pine River Backus A
Pequot Lakes/Pine River Backus Roadcrew
Pequot Lks-Pine River-B
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/04
L
F 5-2 4:09
J. Coleman
Kasson-Mantorville
MSHSL State Championships
Cons. Round 1 (16 Man)
120AA
03/03
L
DEC 4-2
C. Munsterteiger
Mound-Westonka
MSHSL State Championships
Quarters (16 Man)
120AA
03/03
W
F 2-0 0:54
M. Carlson
Bloomington Kennedy
MSHSL State Championships
Champ Round 1 (16 Man)
120AA
03/02
W
DEC 10-3
N. Jurek
Becker
MSHSL Team State
Quarterfinals
120
03/02
W
F 2-0 0:27
T. Long
Dawson-Boyd - Lac Qui Parle - Montevideo United
MSHSL Team State
5th Place
120
03/02
L
DEC 5-2
A. Herbst
Totino-Grace
MSHSL Team State
Cons Quarters
120
02/08
W
DEC 5-4
W. Clark
Park Rapids Area
Pequot Lks-Pine River-B vs. Park Rapids Area
Round 1
120
02/06
W
F 0-0 1:17
L. Walter
Sauk Centre-Melrose
Sauk Centre-Melrose @ Pequot Lks-Pine River-B
Round 1
120
02/06
W
F 0-0 0:30
J. Fronning
Fergus Falls
Fergus Falls @ Pequot Lks-Pine River-B
Round 1
120
02/06
W
MD 12-0
I. Adams
Perham
Pequot Lks-Pine River-B @ Perham
Round 1
120
02/06
W
F 0-0 1:04
J. Linn
Detroit Lakes
Mid-State Conference Duals
Round 1
120
02/06
W
DEC 5-4
W. Clark
Park Rapids Area
Mid-State Conference Duals
Round 1
120
02/06
W
F 0-0 0:41
T. McGee
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville
Osakis Duals
Round 1
120
02/06
L
DEC 7-5
I. Guzman
Canby
Osakis Duals
Round 1
120
02/04
W
F 0-0 0:49
R. Anderson
United North Central Warriors
Pequot Lks-Pine River-B @ United North Central Warriors
Round 1
120
01/23
W
F 0-0
T. Beachy
Staples Motley
Mid-State Conference Duals
Round 1
120
01/23
W
F 2-0 0:52
M. Anderson
Crosby-Ironton
Mid-State Conference Duals
Round 1
120
01/20
W
F 2-0 1:22
J. Linn
Detroit Lakes
Pequot Lks-Pine River-B @ Detroit Lakes
Round 1
120
01/20
W
F 0-0 1:02
M. Guerrero
Kimball Area
Osakis Duals
Round 1
120
01/17
W
TF 16-1
Z. Richards
Alexandria Area
Pequot Lks-Pine River-B vs. Alexandria Area
Round 1
120
01/14
W
TF 17-2 4:54
K. Hartwell
Fergus Falls
45th Annual Terry Teiken Invitational
1st Place/RR3
120
01/13
W
MD 10-2
J. Peasley
Pelican Rapids
45th Annual Terry Teiken Invitational
Semis & WB/RR 2
120
01/13
W
F 2-0 1:02
J. Fronning
Fergus Falls
45th Annual Terry Teiken Invitational
Quarters/RR1
120
01/13
W
F 2-0 1:40
L. Starr
Milaca-Faith Christian
Pequot Lks-Pine River-B vs. Milaca-Faith Christian
Round 1
120
01/12
W
F 5-0 1:58
B. Dipprey
Zimmerman
Pequot Lks-Pine River-B @ Zimmerman
Round 1
120
01/12
W
F 8-0 2:31
Z. Moulzolf
Foley
Pequot Lks-Pine River-B @ Foley
Round 1
126
01/08
W
DEC 10-6
D. DeCamp
Marshall
Gerry Bakke Memorial Invite 2023
3rd Place
120
01/07
L
DEC 6-5
Z. Engels
Northfield
Gerry Bakke Memorial Invite 2023
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
01/07
W
MD 10-2
H. Hanson
New London-Spicer
Gerry Bakke Memorial Invite 2023
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/06
W
F 2-0 0:52
R. Anderson
United North Central Warriors
Pequot Lks-Pine River-B @ United North Central Warriors
Round 1
120
01/04
W
F 0-0 2:50
L. Larson
Thief River Falls
Pequot Lks-Pine River-B @ Thief River Falls
Round 1
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/29
W
Replay
F 5-0 1:40
C. Krantz
Geneseo
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 4
116-118
06/28
W
Replay
F 2-0 0:59
I. Kolstad
White Bear Lake
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 3
116-118
06/28
W
Replay
DEC 4-1
C. Vandermark
Ankeny Centennial
2022 Malecek Team Camp - Ind. Tournament
Round 2
116-118
06/27
W
Replay
F 8-3 0:44
D. Wrestler
WCAABE
2022 Malecek Team Duals
Round 3 (4 Team)
113
06/27
W
Replay
F 2-2 2:24
X. Sengkhamme
Wausau West
2022 Malecek Team Duals
Round 1 (4 Team)
113
06/27
W
Replay
F 8-3 0:48
D. Wrestler
WCAABE
2022 Malecek Team Duals
Placement Matches (8 Team)
113
06/27
W
Replay
DEC 10-4
R. Collins
Albert Lea
2022 Malecek Team Duals
Round 2 (4 Team)
113
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/15
L
TF 10-0 0:30
R. Westbrook
Team Georgia
2021 Junior National Duals - Greco Roman
Round 5 (6 Team)
126
06/15
L
F 10-0 1:17
S. Smith
Team Wisconsin
2021 Junior National Duals - Greco Roman
Round 4 (6 Team)
126
06/15
L
TF 10-0 0:29
R. Peak
Oklahoma Outlaws GR BLUE
2021 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (6 Team)
126
06/15
L
TF 10-0 0:32
W. Baysingar
Illinois JR GR
2021 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (6 Team)
126
06/15
L
TF 10-0 0:24
T. Klein
Team Wisconsin
2021 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024