Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Braton Lantz
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
2014-2015
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
W
DEC 3-2
R. McReynolds
Firestone
Wadsworth D1 Sectionals 2018
5th
138
02/24
L
F 3-2 2:35
R. Lord
Ellet
Wadsworth D1 Sectionals 2018
Conso. Semis
138
02/24
W
DEC 7-6
A. Nedolast
Copley
Wadsworth D1 Sectionals 2018
3rd WB
138
02/24
L
MD 12-2
L. Baughman
Wadsworth
Wadsworth D1 Sectionals 2018
Quarters
138
02/24
W
F 2-0 0:48
J. Burr
Wooster
Wadsworth D1 Sectionals 2018
Round 1 (16 Man)
138
12/28
L
DEC 4-2
J. Salti
Olmsted Falls
Medina Invitational Tournament
Rd 10 - Consi
138
12/28
W
DEC 7-0
T. Wilfong
Wellington
Medina Invitational Tournament
Rd 9 - Consi
138
12/28
W
DEC 2-0
E. Calderon
Perkins (Sandusky)
Medina Invitational Tournament
Rd 8 Consi
138
12/27
W
DEC 5-0
J. Dold
New Lexington
Medina Invitational Tournament
Rd 6 Consi
138
12/27
W
TF 17-2
C. Krass
Napoleon
Medina Invitational Tournament
Rd 5 Consi-Full Round
138
12/27
L
TF 15-0
G. Bell
---
Medina Invitational Tournament
Round 2 - Champ
138
12/09
L
DEC 4-3
J. Rayner
Chagrin Falls
The North Coast Classic
Finals (8 Man)
138 B
12/09
W
DEC 5-0
G. Hinton
Berea-Mid
The North Coast Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138 B
12/09
W
FOR 0-0
J. Marrone
Benedictine
The North Coast Classic
Quarterfinals (8 Man)
138 B
12/09
W
FOR 0-0
T. Hollingsworth
Willoughby South
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
138
12/09
W
F 0-0 0:59
H. Lewis
Coventry
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
138
12/09
W
F 0-0 0:31
M. Withem
Hudson
The North Coast Classic
Round 5 (32 Man)
138
12/09
W
DEC 4-3
Z. Lehman
Revere
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
138
12/09
L
DEC 5-0
D. Hertzog
Greensburg Salem
The North Coast Classic
Round 3 (32 Man)
138
12/08
W
TF 15-0
I. Whatley
Mayfield
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
138
12/08
L
MD 8-0
M. Collica
Nordonia
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
138
12/02
L
DEC 3-1
A. Philion
---
Solon Comet Classic
consi Quarters
138
12/02
W
DEC 3-1
R. McReynolds
Firestone
Solon Comet Classic
4th round WB (32 Man)
138
12/02
L
DEC 5-3
Z. Scalf
Barberton
Solon Comet Classic
Quarters
138
12/02
W
F 2-0 0:30
T. Rexrode
Ashtabula Lakeside
Solon Comet Classic
Round 2 Champ
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
MD 12-2
A. Nedolast
Copley
Wadsworth D1 Sectionals 2017
3rd WB
132
02/25
L
DEC 6-0
T. Wissel
---
Wadsworth D1 Sectionals 2017
Quarters
132
12/10
L
FOR 0-0
J. Gilliam
Nordonia
The North Coast Classic
Finals (8 Man)
126C
12/10
L
FOR 0-0
R. Velez
Villa Angela St. Joseph
The North Coast Classic
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
126C
12/10
L
FOR 0-0
D. Kachline
Mayfield
The North Coast Classic
Quarterfinals (8 Man)
126C
12/10
L
FOR 0-0
C. Medina
Columbia
The North Coast Classic
Round 7 (32 Man)
126
12/10
L
DEF 0-0
R. Stewart
Solon
The North Coast Classic
Round 6 (32 Man)
126
12/10
L
FOR 0-0
M. Knuckles
Coventry
The North Coast Classic
Round 4 (32 Man)
126
12/09
L
FOR 0-0
A. Zarins
Brooklyn
The North Coast Classic
Round 2 (32 Man)
126
12/09
L
FOR 0-0
A. Romasco
Ringgold HS
The North Coast Classic
Round 1 (32 Man)
126
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/09
L
DEC 6-0
Z. Scalf
Barberton
Joe Searcy Memorial
Placement Matches (10 Man)
126
01/09
L
DEC 8-4
J. Koleszar
Vermilion
Joe Searcy Memorial
Round 5 (10 Man)
126
01/09
W
F 2-0 0:25
J. Smith
John Adams High School
Joe Searcy Memorial
Round 4 (10 Man)
126
01/09
W
F 2-0 0:43
C. Ramser
Brooklyn
Joe Searcy Memorial
Round 2 (10 Man)
126
01/09
W
F 8-0 1:28
O. (BED)
All-Stars
Joe Searcy Memorial
Round 1 (10 Man)
126
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/27
L
DEC 6-0
K. Bele
82. Cowboys Wrestling Blue
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Quarters & 1st WB 6/30 10am)
120
06/27
W
DEC 4-1
T. Moses
64. Bulldog Wrestling
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
2nd Wrestleback 6/30 2pm
120
06/27
W
F 2-2 1:57
B. Opalensky
65. Southwest Florida Elite B
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Round 3 6/28 2pm
120
06/27
W
DEC 6-4 SV
T. Becnnan
57. Buchholz MiB2
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Placement Matches 7/1 2pm
120
06/27
W
F 9-1 4:43
M. Beinvedez
60. Wild Style Wrestling
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Round 1 6/28 8am & 10am
120
06/27
W
F 4-0 3:20
C. Andreu
61. Arrichon Blue
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Round 6 6/29 5 pm & 7pm
120
06/27
L
DEC 4-2
R. Fleming
---
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Semis & 3rd WB 7/1 8am
120
06/27
W
F 2-0 0:55
D. Bruton
62. Orange County Wrestling
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Round 2 6/28 12pm
120
06/27
L
DEC 4-2 SV
d. Daughtery
59. PA Rampage
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Round 4 6/28 6pm
120
06/27
W
DEC 5-2
T. Moses
64. Bulldog Wrestling
AAU SCHOLASTIC DUALS DEVELOPMENTAL DIV
Round 5 6/29 2pm
120
02/28
L
DEC 7-1
T. Masteller
Nordonia
2015 OHSAA D1 sectional @ Wadsworth
Finals
120
02/28
L
DEC 4-2
M. Vilimonovic
Med Highland
2015 OHSAA D1 sectional @ Wadsworth
consi 4
120
02/28
W
DEC 7-5
R. Gute
Berea-Midpark
2015 OHSAA D1 sectional @ Wadsworth
consi 3
120
02/28
W
DEC 9-5
C. Gannon
Medina
2015 OHSAA D1 sectional @ Wadsworth
consi 2 (16)
120
02/28
L
MD 12-2
C. Gray
Wadsworth
2015 OHSAA D1 sectional @ Wadsworth
Quarterfinals
120
12/13
L
DEC 9-6
J. Miller
Valley Forge
The North Coast Classic
Wrestlebacks
120
12/13
W
MD 11-3
J. Marelli
Buckeye Local
The North Coast Classic
Semis & Consolation
120
12/13
L
DEC 12-6
A. Marino
Trinity
The North Coast Classic
Quarterfinals
120
12/13
L
DEC 4-3
B. Shaw-Mason
Padua
The North Coast Classic
Round 5 (24 Man)
120
12/13
W
F 0-0 1:44
T. Lynch
South Moreland
The North Coast Classic
Round 4 (24 Man)
120
12/12
L
TF 17-1
L. DeMarco
Hawken
The North Coast Classic
Round 2 (24 Man)
120
12/12
L
DEC 7-4
J. Bellissimo
Perry
The North Coast Classic
Round 1 (24 Man)
120
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024