Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Brittany Skiles
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Collinsville Wrestling Club
PSF
Roxana
Roxana Junior High
Roxana WC
Roxana Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/29
W
F 2-0 1:02
M. Vierck
mauston talons
Cheesehead Individual
Quarterfinals (8 Man)
110
03/02
W
DEC 7-0
B. Self
Collinsville WC
IKWF South Sectional
Finals
108
03/02
W
F 10-1 2:26
E. Rogers
Edwardsville WC
IKWF South Sectional
Semi
108
02/18
W
MD 9-0
A. Wolk
Ste. Genevieve Youth Wrestling
Alton Little Redbirds Open *SPLIT*
Round 4
G11
02/18
W
F 2-0 0:32
B. Robinson
Northwest Jr. Lions Wrestling
Alton Little Redbirds Open *SPLIT*
Round 3
G11
02/11
W
DEC 7-0
A. Whitlow
Southmont Wrestling Club
2024 Triad Kids Open & Girls Open
round 4
82
02/11
W
F 13-0 2:31
H. Buckingham
Edwardsville Wrestling Club
2024 Triad Kids Open & Girls Open
round 3
82
02/11
W
F 5-0 1:17
C. Jordan
Edwardsville Wrestling Club
2024 Triad Kids Open & Girls Open
round 2
82
01/28
W
DEC 2-1
J. Sutphin
Alton Little Redbirds
Daisy Fresh open
R6
103
01/28
W
DEC 9-2
B. O`Dell
Gladiator Elite WC
Daisy Fresh open
R4
103
01/28
W
F 4-1 1:05
K. Coleman
South Gibson WC
Daisy Fresh open
R2
103
01/28
W
F 2-0 0:49
S. Pate
Centralia WC
Daisy Fresh open
R1
103
01/14
W
F 2-0 0:53
D. Lambers
East St. Louis Wrestling Club
2024 Jon Davis Kids Open - Open
Round 3
25
01/14
W
TF 15-0 2:14
I. Miller
Arlington Wrestling Club
2024 Jon Davis Kids Open - Open
Round 2
25
01/14
W
DEC 2-0
C. Willman
Metamora Kids Wrestling Club
2024 Jon Davis Kids Open - Open
Round 1
25
01/07
W
F 2-0 0:21
A. Kellerman
Panther Powerhouse Wrestling
2024CarbondaleDogFight&AlliRaganGirlsOpn
Round 3
BRACKET 18
01/07
W
F 5-0 0:25
S. Pate
Centralia WC
2024CarbondaleDogFight&AlliRaganGirlsOpn
Round 2
BRACKET 18
01/07
W
F 2-0 2:09
C. Jordan
Edwardsville Wrestling Club
2024CarbondaleDogFight&AlliRaganGirlsOpn
Round 1
BRACKET 18
12/10
L
DEC 7-1
S. Toth
Mt Zion Kids WC
Rumble on the Red
5
4
12/10
W
F 4-0 2:17
W. Anderson
Vandalia Jr WC
Rumble on the Red
3
4
12/10
W
F 0-0 1:19
T. Skowronski
Mt Zion Kids WC
Rumble on the Red
2
4
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/10
L
MD 12-0
D. Long
Dixon Reagan
IESA 2023 State Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
95A
03/10
L
DEC 12-5
E. Bush
Johnsburg Jhs
IESA 2023 State Championships
Round 1 (16 Man)
95A
03/04
L
F 6-2 2:04
K. Huster
Gibson City GCMS
IESA Class A Sectional D
3rd Place
95
03/04
W
MD 11-0
S. Killam
Auburn JHS at Divernon
IESA Class A Sectional D
Round 5 Consolation Semis WB2 (16 Man)
95
03/04
L
F 4-0 1:40
B. Carter
Clinton
IESA Class A Sectional D
Round 3 Semis (16 Man)
95
03/04
W
F 2-0 1:41
D. Gil
Beardstown MS
IESA Class A Sectional D
Round 2 Quarters (16 Man)
95
03/04
W
F 8-1 2:10
K. Lamb
Monticello
IESA Class A Sectional D
Round 1 (16 Man)
95
01/29
L
MD 9-1
S. Seip
Triad Knights WC
Jersey Panther Pummel
Round 5 (5 Man)
S1
01/29
L
DEC 4-2
C. Peters
Alton Little Redbirds Wrestlin
Jersey Panther Pummel
Round 4 (5 Man)
S1
01/29
L
DEC 3-2
M. Williams
Alton Little Redbirds Wrestlin
Jersey Panther Pummel
Round 3 (5 Man)
S1
01/29
W
F 10-0 1:52
S. Hall
Roxana WC
Jersey Panther Pummel
Round 2 (5 Man)
S1
01/22
W
DEC 4-2
B. Self
Collinsville WC
Little Devils Open
3
G9
01/22
W
FOR 0-0
M. Murphy
Roxana WC
Little Devils Open
4
G9
01/22
W
DEC 3-1
M. Drummond
De Soto Dragons WC
Little Devils Open
2
G9
01/21
L
MD 11-1
L. Quartz
Southern Illinois Bulldogs WC
Lion`s Den Wrestling Academy - Safari Scrap
Round 4
95
01/21
L
DEC 6-0
J. Schadegg
Southern Illinois Bulldogs WC
Lion`s Den Wrestling Academy - Safari Scrap
Round 3
95
01/21
W
MD 13-0
B. Becker
Southern Illinois Bulldogs WC
Lion`s Den Wrestling Academy - Safari Scrap
Round 2
95
01/08
W
F 2-0 2:17
L. Davis
PSF Wrestling Academy
2023CarbondaleDogFight&AlliRaganGirlsOpn
Round 3
Bracket 14
01/08
L
F 10-0 2:43
S. Fuller
Union County Elite Wrestling
2023CarbondaleDogFight&AlliRaganGirlsOpn
Round 2
Bracket 14
01/08
W
F 2-0 0:31
E. Rogers
Edwardsville WC
2023CarbondaleDogFight&AlliRaganGirlsOpn
Round 1
Bracket 14
01/08
W
F 0-0 0:52
G. Faison
Roxana Junior High
JMS Crimson Invite
Placement (24 Man)
95
01/08
L
DEC 2-0
K. Kieffer
Litchfield Middle School
JMS Crimson Invite
Semis & WB (24 Man)
95
01/07
L
DEC 11-5
C. Wells
Shelbyville Middle School
JMS Crimson Invite
Quarters & WB (24 Man)
95
01/07
W
F 0-0 2:14
J. Buehler
Camp Point Central
JMS Crimson Invite
Round 2 (24 Man)
95
12/31
L
DEC 4-2
S. Seip
Triad Knights WC
Granite City Kids Holiday Classic
4
96
12/31
W
DEC 2-0 SV
N. Moreau
FHN Jr Knights Wrestling Club
Granite City Kids Holiday Classic
3
96
12/31
L
F 8-0 2:28
J. Bals
Fort Zumwalt Wrestling
Granite City Kids Holiday Classic
2
96
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024