May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Tim Ryan
Results
College Results
College
College
High School
Youth
Other
Season
2021-2022
2019-2020
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/20
L
NC 0-0
B. McIntosh
Wyoming
Younes Hospitality Open 2021
8th Wrestleback (64 Man)
165
11/20
W
Replay
MD 9-0
D. Recktenwald
Unattached
Younes Hospitality Open 2021
Semis & 7th WB (64 Man)
165
11/20
W
Replay
MD 11-2
W. Lewis
Colorado School Of Mines
Younes Hospitality Open 2021
6th Wrestleback (64 Man)
165
11/20
L
Replay
DEC 3-0
S. Radke
Pratt Community College
Younes Hospitality Open 2021
Quarters & 5th WB (64 Man)
165
11/20
W
Replay
MD 8-0
T. Tsinigine
Unattached - Colorado Mesa U
Younes Hospitality Open 2021
Round 1 (64 Man)
165
11/14
W
DEC 13-11 SV
C. Thomas
Newman
Younes Hospitality Open 2021
Round 4 Champ & WB (64 Man)
165
11/14
W
MD 9-1
K. Meyer
Western Colorado University
Younes Hospitality Open 2021
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
165
11/13
L
MD 13-0
H. Lieb
---
Colorado Mesa Open
Round 6
165
11/13
W
DEC 8-2
L. Hayman
---
Colorado Mesa Open
Round 4
165
11/13
W
F 11-2 5:27
K. Meyer
---
Colorado Mesa Open
Round 3
165
11/13
L
F 1-0 4:15
A. Dalton
Colorado Mesa
Colorado Mesa Open
Round 2
165
11/07
L
MD 12-0
H. Lieb
---
Mines Open - Rookie Only
Placements
165
11/07
W
DEC 9-8
A. Matre
Adams State
Mines Open - Rookie Only
Cons Semis
165
11/07
W
DEC 4-2
B. Engelking
---
Mines Open - Rookie Only
Semis
165
11/07
W
TF 20-1 5:00
K. Meyer
Western Colorado
Mines Open - Rookie Only
2nd Wrestleback (16 Man)
165
11/07
W
DEC 5-0
G. Crownhart
Colorado School of Mines
Mines Open - Rookie Only
Quarters
165
11/07
L
F 6-3 4:39
K. Anderson
University of Wyoming
Mines Open - Rookie Only
Round 1 (16 Man)
165
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
DEC 10-4
R. Williams
UW-La Crosse
Uwec Don Parker Open
Semis & WB (32 Man)
184
02/08
W
DEC 6-5
S. Kelly
St. Cloud State
Uwec Don Parker Open
Quarters & WB (32 Man)
184
02/08
W
DEC 15-9
D. Bernett
Itasca Community College
Uwec Don Parker Open
Round 2 Champ & WB (32 Man)
184
01/11
W
DEC 9-5
J. Schoon
South Dakota State
Ridgewater Open
Five Man Final Round
184
01/11
W
F 0-0 2:55
C. Orris
---
Ridgewater Open
Rnd 3 Four Man Rnd 4 Five Man
184
01/11
W
F 0-0 2:40
A. Friese
Concordia-Moorhead
Ridgewater Open
Round 3 Five Man
184
01/11
W
F 0-0 2:25
S. Gibson
Minnesota State Mankato
Ridgewater Open
Round 2 Four and Five Man
184
12/07
W
FOR 0-0
S. Kelly
st. Cloud state
BVU Open
Placement (32 Man)
174
12/07
W
F 2-0 1:56
L. Clark
st. Cloud state
BVU Open
Semis & WB (32 Man)
174
12/07
L
DEC 11-4
K. Moore
Northern Iowa
BVU Open
Quarters & WB (32 Man)
174
12/07
W
DEC 6-0
B. Kraye
---
BVU Open
Round 2 Champ (32 Man)
174
12/07
W
DEC 6-3
G. Christoffersen
---
BVU Open
Round 1 (32 Man)
174
11/16
W
TF 18-2 1:31
C. Sanderson
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
3rd and 5th Place Matches
174
11/16
W
F 6-4 2:08
D. Wagner
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 5
174
11/16
L
DEC 5-3
D. Murphy
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 4
174
11/16
W
F 2-0 0:26
E. Carson
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 2
174
11/16
W
F 6-7 4:41
D. Wagner
---
Cobber Open (Finn Grinaker)
Round 1
174
11/09
W
NC 0-0
S. Grove
---
Bison Open
Placement Matches (16 Man)
174
11/09
L
DEC 10-8
C. King
---
Bison Open
4th Wrestleback (16 Man)
174
11/09
L
F 2-0 0:39
D. Skatzka
University of Minnesota
Bison Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
174
11/09
W
DEC 11-5
E. Foster
---
Bison Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
174
11/09
W
MD 15-5
R. Habisch
North Dakota State University
Bison Open
Round 1 (16 Man)
174
11/02
L
MD 15-1
A. Eyler
Iowa Central Community College
Yellowjacket Open
1st Place
174
11/02
W
DEC 8-5
C. Bye
---
Yellowjacket Open
Round 6 (semi`s)
174
11/02
W
F 8-0 3:44
J. Sherzer
Cornell College
Yellowjacket Open
Round 4 (32,16)
174
11/02
W
DEC 9-5
K. O`Reilly
Wisconsin-La Crosse
Yellowjacket Open
Round 2
174
11/02
W
MD 12-1
C. Marx
---
Yellowjacket Open
Round 1 (32 Man)
174
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020