May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Drake Ross
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
W
F 0-0 5:35
L. Brawt
Meridian Early College HS
Gladwin HS @ Meridian Early College HS
Round 1
144
02/10
L
F 11-0 4:29
M. Cline
Shepherd HS
MHSAA District 18-3
Cons. Semis (16 and 32 Man)
150
02/10
W
TF 17-1 3:34
L. Brawt
Meridian Early College HS
MHSAA District 18-3
Round 4 (16 and 32 Man)
150
02/10
L
F 4-2 4:23
W. Dole
Clare HS
MHSAA District 18-3
Round 3 (16 and 32 Man)
150
02/10
W
F 2-0 1:03
W. Shanklin
Alma HS
MHSAA District 18-3
Round 2 (16 and 32 Man)
150
02/09
W
F 0-0
J. Richards
LakeVille Memorial HS
Gladwin Super Duals
Round 1
144
02/03
W
F 10-0 2:55
A. Groeneveld
Shepherd HS
Jackpine Conference Tournament
Round 7 (8 Man)
138
02/03
L
F 2-0 1:45
C. Howitt
Clare HS
Jackpine Conference Tournament
Round 5 (8 Man)
138
02/03
W
F 5-0 1:21
D. Dean
Farwell Area HS
Jackpine Conference Tournament
Round 4 (8 Man)
138
02/03
W
F 2-0 0:59
K. Yancer
Meridian Early College HS
Jackpine Conference Tournament
Round 3 (8 Man)
138
01/27
L
DEF 0-0
W. Helppi
Negaunee HS
Northern Michigan Championship
Quarters & WB (32 Man)
138
01/27
L
FOR 0-0
R. Patrick
Petoskey HS
Northern Michigan Championship
Round 2 Champ (32 Man)
138
01/27
W
F 2-0 1:18
T. Simmons
Marquette HS
Northern Michigan Championship
Round 1 (32 Man)
138
01/26
L
MD 11-3
C. Howitt
Clare HS
Clare JPC Quad
Round 1
150
01/26
W
F 0-0
A. Savino
Standish-Sterling HS
Gladwin Super Duals
Round 1
150
01/18
W
F 5-3 3:02
G. Wolverton
Reed City HS
Reed City HS @ Gladwin HS
Round 1
150
01/11
W
F 0-0
Z. Bowman
Big Rapids HS
Gladwin Super Duals
Round 1
144
01/06
W
F 2-0 0:27
D. Steig
Pine River Area HS
Gladwin Super Duals
Round 1
144
01/06
W
F 7-0 3:26
A. Savino
Standish-Sterling HS
Gladwin Super Duals
Round 1
150
12/28
L
F 2-4 3:29
G. Knepp
Mio-Au Sable HS
Traverse City West Holiday Classic Boys
1st & 3rd (16 Man)
144
12/28
W
DEC 9-3
C. Sauve
Alpena HS
Traverse City West Holiday Classic Boys
4th Wrestleback (16 Man)
144
12/28
L
F 2-0 1:07
I. Castro
Holland HS
Traverse City West Holiday Classic Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
144
12/28
W
F 2-0 1:59
N. Bellanceau
Mancelona HS
Traverse City West Holiday Classic Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
144
12/28
W
F 11-2 2:27
M. Malarick
Charlton Heston Academy
Traverse City West Holiday Classic Boys
Round 1 (16 Man)
144
12/16
L
DEC 12-10 SV
J. Henderson
Shelby HS
Joe Loren Memorial
Quarters & WB (32 Man)
144
12/16
L
MD 11-2
O. Cruden
Benzie Central HS
Joe Loren Memorial
Round 2 Champ (32 Man)
144
12/16
W
F 2-0 0:40
J. Martin
Chippewa Hills Blue
Joe Loren Memorial
Round 1 (32 Man)
144
12/15
W
F 0-0 1:52
B. Hadd
Roscommon HS
Evart- Gladwin/Roscommon
Round 1
150
12/14
L
F 2-0 1:10
A. Burden
Mio-Au Sable HS
Grayling Tri
Round 1
150
12/14
W
F 7-1 1:30
R. Lazaro
Grayling HS
Grayling Tri
Round 1
150
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
W
F 0-0 2:28
L. Reeves
Standish-Sterling HS
MHSAA District 172
Round 1
144
02/07
W
F 0-0 1:04
J. Marshall
Atlanta HS
GRAYLING TEAM TOURNAMENT
Round 1
138
01/28
L
DEF 0-0
I. Grahn
Kingsley Area HS
Northern Michigan Championship
Round 6
138
01/28
W
F 10-5 4:29
E. Murphy
Whittemore-Prescott HS
Northern Michigan Championship
Round 5
138
01/28
W
F 2-0 0:28
T. Hunter-Slentz
Standish-Sterling HS
Northern Michigan Championship
Round 4
138
01/28
L
TF 17-2 4:27
B. Slocum
Traverse City Central HS
Northern Michigan Championship
Round 2
138
01/27
L
DEC 4-2
J. Bassett
LakeVille Memorial HS
Gladwin Super Duels
Round 1
138
01/27
W
F 0-0
M. Tiffany
Tawas Area HS
Gladwin Super Duels
Round 1
144
01/27
L
F 0-0
G. Dionne
Clare HS
JPC Quad - Clare
Round 1
144
01/27
W
F 0-0
S. Walters
Shepherd HS
JPC at Shepherd
Round 1
138
01/19
W
DEF 0-0
E. Methner
Meridian Early College HS
JPC at Shepherd
Round 1
138
01/14
L
F 4-5 1:43
E. Lentz
Reed City HS
Grayling Team Tournament
Round 1
144
01/14
W
F 2-0 0:37
L. Jenkins
Whittemore-Prescott HS
Grayling Team Tournament
Round 1
144
01/14
W
F 6-4 1:28
T. Kane
Roscommon HS
Grayling Team Tournament
Round 1
138
01/14
W
F 2-0 1:03
J. Marshall
Atlanta HS
Grayling Team Tournament
Round 1
138
01/14
W
F 2-0 1:21
D. Pennock
Hastings HS
Grayling Team Tournament
Round 1
144
01/09
W
F 0-0
Z. Bowman
Big Rapids HS
Gladwin Super Duels
Round 1
144
01/08
L
F 0-0
W. Mathews
Swartz Creek HS
Gladwin Super Duels
Round 1
144
01/07
W
DEC 7-2
S. Slocum
Pine River Area HS
Gladwin Super Duels
Round 1
144
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020