Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jack MacDonald
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Orchard Park
Orchard Park HS
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
F 4-1 2:44
K. Cook
Lafayette
NYSPHSAA State Championships
3rd Place
I-215
02/24
W
Replay
F 6-0 2:46
B. Tibbs
Middletown
NYSPHSAA State Championships
Consi-Semis
I-215
02/24
W
Replay
F 0-0 2:38
C. Miller
St Francis
NYSPHSAA State Championships
Consi-Qtrs
I-215
02/24
W
Replay
F 2-0 0:36
J. Dejesus
Washingtonville
NYSPHSAA State Championships
WB3
I-215
02/23
L
Replay
DEC 13-7
C. Raines
Churchville Chili
NYSPHSAA State Championships
Quarters
I-215
02/23
W
Replay
DEC 2-1
K. Bembry
Cicero-North Syracuse
NYSPHSAA State Championships
R2 (16)
I-215
02/10
W
MD 10-0
J. Fike
Nia. Whtfld.
2024 NY Section VI D1 Championships
Rnd 8 (True 2nd)
215
02/10
L
F 9-2 1:28
. Cook
Buffalo
2024 NY Section VI D1 Championships
Rnd 7 (1st Place)
215
02/10
W
F 10-0 2:41
L. Osmanski
W. Sen. W/E
2024 NY Section VI D1 Championships
Rnd 4 SF/WB
215
02/10
W
F 7-4 3:17
G. Lippold
Hamburg
2024 NY Section VI D1 Championships
Rnd 2 QF/NO WB
215
02/03
W
F 4-1 1:10
K. Cook
Buffalo
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 6 (1st, 3rd, 5th Places)
215
02/03
W
F 2-0 0:48
R. Mundorff
W Seneca W/E
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 4 (SF and WB)
215
02/03
W
F 2-0 0:53
E. Petty
Ken-Ton
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 2 (QF and WB)
215
02/03
W
F 2-0 0:41
A. Wilson-Earll
Jamestown
2024 NYSPHSAA Section VI Class AA
Rnd 1 (16M-1st FWD)
215
12/01
W
F 2-0 1:08
T. Murrell
Attica-Batavia Sr HS
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
Round 3 (10 Team)
215
12/01
W
F 4-1 0:47
I. Breazeale
Salamanca HS
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
Round 5 (10 Team)
285
12/01
W
F 6-2 1:29
L. Miller
niagara falls
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
---
215
12/01
W
F 7-1 1:17
S. Wray
Fredonia HS
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
Round 1 (10 Team)
285
12/01
W
F 4-1 0:46
N. Leavell
Hamburg
VinLouie`s Pizzeria St. Francis Duals
Round 4 (10 Team)
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
Replay
DEC 6-2
L. Palleschi
Saratoga Springs
NYSPHSAA State Championships
7th Place
I-189
02/25
L
Replay
MD 13-5
M. Sanchez
Smithtown East
NYSPHSAA State Championships
Consi-Qtrs
I-189
02/25
W
Replay
F 0-0 2:47
A. Berisha
Fox Lane
NYSPHSAA State Championships
4th Wrestleback (32 Man)
I-189
02/24
L
Replay
DEC 8-2
E. Carlson
Manhasset
NYSPHSAA State Championships
Quarters
I-189
02/24
W
Replay
DEC 2-0
E. Stencel
Lancaster
NYSPHSAA State Championships
Round 2 Champ
I-189
02/11
W
F 6-2 3:33
E. Stencel
Lancaster
2023 NY Section VI D1 Championships
1st Place
189
02/11
W
F 2-0 1:22
J. Leavell
Hamburg-Eden
2023 NY Section VI D1 Championships
SF/WB
189
02/11
W
F 2-0 0:33
J. Jones
Sweet Home
2023 NY Section VI D1 Championships
QF/WB
189
01/29
W
F 4-0 2:21
J. Leavell
Hamburg
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 10 (1st, 3rd); 5M-RR5, 4M-RR3, 3M-RR3)
189
01/28
W
F 6-1 1:00
C. Hall
Niagara Falls
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 8 (SF and WB); 5M-RR3; 4M-RR2; 3M-RR2)
189
01/28
W
F 4-0 1:33
R. Mundorff
West Seneca
2023 Ken-Ton Tournament
Rnd 6 (QF and WB); 5M-RR2; 4M-RR1; 3M-RR1)
189
01/21
L
F 4-1 2:56
T. Barry
Iroquois
2023 ECIC Championships
Rnd 8 (1st, 3rd, 5th Places)
215
01/21
W
F 7-0 5:15
L. Matheis
Pioneer
2023 ECIC Championships
Rnd 6 (SF and WB)
215
01/21
W
F 2-0 0:32
Z. Elifritz
Jamestown
2023 ECIC Championships
Rnd 4 (QF and WB)
215
01/21
W
F 2-0 0:36
D. Sebring
Frontier
2023 ECIC Championships
Rnd 2 (32M-2ndFwd,WB1),(16M-1stFwd)
215
01/07
W
F 2-0 0:06
J. Newman
Williamsville North/East
2023 Section VI Dual Meet Tournament
Semis & 1st WB (8 Team)
189
12/17
L
MD 15-3
T. Hoose
Southwestern
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 10 (64M thru 2M 1st,3rd,5th,7th)
189
12/17
W
F 8-15 5:28
E. Stencel
Lancaster
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 8 (64,32,16,8,4 SF; WB 7,5,3,1)
189
12/17
W
F 2-0 1:01
M. Maring
Chautauqua Lake
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 6 (64M, 32M, 16M, 8M QF; WB 5, 3, 1)
189
12/16
W
F 5-0 1:28
J. Fike
Niagara Wheatfield
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 4 (64 Fwd 3, WB3; 32 Fwd 2, WB 1; 16 Fwd1)
189
12/16
W
F 2-2 0:49
J. Tonkin
Jamestown
2022 Linda C. Knuutila Memorial
Rnd 2 (64 Man Fwd 2, WB1; 32 Man Fwd1)
189
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023