Today · 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Today · 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Today · 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Today · 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Olivia Gutierrez
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Graham-Kapowsin (Girls)
Jerome
Jerome Middle School
TW Wrestling
TW wrestling
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
W
F 8-0 2:45
A. Lamb
208 Spartans
2024 Idaway State Championships
ROUND 2
124
04/06
W
F 2-0 0:59
L. Ingle
Small town wrestling
2024 Idaway State Championships
ROUND 1
124
03/30
W
F 9-0 3:48
O. Estrada
Thunder Ridge Outlaws
Shelley IDAWAY Tournament
Round 2
124
03/30
W
FOR 0-0
S. Jones
Madison Wrestling Club
Shelley IDAWAY Tournament
Round 1
124
03/23
W
F 6-0 0:59
A. Lamb
208 Spartans
Declo Idaway Tournament
Round 3
124
03/17
W
DEC 6-0
T. Niday
Baker Mat Club
Cradle for the Cure 2024
Round 3
124
03/17
W
DEC 8-1
L. Johnson
208 Spartans
Cradle for the Cure 2024
Round 1
124
03/02
W
TF 19-2 4:30
A. Lamb
208 Spartans
Idaway Spartan Grappler 2024
Round 3
132
02/17
W
FOR 0-0
L. Johnson
208 Spartans
Idaway Raft River Tournament
Round 3
124
02/17
W
TF 19-3 2:35
E. Rebollozo
Bobcat Wrestling
Idaway Raft River Tournament
Round 2
124
02/17
W
F 5-0 1:20
R. Schrenk
Declo Stingers
Idaway Raft River Tournament
Round 1
124
02/03
W
F 4-0 1:15
P. Harbach
Star Valley Wrestling Club
Soda Springs IDAWAY Tournament
Round 3
132
02/03
W
F 7-0 2:03
L. Johnson
208 Spartans
Soda Springs IDAWAY Tournament
Round 2
132
02/03
W
F 5-0 1:30
L. Rowe
Evanston Elite Wrestling
Soda Springs IDAWAY Tournament
Round 1
132
02/03
L
F 4-1 2:04
H. Goss
South Kitsap (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
7th Place
140
02/03
L
F 4-0 2:17
S. Roell
Puyallup (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 4 Semis & 3rd WB (16 Man)
140
02/03
W
DEC 7-1
M. Kapralova
Rogers (Puyallup) (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 3 2nd Wrestleback (16 Man)
140
02/03
L
F 2-0 0:37
P. Cooks
Curtis (Girls)
SPSL 4A Girls Championships
Round 1 (16 Man)
140
01/27
W
F 4-3 2:50
O. Estrada
Thunder Ridge Outlaws
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2024
Round 3
132
01/27
W
F 5-0 1:18
I. Gonzalez
208 Badgers
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2024
Round 1
132
01/20
L
F 2-0 0:57
L. Lopez-Covarrubias
Federal Way (Girls)
WIAA Lady Lancers Lipstick Open
Round 4 (Quarters)
135
01/20
L
F 2-0 1:20
I. White
Mount Rainier (Girls)
WIAA Lady Lancers Lipstick Open
Round 2
135
12/03
W
F 2-0 0:45
M. Campbell
South Hills
Richard Stimpson Memorial 2023
3rd Place Placement Matches (32 Man)
124
12/03
W
F 20-8 3:09
K. Andrade
Jerome
Richard Stimpson Memorial 2023
6th Wrestleback (32 Man)
124
12/03
L
DEC 3-0
Z. Tavarez
South Fremont
Richard Stimpson Memorial 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
124
12/02
W
F 2-0 0:55
K. Carter
Kimberly
Richard Stimpson Memorial 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
124
12/02
W
F 4-1 1:08
M. Hurd
Wood River
Richard Stimpson Memorial 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
124
11/18
L
DEC 7-2
A. Garner
Wood River Middle School
Robert Stuart Invitational 2023
Round 3
126
11/18
L
DEC 4-2
K. Hobbs
Glenns Ferry Middle School
Robert Stuart Invitational 2023
Round 1
126
11/11
L
DEC 6-5
K. Hobbs
Glenns Ferry
South Hills MS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
11/11
L
F 6-0 3:53
N. Anaya
Robert Stuart
South Hills MS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/28
W
F 10-2 3:58
D. Mcsweeney
Ontario Animal`s
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 3
117
01/28
L
DEC 6-2
D. Longtin
North Country Wrestling Club
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 2
117
01/28
L
DEC 4-0
A. Aguayo
Blackfoot Wrestling Club
Snake River Rumble (Tour of Idaho) 2023
Round 1
117
01/21
W
F 2-0 1:05
A. Gorringe
208 Badgers
Spartan Grappler 2023
Round 4
117
01/21
W
F 2-0 0:23
S. Belveal
208 Badgers
Spartan Grappler 2023
Round 3
117
01/21
W
F 4-0 2:42
B. Benson
Marsh Valley Wrestling Club
Spartan Grappler 2023
Round 2
117
01/21
W
F 2-0 0:16
R. Schrenk
Declo Stingers
Spartan Grappler 2023
Round 1
117
11/19
W
F 2-1 2:38
Z. Fedaie
Robert Stuart Middle School
Robert Stuart Invitational 2022
1st place match-16
117
11/19
W
F 2-0 1:15
A. Martinez
East Minico Middle School
Robert Stuart Invitational 2022
Round 4
117
11/19
W
F 2-0 0:27
A. Tamang
Robert Stuart Middle School
Robert Stuart Invitational 2022
Round 2
117
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020