Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Diego Aguilar
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2018-2019
Team Name
Richardson Lake Highlands
Richardson Lake Highlands Hs
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/16
L
F 0-1 2:40
A. Morris
Round Rock Cedar Ridge
2021 UIL Boys Region 2-6A
Cons 1
285
04/16
L
DEC 3-1 SV
J. Howard
---
2021 UIL Boys Region 2-6A
Quarters
285
04/16
W
F 3-2 4:16
J. Laprocido
Plano West
2021 UIL Boys Region 2-6A
Champ. Round 1 (12 Man)
285
04/10
L
DEC 3-1 SV
A. Wiechman
Dallas Jesuit
2021 UIL Boys District 5-6A
1st
285
04/10
W
DEC 11-6
T. McDonald
Dallas Skyline
2021 UIL Boys District 5-6A
Semis & 1st WB (8 Man)
285
04/10
W
F 0-8 2:22
T. Lucas
Richardson
2021 UIL Boys District 5-6A
Quarterfinals (8 Man)
285
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
F 8-4 3:35
J. Howard
---
2019 UIL Boys Region 2-6A
Rnd 2 Qtrs 1st WB
220
02/15
L
F 5-0 2:48
L. Warren
---
2019 UIL Boys Region 2-6A
Round 1 (16 Man)
220
02/09
W
DEC 8-6
J. Elizondo
---
UIL Boys District 5-6A
True 4th
220
02/08
W
F 2-0 1:51
B. Rippel
Dallas Jesuit
UIL Boys District 5-6A
3rd & 5th Place Matches
220
02/08
L
F 5-0 1:36
H. Thomas
---
UIL Boys District 5-6A
Consi Semis
220
02/08
W
F 3-2 2:52
R. Mata
Dallas White
UIL Boys District 5-6A
Semis and WB3
220
02/08
L
F 8-4 3:32
S. DelMonte
---
UIL Boys District 5-6A
Quarterfinals and WB1
220
01/26
L
F 2-0 1:45
J. Rebollozo
Keller Central
Jaguar Invitational
1st and 3rd Place Matches
285
01/26
L
F 5-2 2:32
P. Franco
---
Jaguar Invitational
Cons 2 and Semi-Finals
285
01/19
L
F 8-7 4:50
J. Allen
San Antonio Roosevelt
Frank Halloran Ranger Classic
Semis and Consi Quarter
285
01/19
L
F 4-0 2:41
T. Campos
Grapevine Hs
Frank Halloran Ranger Classic
Quarter Finals
285
01/04
W
DEC 11-4
J. Fernandez
FRISCO
2019 Grapevine Duals
Semis (4 Team)
285
01/04
L
DEC 8-6
S. Goodman
HARRAH
2019 Grapevine Duals
Round 3 (6 Team)
285
01/04
L
F 2-0
H. Sells
BURLESON CENTENNIAL
2019 Grapevine Duals
Round 1 (6 Team)
285
01/04
L
F 2-0 1:34
M. Matter
Dallas Highland Park
2019 Grapevine Duals
Placement (4 Team)
285
01/04
L
F 2-0 2:46
D. West
FRISCO CENTENNIAL
2019 Grapevine Duals
Round 2 (6 Team)
285
01/04
L
F 4-1 1:39
T. Wiley
---
2019 Grapevine Duals
Round 5 (6 Team)
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024