Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Sterling Wilke
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
L
F 5-0 1:59
B. Fry
Reedsburg
Sparta Invitational
5th Place
170
01/20
W
F 5-0 2:21
R. Stewart
West Salem
Sparta Invitational
3rd Wrestleback
170
01/20
W
F 10-5 4:43
A. Peart
DeForest
Sparta Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/20
L
F 2-0 0:35
B. Fry
Reedsburg
Sparta Invitational
Round 1 (16 Man)
170
01/06
L
F 12-3 2:57
J. Steidinger
Cedarburg
2018 Sauk Prairie Eagle Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/06
W
F 4-3 1:16
Z. Brunker
Pecatonica Argyle
2018 Sauk Prairie Eagle Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/06
L
F 6-2 2:23
S. Willis
---
2018 Sauk Prairie Eagle Invite
Round 1 (16 Man)
170
12/30
L
F 0-0 1:49
E. Schmidt
Eastview
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
182
12/29
W
F 9-6 4:20
C. Geurink
DC Everest
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
182
12/29
L
F 2-2 1:50
S. Stemper
Caledonia/Houston
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
182
12/23
W
F 0-0 1:32
B. Chambers
Westfield Area
Westfield Area @ Mauston
Round 1
170
12/16
L
F 2-0 0:29
C. Porter
Baraboo
Richland Center Invite
2nd Wrestleback (16 Man)
170
12/16
L
F 2-0 1:47
S. Kind
Monroe
Richland Center Invite
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/16
W
F 2-0 0:59
Z. Trautsch
River Ridge
Richland Center Invite
Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
F 0-0 1:49
L. Wohlrab
Royall
2017 Tomah Scramble
Finals
170
12/09
L
F 0-0 0:58
C. McCartney
Lancaster
2017 Tomah Scramble
Round 4
170
12/09
W
F 0-0 2:25
C. Breaker
Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek
2017 Tomah Scramble
Round 3
170
12/09
L
F 0-0 3:50
C. Vatland
Westby
2017 Tomah Scramble
Round 2
170
12/09
W
F 0-0 1:10
C. Schwoch
Mosinee
2017 Tomah Scramble
Round 1
170
12/08
W
F 0-0 3:47
C. Zimmerman
---
Brookwood @ Mauston
Round 1
170
12/02
L
F 0-0 1:13
T. White
---
Reedsburg Duals
Round 1 (8 Team)
170
12/02
L
F 0-0 0:37
D. Keast
Oregon
Reedsburg Duals
Placement Matches (8 Team)
170
12/02
W
F 0-0 2:40
J. Erdman
---
Reedsburg Duals
Round 2 (8 Team)
170
12/02
L
F 0-0 0:51
C. Krueger
---
Reedsburg Duals
Round 3 (8 Team)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024