Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Xavier Gallagher
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
BeastWorks
BeastWorks Wrestling Club
Beastworks Wrestling Club
Lejeune
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 11-2 4:24
C. Thorne
Uwharrie Charter Academy
NCHSAA 1A East Regional
3rd Wrestleback
144
02/10
W
DEC 10-8
J. Mitchell
South Davidson
NCHSAA 1A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
144
02/10
L
F 0-2 2:59
L. VanRijsewijk
South Stokes
NCHSAA 1A East Regional
Round 1 (16 Man)
144
01/28
W
F 0-0
I. Medley
Albemarle
1A 1st/2nd round state duals @ Pamlico
Round 1
150
01/20
L
TF 16-1
N. Johnson
Heide Trask
Coastal Plains Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
144
01/20
W
F 0-0
D. Dembowski
Pamlico County
Coastal Plains Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
144
01/11
L
MD 10-1
B. Reynolds
West Carteret
Tri @ Richlands, Lejeune/ West Carteret
Round 1
144
01/11
L
F 0-0
A. Sterba
Richlands
Tri @ Richlands, Lejeune/ West Carteret
Round 1
144
01/06
L
MD 12-1
M. Meadows
White Oak
2024 Onslow County Cup
Cons QF
144
01/06
L
DEC 6-3
A. Shields-adams
Southwest Onslow
2024 Onslow County Cup
Quarters
144
01/05
W
F 0-0
D. Kirk
Northside (Pinetown)
Northside Quad (Lejeune-Southside-Tarboro)
Round 1
138
12/17
W
F 0-0
S. Garner
East Carteret
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
144
12/17
W
F 0-0
C. Allman
New Hanover
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
144
12/17
W
F 0-0
B. Shirley
West Carteret
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
144
12/17
W
F 0-0
J. Greenberg
Havelock
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
144
12/17
L
DEC 4-3
R. Paul
Northside (Pinetown)
Hard Nor` Easter Dual Tournament
Round 1
144
12/13
L
DEC 7-4
R. Darden
Heide Trask
Tri@ Lejeune w/PHS, Trask
Round 1
144
12/01
L
F 0-0
L. Yeates
Pamlico County
Southside Tri(Pam, Lej)
Round 1
144
11/23
L
DEC 4-2 SV
J. Wilson
Richlands
2023 Dirty Bird Invitational
Consolation SF
144
11/22
L
F 19-4 2:19
I. Wysong
Laney
2023 Dirty Bird Invitational
Semifinals
144
11/22
W
DEC 3-2
A. Allen
Jacksonville
2023 Dirty Bird Invitational
Quarterfinals
144
11/20
L
F 0-0
L. Smith
Ayden-Grifton
Eagle Duals
Round 1
144
11/20
L
MD 8-0
W. Waterfield
Currituck County
Eagle Duals
Round 1
144
11/20
W
F 0-0
T. Lewis
South Garner
Eagle Duals
Round 1
144
11/20
L
F 0-0
Z. Tyson
South Central
Eagle Duals
Round 1
144
11/20
L
F 0-0
R. Paul
Northside (Pinetown)
Eagle Duals
Round 1
144
11/19
W
F 0-0
T. Mullins
West Craven
Eagle Duals
Round 1
144
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/25
L
F 4-1 2:40
W. Murray
Raleigh Area Wrestling (RAW)
NUWAY Southeast Super Regional
Round 5 (5 Man)
145
03/25
L
F 5-0 1:26
A. Jones
Forge
NUWAY Southeast Super Regional
Round 3 (3 Man)
138
03/25
L
F 2-0 0:46
T. Rodriguez
NC Pride Wrestling
NUWAY Southeast Super Regional
2nd Wrestleback (8 Man)
138/145
03/25
L
DEC 7-0
C. Rancer
Stars and Stripes Wrestling Ac
NUWAY Southeast Super Regional
Round 3 (5 Man)
145
03/25
L
DEC 8-6
J. Bryant
Unaffiliated
NUWAY Southeast Super Regional
Round 2 (5 Man)
145
03/25
W
DEC 8-2
C. Heugly
Trinity Top Team
NUWAY Southeast Super Regional
Round 1 (5 Man)
145
03/25
L
TF 16-1 1:36
J. Bethea
PB Toast
NUWAY Southeast Super Regional
Round 1 (3 Man)
138
03/25
L
F 5-0 1:44
K. Prapuolenis
Bull Sharks
NUWAY Southeast Super Regional
Quarterfinals (8 Man)
138/145
02/25
W
F 7-5 3:47
M. Bell
Carolina Elite Wrestling
NCWAY State Championships 2023
2nd Place Match (8 Man)
145
02/25
W
DEC 6-1
E. Scott
Unattached
NCWAY State Championships 2023
Placement Matches (8 Man)
145
02/25
W
F 2-0 0:49
J. Stringer
Wolfpack Wrestling Club
NCWAY State Championships 2023
Cons. Semis (8 Man)
145
02/25
L
F 2-0 1:03
C. Wilson
Wolverine Wrestling Club
NCWAY State Championships 2023
Quarterfinals (8 Man)
145
02/19
W
F 2-1 2:44
G. Castillo
Carolina Elite
2023 NCWAY Rookie State Championship
1st & 3rd (16 Man)
138
02/19
W
DEC 2-1
J. Pittman
Tar River Wrestling Club
2023 NCWAY Rookie State Championship
4th Wrestleback (16 Man)
138
02/19
W
F 5-1 2:17
M. Lavigne
Carolina Elite
2023 NCWAY Rookie State Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/19
W
DEC 10-8 SV
T. Hassell
Ministry On The Mat
2023 NCWAY Rookie State Championship
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/19
W
F 2-0 0:34
E. Capote
Braves Wrestling Club
2023 NCWAY Rookie State Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/19
L
DEC 4-2
D. Welch
Wake Christian Academy
2023 NCWAY Rookie State Championship
Round 1 (16 Man)
138
01/21
L
FOR 0-0
W. Murray
Raleigh Area Wrestling (RAW)
King of the Mat Championships
Round 5 (6 Man)
138
01/21
L
FOR 0-0
J. Walker
Wolfpack Wrestling Club
King of the Mat Championships
Round 4 (6 Man)
138
01/21
L
FOR 0-0
M. Greene
NC PRIDE Wrestling Club
King of the Mat Championships
Round 3 (6 Man)
138
01/21
L
FOR 0-0
D. Teeter
Mooresville Wrestling Club
King of the Mat Championships
Round 2 (6 Man)
138
01/21
L
FOR 0-0
J. Perry
Beastworks Wrestling Club
King of the Mat Championships
Round 1 (6 Man)
138
01/21
L
F 6-2 4:02
D. Teeter
Mooresville Wrestling Club
King of the Mat Championships
Round 2 (3 Man)
145
01/21
W
F 2-0
Z. Taitt
Tomahawks
King of the Mat Championships
Round 1 (3 Man)
145
01/07
L
DEC 6-4
J. Plunkett
Mad Dogs
Little Beast
Placement Matches (8 Man)
138
01/07
W
F 0-0 0:23
P. Williams
Morehead City Middle School
Little Beast
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/07
W
F 0-0 2:22
O. Hernandez-Real
Mad Dogs
Little Beast
Quarterfinals (8 Man)
138
11/12
L
F 5-0 1:23
C. Schmidt
All American
Thankful Throwdown!
Round 2 (3 Man)
145
11/12
L
F 2-0 0:16
R. Collins
NC Wrestling Factory
Thankful Throwdown!
Round 1 (3 Man)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 6-0 3:04
J. Campos
BeastWorks Wrestling Club
MAT WARS VIII
Round 5 (5 Man)
132
01/15
L
F 2-0 1:02
T. Crothamel
Dunn PAL Wildcats
MAT WARS VIII
Round 4 (5 Man)
132
01/15
L
F 2-0 0:34
B. Ii
unaffiliated
MAT WARS VIII
Round 2 (5 Man)
132
01/15
L
DEC 4-3
A. Medlin
The Cure Club
MAT WARS VIII
Round 1 (5 Man)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024