Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kaeden Lozano
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 10-9
M. Thomas
---
IHSAA 2A Dist 5
1st & 3rd (4 Man)
138
02/15
L
TF 23-6 4:28
N. Genobana
---
IHSAA 2A Dist 5
Semifinals (4 Man)
138
02/08
L
MD 9-0
P. Drake
---
IHSAA 2A Sec 10
1st and 3rd Place
138
02/08
W
MD 17-6
L. Kirby
---
IHSAA 2A Sec 10
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/08
W
NC 0-0
L. Kirby
---
IHSAA 2A Sec 10
2nd Place Match (8 Man)
138
02/01
L
MD 15-7
K. Kiburz
---
Raccoon River Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
138
02/01
W
MD 13-5
E. Funez
Perry
Raccoon River Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/25
W
DEC 8-3
Z. Shoemaker
Ottumwa
Dave Ewing Duals
Round 2 (8 Team)
138
01/25
W
F 5-2 1:39
T. Trumblee
Independence
Dave Ewing Duals
Round 3 (8 Team)
138
01/25
W
F 4-1 1:07
B. Blair
Spencer
Dave Ewing Duals
Placement Matches (8 Team)
138
01/25
L
DEC 6-3
B. Hageman
Marshalltown
Dave Ewing Duals
Round 1 (8 Team)
138
12/21
W
TF 20-5 5:26
A. Brenizeer
---
2019 Bill Van Horn Invitational
3rd & 5th Place (ALL)
138
12/21
W
F 4-1 0:51
M. Dellamuth
Benton Community
2019 Bill Van Horn Invitational
2nd WB (ALL)
138
12/21
L
DEC 8-5
L. Evans
---
2019 Bill Van Horn Invitational
Semis & 1st WB (ALL)
138
12/21
W
TF 18-1 4:52
B. Knode
South Tama County
2019 Bill Van Horn Invitational
Quarterfinals (ALL)
138
12/07
W
F 9-2 1:32
P. Stocks
Ames
2019 Ken Estling- Bluejay Duals
Round 5 (6 Team)
138
12/07
W
F 11-1 2:23
M. Rich
---
2019 Ken Estling- Bluejay Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/07
W
F 2-0 0:52
T. Sandiser
Des Moines North-Hoover
2019 Ken Estling- Bluejay Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/07
W
DEC 4-3
K. Sharp
Boone
2019 Ken Estling- Bluejay Duals
Round 3 (6 Team)
138
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
DEC 16-12
A. Hill
Chariton
IHSAA 2A Sect 11
1st and 3rd Place
138
02/02
L
F 8-0 3:35
R. Domina
Clarke, Osceola
IHSAA 2A Sect 11
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138
02/02
W
F 3-2 3:57
C. Palm
---
IHSAA 2A Sect 11
Quarterfinals (8 Man)
138
01/26
L
DEC 9-6
A. Bangs
Ballard
Raccoon River Conference Tournament
3rd place match
138
01/26
W
DEC 6-3
K. Benz
Adel-DeSoto Minburn
Raccoon River Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
138
01/26
L
DEC 7-3
T. Schnathorst
Carlisle
Raccoon River Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/26
W
F 7-2 3:22
K. Robinson
Carroll
Raccoon River Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
138
01/12
W
F 8-2 3:15
B. Smith
South Tama County
Bob Sharp Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/12
W
MD 13-3
C. Wilcox
Sioux City East
Bob Sharp Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
138
01/12
L
DEC 17-15
C. Bennett
Ankeny Centennial
Bob Sharp Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
01/12
L
DEC 10-6
L. Blawou
---
Bob Sharp Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/05
L
DEC 7-4 TB1
I. Bryan
---
Rollin Dyer Invitational
Placement Matches (16 Man)
138
01/05
W
DEC 8-4
S. Lorenzen
Council Bluffs Abraham Lincoln
Rollin Dyer Invitational
3rd Wrestleback (16 Man)
138
01/05
L
MD 16-8
C. McLaren
---
Rollin Dyer Invitational
Semis & 2nd WB (16 Man)
138
01/05
W
DEC 5-2
T. Larson
Humboldt
Rollin Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/15
W
DEC 6-5
C. Schmidt
---
2018 Bill Van Horn Invitational
Championship (ALL)
138
12/15
W
DEC 3-1
R. Donselaar
---
2018 Bill Van Horn Invitational
Semis & 1st WB (ALL)
138
12/15
W
F 2-0 0:52
B. KLEIN
Ottumwa
2018 Bill Van Horn Invitational
Quarterfinals (ALL)
138
12/08
W
MD 14-4
R. Donselaar
---
Saydel Invitational 2018
Placement Matches (3)
138
12/08
L
DEC 10-4
N. Bockenstedt
North Polk
Saydel Invitational 2018
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/08
W
F 2-0 0:36
C. Lilly
Saydel High School
Saydel Invitational 2018
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/01
W
TF 17-2 2:58
A. Eiskant
Des Moines, Abraham Lincoln
2018 Ken Estling - Bluejay Duals
Round 3 (6 Team)
138
12/01
W
TF 20-1 4:44
P. Blocker
Des Moines North-Hoover
2018 Ken Estling - Bluejay Duals
Round 1 (6 Team)
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
F 12-1 5:17
G. Jensen
---
IHSAA 2A Dist. 6
1st & 3rd (4 Man)
132
02/10
L
F 2-0 1:11
B. Fritz
---
IHSAA 2A Dist. 6
Semifinals (4 Man)
132
02/03
W
F 3-2 1:15
C. Lehman
---
IHSAA 2A Sect. 11
2nd Place Match (8 Man)
132
02/03
W
F 18-11 5:37
P. Frey
North Polk
IHSAA 2A Sect. 11
1st and 3rd Place
132
02/03
L
TF 17-2 4:08
G. Ruepke
---
IHSAA 2A Sect. 11
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
132
02/03
W
DEC 9-2
C. VanWyk
PCM
IHSAA 2A Sect. 11
Quarterfinals (8 Man)
132
01/27
L
DEC 9-4
J. West
---
Raccoon River Conference Tournament
1st place match
132
01/27
W
DEC 8-6
J. Chism
---
Raccoon River Conference Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
132
01/27
W
F 14-2 3:52
J. Kuhlmann
Carroll
Raccoon River Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
132
01/20
W
F 2-0 0:27
C. Grimm
Marshalltown
Dave Ewing Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/20
W
F 2-0 1:54
B. KLEIN
Ottumwa
Dave Ewing Duals
Cross Bracket (8 Team)
132
01/20
L
DEC 7-3
S. Anderson
Ankeny
Dave Ewing Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/20
L
F 3-3 5:28
E. Sorenson
Sioux City North
Dave Ewing Duals
Round 1 (8 Team)
132
01/20
W
F 2-0 0:49
A. Ortiz
Spencer
Dave Ewing Duals
Round 3 (8 Team)
132
01/13
L
MD 12-3
K. Luther
Creston Orient-Macksburg
Centerville Big Red Wrestling Invite
Placement Matches (16 Man)
132
01/13
W
DEC 10-3
G. Moorman
Centerville
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 4 (16 Man)
132
01/13
L
MD 11-3
K. Kiburz
Winterset
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 3 (16 Man)
132
01/13
W
F 8-0 1:45
B. KLEIN
Ottumwa
Centerville Big Red Wrestling Invite
Round 1 (16 Man)
132
01/06
W
DEC 9-5
B. Hines
Tipton
Rollin Dyer Invitational
Placement Matches (16 Man)
132
01/06
L
DEC 9-4
S. Anderson
Ankeny
Rollin Dyer Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/06
W
F 4-6 4:29
C. Vanderhoof
---
Rollin Dyer Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/06
W
F 4-1 1:55
K. Casagrande
Southwest Valley
Rollin Dyer Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/06
L
F 10-0 3:36
Z. Kollmorgen
Humboldt
Rollin Dyer Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
12/17
W
F 4-1 1:51
Z. Knapp
Moravia
2017 Bill Van Horn Invitational
1st & 3rd Place (ALL)
132
12/17
W
F 16-5 5:18
M. Widmar
Pella
2017 Bill Van Horn Invitational
2nd WB (ALL)
132
12/16
L
F 4-1 1:08
B. Fritz
---
2017 Bill Van Horn Invitational
Quarterfinals (ALL)
132
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024