Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cody Cash
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2020-2021
2019-2020
Team Name
Riverheads
Virginia
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
W
Replay
DEC 9-2
E. Roberts
Grundy
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
1st Place Match
1 - 165
02/18
W
Replay
F 9-2 2:11
L. Ward
George Wythe
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Semi-Finals
1 - 165
02/17
W
Replay
F 8-1 2:37
A. Goode
Lebanon
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Quarter-Finals
1 - 165
01/28
W
F 2-0 1:22
B. Stern
Strasburg
Big Red
Round 5 - Placement Matches
165
01/28
L
F 2-2 1:49
T. Piluso
Lord Botetourt
Big Red
Round 4 - Champ and Consi Semis
165
01/28
W
F 10-0 2:38
S. Williamson
Lord Botetourt
Big Red
Quarterfinals & 1st WB (16Man)
165
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/17
L
Replay
TF 12-2 1:29
M. Villwok
Nebraska
2022 Junior National Duals - FS
4th Wrestleback (16 Team)
195
06/17
L
Replay
F 4-4 1:32
E. Stephens
Colorado
2022 Junior National Duals - FS
Placement Matches (16 Team)
195
06/17
L
Replay
F 12-0 1:11
J. Dewald
Iowa
2022 Junior National Duals - FS
Quarters & 1st WB (16 Team)
195
06/17
L
Replay
TF 10-0 0:48
W. Conlon
---
2022 Junior National Duals - FS
Placement Matches (8 Team)
195
06/17
L
Replay
TF 10-0 1:21
T. Dineen
Minnesota Silver
2022 Junior National Duals - FS
Round 1 (8 Team)
195
06/17
L
Replay
TF 14-4 2:54
M. Gibson
Michigan Red
2022 Junior National Duals - FS
2nd Wrestleback (16 Team)
195
06/17
L
Replay
F 9-0 1:36
C. Cavins
---
2022 Junior National Duals - FS
Round 2 (8 Team)
195
06/15
W
Replay
F 8-6 2:08
L. Kuehl
California Gold
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
195
06/15
W
Replay
DEC 22-20
C. Haskins
North Dakota Blue
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Round 2 (8 Team)
195
06/15
L
Replay
F 3-4 0:28
L. Kuehl
California Gold
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Placement Matches (8 Team)
195
06/15
W
Replay
F 2-4 0:54
C. Milhorn
Tennessee
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Quarterfinals (8 Team)
195
06/15
L
Replay
F 0-0 0:16
M. Waddell
Georgia Blue
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Round 1 (8 Team)
195
06/15
L
Replay
TF 8-0 0:46
W. Stanton
Missouri
2022 Junior National Duals - Greco Roman
Round 3 (8 Team)
195
06/15
L
Replay
F 8-4 1:16
M. Villwok
Nebraska
2022 Junior National Duals - Greco Roman
2nd Wrestleback (8 Team)
195
02/19
W
Replay
F 2-0 0:26
B. Walker
Lancaster
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Semi-Finals
1 - 170
02/18
W
Replay
F 2-0 0:21
C. Kline
Eastside
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Quarter-Finals
1 - 170
01/25
L
MD 12-4
i. scammell
---
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
1st Place Match
1 - 170
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
F 3-0 3:49
I. Scammell
Grundy
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Placement Matches (8 Man)
1 - 152
02/20
W
F 9-0 3:46
A. Temple
George Wythe
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Semis & 1st WB (8 Man)
1 - 152
02/20
W
F 3-2 1:32
J. Keesee
Northwood
VHSL Class 1, 2, 3 State Championships
Quarterfinals (8 Man)
1 - 152
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 8-2 2:38
W. Dillon
Fluvanna County
WA Warrior Invitational makeup
Placement Matches (16 Man)
132
02/01
W
F 4-1 1:34
A. Sharma
Rock Ridge
WA Warrior Invitational makeup
Semis & 2nd WB (16 Man)
132
02/01
W
F 2-0 0:44
H. Melody
Riverheads
WA Warrior Invitational makeup
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023