Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Alejandro Schloesser
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2016-2017
2015-2016
2014-2015
Team Name
Mount Horeb
Mt Horeb/Barneveld
Mt. Horeb
Mt.Horeb
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 7-1
D. Alt
River Valley
WIAA D2 Reg. 3- River Valley
1st, 3rd, 5th (8 Man)
152
02/11
L
F 10-0 3:49
N. Rogge
Prairie du Chien/Wauzeka-Steub
WIAA D2 Reg. 3- River Valley
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
152
02/11
W
F 9-2 2:21
B. Goffinet
Cuba City/Benton/Southwestern
WIAA D2 Reg. 3- River Valley
Quarterfinals (8 Man)
152
01/28
L
MD 11-2
C. Routson
Portage
Portage @ Mount Horeb
Round 1
170
01/14
W
DEC 10-5
C. Haden
Tomah
Madison La Follette Multi Dual
Round 2 (6 Team)
182
01/14
L
MD 10-2
J. Nowak
---
Madison La Follette Multi Dual
Round 3 (6 Team)
182
01/14
W
F 7-2 3:24
A. Romeo
---
DeForest @ Mount Horeb
Round 1
195
12/30
L
DEC 6-0
B. Mahoney
River Valley
Bi-State Classic
Round 4 (Session #2A)
195
12/29
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Middleton
Bi-State Classic
Round 3 (Session #1C)
195
12/29
L
DEC 6-2
J. Pancirov
Lakeville South
Bi-State Classic
Round 1 (Session #1A)
195
12/21
W
F 4-2 1:53
S. Reynolds
Oregon
Oregon @ Mount Horeb
Round 1
195
12/10
W
F 0-0 0:37
C. Leman
Durand/Pectatonica
2016 Raider Scramble
Round 5 (6 Man)
182
12/10
L
F 0-0 4:31
T. Hoesly
Brodhead/Juda
2016 Raider Scramble
Round 4 (6 Man)
182
12/10
W
F 0-0 3:30
A. Anderson
Evansville/Albany
2016 Raider Scramble
Round 3 (6 Man)
182
12/10
L
F 0-0 5:24
I. Allen
Monroe
2016 Raider Scramble
Round 1 (6 Man)
182
12/10
L
DEC 11-7
J. Frey
Waunakee
Mount Horeb @ Waunakee
Round 1
182
12/03
L
TF 16-0 1:07
J. Recob
Dodgeville
Black Hawk Invitational
1st & 3rd Place Matches
170
12/03
W
DEC 9-8
G. Genzoli
Belmont/Platteville
Black Hawk Invitational
Semis & 2nd WB
170
12/03
W
DEC 6-5
L. Ubersox
Darlington/Black Hawk
Black Hawk Invitational
Quarters & 1st WB
170
12/03
W
F 7-6 4:12
A. Sonsalla
Belmont/Platteville
Black Hawk Invitational
Round 1
170
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
W
F 7-0 1:24
N. Kemp
---
Badger Conference JV Tournament
Round 3 (4 Man)
161-169
02/09
W
F 2-0 0:59
H. Schwoerer
Monona Grove
Badger Conference JV Tournament
Round 2 (4 Man)
161-169
02/09
W
F 9-3 2:54
D. Hebbe
Fort Atkinson
Badger Conference JV Tournament
Round 1 (4 Man)
161-169
01/26
L
DEC 7-1
P. Webster
Waunakee
Waunakee @ Mount Horeb
Round 1
170
01/26
L
DEC 8-5
J. Frey
Waunakee
Waunakee @ Mount Horeb
Round 1
160
01/16
W
DEC 10-5
C. Haden
Tomah
Madison La Follette Multi Dual
Round 1 (6 Team)
182
01/09
W
F 4-0 2:17
S. Rawson
Oconomowoc
WI Challenge Series Middleton Qualifier
Round 7 Placement Matches
170
01/09
L
MD 12-4
J. Palmer
---
WI Challenge Series Middleton Qualifier
Round 6 Semi and WB
170
01/09
W
F 6-0 1:13
M. Meija
Beloit Memorial
WI Challenge Series Middleton Qualifier
Round 5 Wrestle Back 16-32 Man
170
01/09
W
F 9-1 4:45
J. Mozena
Madison West
WI Challenge Series Middleton Qualifier
Round 4 Quarterfinals and Wrestleback
170
01/09
L
DEC 5-2
J. Palmer
---
WI Challenge Series Middleton Qualifier
Round 2 - Premlinary and WB
170
12/19
L
DEC 6-4
J. Huston
Oregon
2015 Mount Horeb Varsity Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
12/19
L
DEC 8-3
T. Leuzinger
---
2015 Mount Horeb Varsity Invitational
Round 1 (16 Man)
170
12/19
L
DEC 11-4
H. Kluender
---
Baraboo @ Mount Horeb
Round 1
170
12/08
W
F 4-2 1:11
J. Huston
Oregon
Mount Horeb @ Oregon
Round 1
182
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
L
F 10-2 5:03
J. Parr
Tomah
La Follette Multi Dual
Round 1 (6 Team)
170
01/10
L
DEC 10-3
L. Burks
Beloit
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual.
Round 4
170
01/10
W
F 6-0 2:14
I. Tess
Sun Prairie
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual.
2nd Wrestleback (32 Man)
170
01/10
L
DEC 7-4
B. Michaelis
Kettle Moraine
WI Challenge Series Sauk Prairie Qual.
Round 1 (32 Man)
170
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024