Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
Tomorrow · 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zack Woeckener
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
F 2-5 0:57
R. Howard
Central DeWitt
IHSAA 2A Sect. 3
2nd Place Match (8 Man)
113
02/03
W
F 7-6 1:40
L. TePoel
---
IHSAA 2A Sect. 3
1st and 3rd Place
113
02/03
L
F 15-1 5:12
R. Clark
Mount Vernon
IHSAA 2A Sect. 3
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
113
02/03
W
F 2-0 0:23
K. Mesick
Tipton
IHSAA 2A Sect. 3
Quarterfinals (8 Man)
113
01/27
W
F 10-2 4:24
T. Miller
Mid Prairie
2018 River Valley Conference
5th and 7th
113
01/27
L
DEC 8-1
C. Staner
---
2018 River Valley Conference
3rd Wrestleback (16 Man)
113
01/27
L
F 7-3 3:37
B. Collins
West Liberty
2018 River Valley Conference
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/20
L
F 2-0 0:35
T. Hartman
West Carroll
Bob Lueders Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/20
W
F 2-0 0:55
C. Abell
Erie
Bob Lueders Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/20
L
F 2-0 1:19
C. Cruse
Wilton
Bob Lueders Invitational
Round 1 (16 Man)
113
01/13
L
F 3-6 3:46
K. Holmes
Bettendorf
Bettendorf Midwest Shootout
Seventh Place
113
01/13
L
DEC 7-0
R. Graff
Plainfield East
Bettendorf Midwest Shootout
Semis & WB (16 Man)
113
01/13
L
MD 14-4
L. Barron
Oswego High School
Bettendorf Midwest Shootout
Quarterfinals (16-man)
113
01/13
L
MD 13-3
J. Rodriguez
Sterling
Bettendorf Midwest Shootout
Round 3 (16 Man)
113
01/12
W
F 6-0 2:40
b. benning
Waverly-Shell Rock
Bettendorf Midwest Shootout
Round 2 (16 Man)
113
01/06
L
F 0-0 5:17
M. Rodriguez
---
Polo Invitiational
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/06
L
DEC 7-0
T. Hartman
West Carroll
Polo Invitiational
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/06
W
F 0-0 1:13
D. Sanderson
Lisle Senior
Polo Invitiational
Round 1 (16 Man)
113
12/16
L
F 11-2 5:16
M. Roling
Central DeWitt
Saber Invitational
Round 4
113
12/16
W
DEC 6-3
T. Park
Davenport North
Saber Invitational
Round 3
113
12/16
L
MD 8-0
M. Roling
Central DeWitt
Saber Invitational
Round 1
113
12/15
L
F 12-13 5:30
A. Sunlin
Monticello
Durant,Monticello, West Branch at Camanche
Champ. Round 1
113
12/09
W
DEC 9-2
M. Apostolos
Fulton
North Cedar Invitational
Placement Matches (8 Man)
120
12/09
W
MD 18-9
J. Kula
Central City
North Cedar Invitational
Round 3
120
12/09
L
F 2-2 1:29
B. Kramer
Camanche
North Cedar Invitational
Round 1
120
12/08
L
F 2-0 1:34
C. Cruse
Wilton
Camanche/NE/Bellvue/Wilton @Camanche
Champ. Round 1
113
12/08
L
F 0-8 3:18
Z. Roeder
---
Camanche/NE/Bellvue/Wilton @Camanche
Champ. Round 1
113
12/02
W
F 2-0 0:39
C. Six
Fort Madison
Wapello JV
Round 3
Bracket 5
12/02
W
F 0-0 0:33
J. Bland
Fairfield
Wapello JV
Round 2
Bracket 5
12/01
W
TF 17-0 3:00
M. Gillaspie
Louisa-Muscatine
Wapello JV
Round 1
Bracket 5
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020