Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 17-19 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 5-9, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Peyton Richardson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
2016-2017
Team Name
Bonner Springs
Bonner Springs High School
Bonner Springs Orange
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/29
L
DEC 4-2
L. Blick
---
KSHSAA 6A/5A Championships
2nd WB
5A - 120
02/28
L
F 0-0 5:36
K. Patterson
---
KSHSAA 6A/5A Championships
Quarters (16 Man)
5A - 120
02/28
W
DEC 7-6
D. Demoss
---
KSHSAA 6A/5A Championships
Round 1 (16 Man)
5A - 120
02/22
L
F 3-3 6:27
J. Habben
OP-St. Thomas Aquinas
KSHSAA 5A Regional @ OP
1st Place Matches (16 man)
120
02/21
W
DEC 6-4 SV
C. Cronk
OP-Blue Valley Southwest
KSHSAA 5A Regional @ OP
Ch Semis(16 Man)
120
02/21
W
F 7-0 3:17
B. Keith
KC-Sumner Academy
KSHSAA 5A Regional @ OP
Ch Quarters (16 Man)
120
02/21
W
F 2-2 1:35
W. George
Leavenworth
KSHSAA 5A Regional @ OP
Round 1 (16 Man)
120
02/15
L
F 10-2 1:46
G. Sonntag
Tonganoxie
Frontier League 2020
Placement Matches (16 Man)
120
02/15
W
F 9-8 5:59
R. Owens
Louisburg
Frontier League 2020
Semis & 2nd WB (16 Man)
120
02/15
W
F 11-2 4:37
N. Hoover
---
Frontier League 2020
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
02/08
L
DEC 7-0
K. Tyler
---
Rose Hill Invitational
Consolation Round 2
120
02/08
W
F 0-0 1:48
C. Anderson
---
Rose Hill Invitational
Consolation Round 1
120
02/07
L
DEC 9-2
T. Rusher
---
Rose Hill Invitational
Round 1
120
01/18
W
DEC 5-1
J. White
Pittsburg
Bobcat Classic
Placement (16 Man)
120
01/18
W
MD 12-2
D. Fraser
Eudora
Bobcat Classic
Semis & WB (16 Man)
120
01/18
W
F 2-0 1:16
M. Dinneen
---
Bobcat Classic
Quarters & WB (16 Man)
120
01/18
L
F 4-1 1:13
G. Sonntag
Tonganoxie
Bobcat Classic
Round 3 (16 Man)
120
01/18
L
F 9-2 5:18
P. Foxworth
---
Bobcat Classic
Round 2 (16 Man)
120
12/21
W
F 2-0 1:35
N. Hoover
Kansas City-Piper
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 1 (3 Team)
120
12/21
W
F 2-0 1:23
J. Hopper
Baldwin
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 3 (4 Team)
120
12/21
W
F 8-0 2:35
T. Kaub
Ottawa
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 2 (4 Team)
120
12/21
W
F 4-0 0:49
N. Slawson
Wellsville
Ottawa Dual Tournament 2019
Round 1 (4 Team)
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/02
L
F 0-0 4:47
J. Laing
---
Rose Hill Invitational
Consolation Round 2
126
02/02
W
F 0-0 3:42
Z. Al-Bureni
Independence
Rose Hill Invitational
Consolation Round 1
126
02/01
L
F 0-0 3:36
B. Wells
---
Rose Hill Invitational
Round 1
126
02/01
W
F 0-0 0:55
Q. Redford
Wellington
Rose Hill Invitational
Preliminary Round 1
126
01/18
W
DEC 11-4
T. Collins
---
De Soto Duals 2019
Round 4 (10 Team)
126
01/18
L
F 10-2 3:46
T. Lanter
Piper High School
De Soto Duals 2019
Round 5 (10 Team)
126
01/18
W
F 14-5 5:09
J. Copple
---
De Soto Duals 2019
Round 1 (10 Team)
126
01/05
L
DEC 2-1
B. Bluel
---
Burns Mat Classic
Placement Matches (16 Man)
126
01/05
W
F 0-0 1:25
J. Tapia
---
Burns Mat Classic
3rd Wrestleback (16 Man)
126
01/05
L
DEC 2-0
J. Watkins
Atchison
Burns Mat Classic
Semis & 2nd WB (16 Man)
126
01/05
L
F 2-0 0:54
P. Martin
---
Burns Mat Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
01/05
W
F 10-0 5:20
A. Ortiz
Harmon
Burns Mat Classic
Champ Round 1 (16 Man)
126
12/15
W
F 3-2 2:39
S. Skaggs
Holton
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 2 (3 Team)
126
12/15
W
DEC 6-2
T. Lanter
Kansas City-Piper
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 2 (4 Team)
126
12/15
W
F 4-0 1:23
B. Pennock
---
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 3 (3 Team)
126
12/15
L
F 2-0 0:48
C. Creach
Ottawa
Ottawa Dual Tournament 2018
Round 1 (4 Team)
126
12/06
L
F 3-4 2:48
B. Bammes
Manhattan
Bonner Springs @ Manhattan
Round 1
132
12/01
W
MD 14-2
B. Alfers
Andover High School
Riley County Falcon Duals
---
132
12/01
W
F 10-11 4:35
P. Tholstrup
Clay Center Community High School
Riley County Falcon Duals
---
132
12/01
W
F 2-0 1:16
E. Roark
Riley County High School
Riley County Falcon Duals
---
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/08
W
F 2-0 0:36
D. Ireland
Anderson County/Prairie View
Kansas Showdown on the Gridiron
Placement (12 Team)
132
06/08
W
DEC 1-0
E. Meuret
Blue Valley
Kansas Showdown on the Gridiron
Round 2 (12 Team)
132
06/08
L
F 4-0 0:44
C. Hughbanks
Maize
Kansas Showdown on the Gridiron
Round 4 (12 Team)
132
02/03
L
MD 13-5
B. Primers
---
Wyandotte County 2018
Placement Matches (8 Man)
120
02/03
L
DEC 11-4
T. Lanter
Piper
Wyandotte County 2018
Round 3 (8 Man)
120
02/03
W
F 2-0 0:31
G. Garcia-Flores
J.C. Harmon
Wyandotte County 2018
Round 2 (8 Man)
120
02/03
W
F 2-0
F. Diaz
Wyandotte
Wyandotte County 2018
Round 1 (8 Man)
120
02/01
W
F 9-1 3:51
A. Ortiz
JC Harmon
De Soto JV Mixer 2018
Round 3
126A
01/31
W
TF 19-4 2:43
Q. Vlach
St. James Academy
De Soto JV Mixer 2018
Round 2
126A
01/31
W
F 8-3 1:15
A. Mathia
St. James Academy
De Soto JV Mixer 2018
Round 1
126A
01/19
W
F 14-1 5:18
Z. Jordan
Shawnee Mission North High School
De Soto Duals 2018
Placement
120
01/19
W
F 3-2 0:50
F. Diaz
KC Wyandotte
De Soto Duals 2018
Round 4 (10 Team)
120
01/19
W
DEC 4-2
C. Smith
Topeka Seaman
De Soto Duals 2018
Round 1 (10 Team)
120
01/19
L
F 8-2 3:07
T. Lanter
Piper High School
De Soto Duals 2018
Round 2 (10 Team)
120
01/19
W
F 2-0 1:27
R. Conejo-nolasco
Shawnee Mission South High School
De Soto Duals 2018
Round 3 (10 Team)
120
01/08
W
F 0-0
C. Scholz
Effingham-Atchison Co Community
Onaga Invite
Round 5
120
12/16
W
F 2-0 1:18
D. Caldwell
---
Ottawa Dual Tournament 2017
Round 2 (3 Team)
120
12/16
W
F 4-0 1:29
L. Anderson
Baldwin
Ottawa Dual Tournament 2017
Round 1 (4 Team)
120
12/16
L
DEC 4-3 TB1
T. Fletcher
Holton
Ottawa Dual Tournament 2017
Round 3 (4 Team)
120
12/16
W
DEC 6-3
R. Wright
Anderson County
Ottawa Dual Tournament 2017
Round 2 (4 Team)
120
12/09
W
F 2-0 1:12
C. Scholz
Effingham-Atchison Co Community
Onaga Invitational
Round 5
120
12/09
W
F 2-0 1:44
R. Groves
Doniphan West
Onaga Invitational
Round 4
120
12/09
W
F 2-0 1:30
S. Kessler
Mission Valley
Onaga Invitational
Round 3
120
12/09
W
F 2-0 1:03
J. Howard
Rock Creek
Onaga Invitational
Round 1
120
12/09
W
F 2-0 1:51
S. O`Leary
Riley County
Onaga Invitational
Round 2
120
12/02
L
DEC 4-2
P. Tholstrup
Clay Center Community High School
Riley County Falcon Duals
Round 2 (8 Team)
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/07
W
F 4-1 1:18
C. Sewell
Emporia
Showdown at Sundown on the Gridiron
Round 2 (6 Team)
126
06/07
L
TF 17-2 4:00
J. Akin
St. Thomas Aquinas
Showdown at Sundown on the Gridiron
Round 3 (6 Team)
126
06/07
W
DEC 4-2
T. Totty
Team B-Xtreme
Showdown at Sundown on the Gridiron
Round 1 (6 Team)
126
Related Content
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021
7 D1 Schools In 7 Days For Maui Fundraiser
Aug 28, 2023