Today · 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Today · 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Today · 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Today · 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Natalie Kirkpatrick
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
W
DEC 11-8
B. Larson
Rice Lake
WIAA D2 Reg. 1- Hayward/Northwood
1st, 3rd, 5th (8 Man)
120
02/11
L
F 2-0 0:45
H. Rhea
Hayward/Northwood
WIAA D2 Reg. 1- Hayward/Northwood
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
120
02/11
L
NC 0-0
H. Rhea
Hayward/Northwood
WIAA D2 Reg. 1- Hayward/Northwood
2nd Place Match (8 Man)
120
02/04
W
F 6-5 2:54
L. Meza
Barron
2017 HON Conference Tournament
Placement Matches (8 Man)
120
02/04
L
F 8-0 1:31
J. Stoll
Bloomer/Colfax
2017 HON Conference Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
120
02/04
L
MD 13-1
J. Jaworski
Ladysmith
2017 HON Conference Tournament
Quarterfinals (8 Man)
120
01/27
W
DEC 3-2
L. Meza
Barron
Barron @ Northwestern
Round 1
120
01/08
W
FOR 0-0
J. Allen
Cloquet-Esko
Superior Spartan Classic
Placements
120
01/07
L
DEC 5-0
D. Nielsen
---
Superior Spartan Classic
Round 5
120
01/07
W
FOR 0-0
J. Allen
Cloquet-Esko
Superior Spartan Classic
Round 4
120
01/07
L
F 2-0 0:24
J. Androsky
---
Superior Spartan Classic
Round 3
120
01/07
L
TF 15-0 4:53
M. George
---
Superior Spartan Classic
Round 2
120
01/06
L
F 7-0 1:58
J. Androsky
---
Superior @ Northwestern
Round 1
120
12/29
L
MD 11-0
J. Stoll
Bloomer/Colfax
Northern Badger Wrestling Classic
Round D
120
12/29
L
MD 11-0
H. Sellent
Luck/Frederic/Grantsburg/Siren
Northern Badger Wrestling Classic
Round A
120
12/14
L
DEC 6-2
J. Windsor
Hayward/Northwood
Northwestern @ Hayward/Northwood
Round 1
120
12/09
L
F 2-0 0:57
B. Tendrup
Unity
Cameron Triangular
Champ. Round 1
120
12/09
L
MD 11-0
C. Lueck
Bloomer/Colfax
Cameron Triangular
Champ. Round 1
120
12/07
W
DEC 9-6
A. Gunderson
Cumberland
Cumberland @ Northwestern
Round 1
120
12/02
W
F 2-2 1:31
D. Anderson
Chetek-Weyer./Prairie Farm
Chetek-Weyer./Prairie Farm @ Northwestern
Round 1
120
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020