Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Tomorrow · 12:00 PM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 8-9, 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 8, 2:30 PM UTC
The 41st Alabama State Games - HS Boys D
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
jaden bemis
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
Critvitz
Crivitz
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 2-0 0:35
W. Stanger
Ladysmith
2020 WIAA Individual State
D2/D3 Prelim Round 1 (Thurs. 7:15 p.m.)
D3-285
02/22
W
MD 12-3
D. Lockhart
Almond-Bancroft/Pacelli WI
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
1st & 3rd (8 Man)
285
02/22
W
F 5-1 3:02
B. Overbeck
Southern Door
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
1st Wrestleback (8 Man)
285
02/22
L
F 2-0 1:50
J. Farkas
Amherst
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
Semis (8 Man)
285
02/22
W
F 11-1 3:54
A. Turney
Menominee Indian
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
285
02/22
L
NC 0-0
J. Farkas
Amherst
WIAA D3 Sect. @ Bonduel
2nd Place Match (8 Man)
285
02/15
L
F 2-0 2:37
S. Karban
---
WIAA D3 Reg.1 @ Elcho
1st, 3rd, 5th (8 Man)
285
02/01
W
F 7-2 4:32
R. Stobb
Oshkosh West
Dirk Sorenson Door County Classic
Placement Matches (16 Man)
195
02/01
L
F 6-1 1:18
M. Janssen
Little Chute
Dirk Sorenson Door County Classic
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
02/01
W
F 8-2 5:12
H. Brockman
Freedom
Dirk Sorenson Door County Classic
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/17
L
F 0-0 3:00
S. McLain
---
2020 M&O Conference Tournament
Round 4 (6 Team)
195
01/17
W
F 0-0 0:22
C. Quade
Gillett/Suring
2020 M&O Conference Tournament
Round 5 (6 Team)
195
01/04
W
F 4-5 3:08
C. Green
Madison Memorial
Manawa Invitational
Finals
195
01/04
W
F 2-0 0:13
K. Swan
Montello
Manawa Invitational
Round 2
195
01/04
W
F 4-1 3:06
E. Flottmeyer
Xavier
Manawa Invitational
Round 1
195
12/21
W
F 2-0 0:43
D. Krings
Winneconne
Willard Schmidt Scramble
Finals Round
195
12/21
L
F 7-9 3:48
T. Hopp
Green Bay Preble
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
195
12/16
L
F 0-0
I. Diaz
---
Oconto @ Crivitz
Round 1
195
12/15
L
F 6-0 2:22
S. McLain
---
REBEL INVITATIONAL
1st and 3rd Place matches
195
12/14
W
DEC 6-4
J. Reinke
Kewaunee
REBEL INVITATIONAL
Semis & 3rd WB (16 Man)
195
12/14
W
F 6-1 3:26
J. Dewing
Crandon
REBEL INVITATIONAL
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
12/08
W
F 4-0 1:24
J. Dorn
Shiocton
John Roberts Scramble 2019
Placement
195
12/07
W
FOR 0-0
J. Danielson
Crivitz
John Roberts Scramble 2019
Round 5 (10 Man)
195
12/07
W
F 2-0 1:02
A. Schug
Athens
John Roberts Scramble 2019
Round 4 (10 Man)
195
12/07
W
F 2-0 0:23
J. Martell
Lakeland/Mercer
John Roberts Scramble 2019
Round 2 (10 Man)
195
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 4-1 2:37
J. Decker
---
WIAA D3 Sect @ Bonduel
Quarterfinals (8 Man)
182
02/09
W
F 4-2 1:37
K. Colburn
Crandon
WIAA D3 Reg 2 @ Crandon
1st, 3rd, 5th (8 Man)
182
01/18
L
TF 16-0 4:07
S. McLain
---
M&O Conference Tournament 2019
Round 1 (4 Team)
182
01/18
W
F 2-0 0:33
M. VanDenElzen
Gillett/Suring
M&O Conference Tournament 2019
Round 3 (4 Team)
182
01/12
W
F 0-0 0:37
B. Roland
Oconto Falls
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Placement Matches (8 Man)
182
01/12
W
F 0-0 0:37
A. Conine
Menominee HS
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Cross Bracket (8 Man)
182
01/12
L
F 0-0 0:40
R. DeMarce
Peshtigo
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 3 (8 Man)
182
01/12
W
F 0-0 4:31
K. Fournier
Oshkosh West Varsity Reserves
50th Peshtigo Wrestling Invitational
Round 2 (8 Man)
182
01/06
W
F 2-0 0:30
D. Krings
---
Manawa Invitational
Round 3 (6 Man)
182
01/06
W
F 14-5 2:42
B. Loring
Montello
Manawa Invitational
Round 2 (6 Man)
182
01/06
L
DEC 10-3
T. Pankratz
---
Manawa Invitational
Round 1 (6 Man)
182
01/05
W
F 5-1 2:19
C. Beyer
Manawa
Manawa Invitational
Round 5 (6 Man)
182
01/05
L
F 18-4 4:31
J. Jorns
---
Manawa Invitational
Round 4 (6 Man)
182
12/21
W
F 4-1 3:10
T. Wenzel
Oconto
Crivitz @ Oconto
Round 1
182
12/15
L
F 0-0 1:43
C. Pastorius
Lomira
Willard Schmidt Scramble
Placement Matches (16 Man)
182
12/15
W
F 0-0 2:31
D. Krings
---
Willard Schmidt Scramble
Round 4 (16 Man)
182
12/15
L
DEC 10-9
A. Starynski
Lakeland
Willard Schmidt Scramble
Round 3 (16 Man)
182
12/15
W
F 6-1 2:35
B. Correa
---
Willard Schmidt Scramble
Round 2 (16 Man)
182
12/09
L
F 4-7 3:45
C. Ruyter
Coleman
Rebel Invitational
5th Place Matches
182
12/08
W
F 13-3 3:00
J. Reinke
Kewaunee
Rebel Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
12/08
W
F 0-0 1:50
D. Eickhoff
Gladstone
Rebel Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
182
12/08
L
F 6-2 3:36
B. Anzia
Cedar Grove/Belgium
Rebel Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
12/08
W
F 5-0 0:55
K. Colburn
Crandon
Rebel Invitational
Round 1 (16 Man)
182
11/30
L
F 0-0 1:34
E. Townsend
Wabeno/Laona
Crivitz @ Wabeno/Laona
Round 1
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024