Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jackson Olson
Results
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Hononegah
Hononegah WC
Hononegah Wrestling Club
IL
Rockton (HONONEGAH)
Rockton (Hononegah)
St. Croix Lutheran
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/16
L
Replay
F 2-0 2:19
G. Wassom
Emporia Wrestling Club
2024 USA Wrestling 16U & JR FK Nationals
Round 2
113
03/10
W
Replay
DEC 8-3
E. Mishels
Stevenson
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Placement
106
03/09
W
Replay
MD 14-0
A. Phelps
Schaumburg
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Round of 16 (Mat 1-6)
106
03/09
W
Replay
F 16-3 2:04
Q. Williams
Loyola Academy
IWCOA FroshSoph & Girls 2024 State
Round of 32
106
03/03
W
MD 13-2
J. Marlett
Burlington Central
IWCOA 2024 W Sect. Sterling
1st Place
106
03/03
W
F 10-2 2:26
R. Paredes
Dixon
IWCOA 2024 W Sect. Sterling
Rd 4 Semis and WB, 4 man Rd2
106
03/03
W
TF 20-4 3:47
E. Jones
Sterling
IWCOA 2024 W Sect. Sterling
Round 1 (16 Man)
106
01/27
W
DEC 5-3
B. Teunissen
Belvidere (North)
Rockton (Hononegah) @ Belvidere (North)
Round 1
126
01/25
W
DEC 2-0
L. Aye
St. Charles (East)
Mega Duals-St. Charles East
Round 1
120
01/19
W
F 5-0 3:59
H. Prestegaard
Cretin-Derham Hall
Richfield Quad (Richfield-Spectrum-Cretin)
Round 1
121
12/30
W
F 7-2 3:27
R. Smith
Nicolet
Mid-States Wrestling Classic
Placement Matches (32 Man)
120
12/30
L
F 6-0 2:33
R. Hanson
McHenry
Mid-States Wrestling Classic
6th Wrestleback (32 Man)
120
12/30
L
DEC 5-1
A. Cordova
Round Lake
Mid-States Wrestling Classic
Semis & 5th WB (32 Man)
120
12/29
W
TF 18-2 4:00
R. Perez
Bradley-Bourbonnais
Mid-States Wrestling Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
12/29
W
DEC 8-4
N. Randle
Wauconda
Mid-States Wrestling Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
12/29
W
F 11-2 3:32
I. Gibbs
Janesville Craig
Mid-States Wrestling Classic
Round 1 (32 Man)
120
12/15
W
F 10-4 4:32
J. Graupman
North Branch
North Branch Tri
Round 1
114
12/15
L
F 5-0 1:18
A. Carlson
Mahtomedi
St. Croix Lutheran vs. Mahtomedi
Round 1
114
12/14
L
F 5-0 1:17
A. Carlson
Mahtomedi
North Branch Tri
Round 1
114
12/08
W
F 2-1 1:31
H. Fitch
Rockford
Central Tri
Round 1
114
12/08
L
F 8-0 2:40
P. Honl
Central Public Schools
Central Tri
Round 1
114
12/01
W
F 0-2 0:58
A. Walji
Champlin Park
Champlin Park Quad
Round 1
121
11/24
W
F 5-1 1:34
K. Gebert
Fox Lake (Grant)
Moore-Prettyman Invitational
Round 1
120
10/01
L
DEC 5-4
L. Blanton
Alber Athletics WC
2023 Grappler Fall Classic
wb b
119
10/01
L
MD 10-2
J. Guerrero
Allendale
2023 Grappler Fall Classic
champ round
119
10/01
W
Replay
F 7-1 1:26
Z. Drugach
St Clair
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
119
09/30
L
Replay
F 2-0 0:23
C. Limbert
Clearwater Central Catholic
2023 Grappler Fall Classic
Round 1 (64 Man)
119
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/01
W
Replay
F 7-0 1:46
P. Provost
MO
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
7th Place
106
04/01
L
Replay
DEC 10-7
B. Walsh
IA
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 10.1 Cons Rd w/SF
106
03/31
W
FOR 0-0
M. Malizzio
IL
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Rd 9
106
03/31
W
Replay
F 5-1 4:35
N. Benesh
IL
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Cons Rd 8.1 Consol w QF
106
03/31
W
Replay
DEC 8-3
C. Nieuwsma
ND
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Rd 7
106
03/31
L
Replay
F 9-0 3:52
Z. Ornelas
NE
2023 USA Wrestling Folkstyle Nationals
Round 4
106
03/12
L
Replay
DEC 7-6
V. Jasinski
Grant
IWCOA FroshSoph 2023 State
Placement
106
03/12
L
Replay
DEC 5-4
D. McGrew
Normal West
IWCOA FroshSoph 2023 State
Consi. 5/3 vs. Semis
106
03/12
W
Replay
DEC 4-0
C. Prunty
Glenbard West
IWCOA FroshSoph 2023 State
Consi Quarters
106
03/12
W
Replay
DEC 2-0
T. Tiangco
Downers Grove North
IWCOA FroshSoph 2023 State
3/1 WB vs. Quarters)
106
03/11
W
Replay
F 2-0 2:46
K. Stephens
Waterloo
IWCOA FroshSoph 2023 State
2nd WB
106
03/11
L
Replay
F 10-6 3:00
D. McGrew
Normal West
IWCOA FroshSoph 2023 State
Round of 16 (Mat 1-6)
106
03/11
W
Replay
F 2-0 2:22
J. Crotty
Sandburg
IWCOA FroshSoph 2023 State
Round of 32
106
02/26
W
F 0-0 1:33
K. Gunderson
Richmond-Burton
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 6 Placement
106
02/26
W
DEC 8-2
A. Salmieri
Hampshire
IWCOA 2023 N Reg Huntley Middle School
Round 4 Semis (32,16,8 & 4 Man) WB4 (32 Man)
106
01/28
L
F 10-1 3:19
B. Teunissen
Belvidere (Co-op)
NIC-10 Varsity Conference -2023
Placement Matches (8 Man)
106
01/28
W
F 14-3 3:12
N. Pacifique
Rockford (Auburn)
NIC-10 Varsity Conference -2023
Semis & 1st WB (8 Man)
106
01/20
W
F 8-3 1:11
S. Hodge
Machesney Park (Harlem)
Machesney Park (Harlem) @ Rockton (Hononegah)
Round 1
106
01/19
W
F 11-2 2:28
R. Demeter
Lena (L.-Winslow)
Rockton (Hononegah) @ Lena (L.-Winslow)
Round 1
106
01/14
W
DEC 6-2
T. Tiancgo
Downers Grove North
Clint Arlis Invitational
Placement Matches (16 Man)
106
01/14
W
DEC 8-5
S. Woods
Washington
Clint Arlis Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
106
01/14
W
F 11-2 3:40
S. Benjamin
Naperville North
Clint Arlis Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
106
01/14
L
F 4-4 1:35
V. Jasinski
Fox Lake (Grant)
Clint Arlis Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
106
01/14
W
MD 17-7
A. Hagevold
Woodstock (Marian)
Clint Arlis Invitational
Round 1 (16 Man)
106
01/07
W
TF 15-0 3:21
T. Barlow
BLOOMINGTON (HS)
XLVII Sycamore Invitational
Championship 5th Place
106
01/07
W
TF 22-6 5:58
C. Beckett
PORTAGE (WI)
XLVII Sycamore Invitational
Championship Wrestlebacks
106
01/07
L
F 9-2 1:51
B. Teunissen
BELVIDERE (COOP)
XLVII Sycamore Invitational
Championship Quarterfinals
106
01/07
W
F 0-0
L. Jensen
HAMPSHIRE
XLVII Sycamore Invitational
Round 3 (24 Man)
106
01/06
W
F 4-1 1:19
J. Slaughter
Huntley
Rockton (Hononegah) @ Huntley
Round 1
106
12/09
L
F 5-0 1:42
P. Honl
Central Public Schools
SCLA-Rockford-NYA Tri
Round 1
106
12/08
L
TF 17-2
J. Broen
Rockford
SCLA-Rockford-NYA Tri
Round 1
106
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024