Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Tomorrow · 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18, 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18, 4:00 PM UTC
2024 PNL Duals at Werner Park
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Antonio Martinez
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
Team Name
FORT OSAGE
Fort Osage
JACKSON COUNTY
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
F 10-4 1:38
A. Mills
Blue Springs South
BSS/ GV/ FO Tri
Round 1
120
01/31
L
DEC 6-3
Z. Bleess
Grain Valley
BSS/ GV/ FO Tri
Round 1
120
01/27
W
DEC 7-0
B. Belding
Windsor
Kyle Thrasher 2024
Placement Matches (32 Man)
120
01/27
L
DEC 3-2
B. Kell
North Point
Kyle Thrasher 2024
Semis & 5th WB (32 Man)
120
01/27
W
F 6-1 4:22
J. Bals
Ft. Zumwalt North
Kyle Thrasher 2024
4th Wrestleback (32 Man)
120
01/25
W
F 4-2 2:33
G. Hawkins
Lee`s Summit
Fort Osage/Raytown/LSHS
Round 1
120
12/16
W
Replay
DEC 5-2
R. Creech
Hannibal
KC Stampede Boys (Hard Luck)
Round 6
120A
12/16
W
Replay
F 5-1 2:47
C. Birchman
Fennimore
KC Stampede Boys (Hard Luck)
Round 4
120A
12/16
W
Replay
F 7-0 2:55
C. Leyva
Arkansas City HS
KC Stampede Boys (Hard Luck)
Round 2
120A
12/14
W
F 10-1 1:51
D. Faustlin
Van Horn
Independence City of Champs
Round 1
120
12/09
L
DEC 8-2
B. Wallace
Odessa
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Placement
120
12/09
W
F 2-0 1:16
L. Shippy
Odessa
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 7
120
12/09
W
F 2-0 0:58
E. Martinez
Maize South
LSN Varsity Bronco Invitational 2023
Round 6
120
12/07
W
F 2-0 1:09
K. Koelzer
Lee`s Summit West
LSW @ Fort Osage
Round 1
120
11/30
L
DEC 4-2
M. Hoenshell
Park Hill South
Park Hill South @ Fort Osage
Round 1
126
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
Replay
DEC 6-1
C. Omozeje
Staley
MSHSAA Boys State Championships
2nd Wrestleback (16 Man)
113 Class 4
02/25
L
Replay
F 10-5 4:12
H. Benter
Hickman
MSHSAA Boys State Championships
Quarters (16 Man)
113 Class 4
02/25
W
Replay
F 14-2 4:27
G. Hawkins
Lee`s Summit
MSHSAA Boys State Championships
Round 1 (16 Man)
113 Class 4
02/02
L
DEC 2-0
Z. Bleess
Grain Valley
Blue Springs South, MO / Fort Osage, MO / Grain Valley
Round 1
113
01/28
L
F 2-0 0:26
B. Carter
Whitfield
Kyle Thrasher 2023
Placement Matches (32 Man)
113
01/28
W
F 3-0 2:31
R. Creech
Hannibal
Kyle Thrasher 2023
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/28
L
TF 15-0 3:50
L. Vassalli
Jackson
Kyle Thrasher 2023
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/28
W
DEC 9-8
C. Omozeje
Staley
Kyle Thrasher 2023
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/28
W
TF 17-2 2:31
J. Bayer
Oakville
Kyle Thrasher 2023
Round 2 Champ & WB (32 Man)
113
01/27
W
F 5-0 1:53
A. Strobel
Marquette
Kyle Thrasher 2023
Round 1 (32 Man)
113
01/21
W
F 5-2 2:38
B. Jones
ODESSA
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 9 5th, 7th, 9th Place
113
01/21
L
DEC 11-4
D. Moseley
OZARK
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 8 Champ Bracket Conso Semi, Conso Semi
113
01/21
L
F 2-0 0:36
R. Shelton
KEARNEY
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 7 Champ Semi & 1st Rd WB, Conso Quarters
113
01/21
W
DEC 11-9
C. Omozeje
STALEY
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 6 Championship Bracket Quarters
113
01/21
L
MD 8-0
D. Moseley
OZARK
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 5 (24 Man)
113
01/20
W
MD 13-2
J. Paige
TIMBERLAND
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 2 (24 Man)
113
01/20
W
DEC 7-2
J. Palmer
odessa-jv
52nd WINNETONKA VARSITY BOYS INVITATIONAL
Round 1 (24 Man)
113
01/14
W
DEC 6-4
G. Hawkins
Lee`s Summit
GKC Invitational - Boys
Placement Matches (16 Man)
113
01/14
W
F 2-0 1:20
A. Wojkiewicz
Blue Springs
GKC Invitational - Boys
Semis & 3rd WB (16 Man)
113
01/14
W
F 4-1 1:20
A. Taylor
Liberty North
GKC Invitational - Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
113
01/14
L
DEC 9-4
P. Leverknight
Staley
GKC Invitational - Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
113
01/14
W
F 9-2 1:06
N. Kleinwolterink
Park Hill South
GKC Invitational - Boys
Round 1 (16 Man)
113
01/11
W
F 7-1 2:22
A. Moody
Belton
Belton @ Fort Osage
Round 1
126
01/05
W
F 4-1 1:30
C. Thurston
North Kansas City
North Kansas City @ Fort Osage
Round 1
113
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/22
W
F 8-5 2:33
P. Baugh
PLATTSBURG
EAGLES OPEN/NOVICE TOURNAMENT
Round 3 (4 Man)
90-95 OPEN
12/22
L
TF 17-2 4:30
T. Waters
TEAM GRIND HOUSE
EAGLES OPEN/NOVICE TOURNAMENT
Round 2 (4 Man)
90-95 OPEN
12/22
W
F 5-0 1:23
M. Ethridge
INDEPENDENCE
EAGLES OPEN/NOVICE TOURNAMENT
Round 1 (4 Man)
90-95 OPEN
Related Content
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020
FloWrestling Radio Live
May 12, 2021
Women's Weekly
Dec 2, 2021