May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trevor Murray
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2010-2011
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/14
W
MD 14-0
C. Taylor
Murray
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
3rd & 5th
5A 160
02/14
L
DEC 5-4
A. Mele
Springville
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons Semi-Finals
5A 160
02/14
W
TF 16-0 5:06
D. Astling
---
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons. Round 2
5A 160
02/02
L
F 0-0 0:55
C. Nathan
Poplar Grove (North Boone)
IHSA 1A Regional @ Genoa (G.- Kingston)
Semis and WB3
145
02/02
L
F 0-0 0:33
B. Faworski
Winnebago
IHSA 1A Regional @ Genoa (G.- Kingston)
Quarters and WB1
145
01/26
W
MD 9-1
B. Lombardi
---
NYSPHSAA Dual Meet Championships
Round 2 (3 Team)
132
01/26
W
MD 10-2
W. Piatti
---
NYSPHSAA Dual Meet Championships
Round 1 (3 Team)
132
01/26
W
F 4-1 1:29
L. Sherry
Kellenberg Memorial H S
Kellenberg Memorial H S @ Sachem East
Round 1
132
01/10
W
DEC 10-6
J. Reyes
Central Islip Sr HS
Sachem East @ Central Islip Sr HS
Round 1
132
01/09
W
MD 11-1
T. Smatlak
Longwood
Sachem East @ Longwood
Round 1
132
01/05
L
F 0-0 0:22
M. Cater
Ashton (A.- Franklin Center)
Polo Invitational 2019
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/05
L
F 0-0 0:30
M. Hemia
Parkview
Polo Invitational 2019
Round 1 (16 Man)
145
01/05
W
DEC 8-5
E. Herschander
Ward Melville Sr High
Ward Melville Sr High @ Sachem East
Round 1
132
12/28
W
MD 12-4
J. Apuzzo
MacArthur
Joe Davidson Memorial Tournament
Placement Matches (24 Man)
132
12/28
W
MD 13-3
L. Horodyski
Sachem North
Joe Davidson Memorial Tournament
Semis & Consolation (24 Man)
132
12/28
L
MD 9-0
S. Peterson
---
Joe Davidson Memorial Tournament
Quarterfinals (24 Man)
132
12/27
L
DEC 5-3
M. Barker
Sachem North
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 5 (24 Man)
132
12/27
W
F 0-0 3:03
A. Alfieri
Sachem North
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 3 (24 Man)
132
12/27
W
F 0-0 3:55
S. Solis
Farmingdale
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 2 (24 Man)
132
12/27
W
MD 17-3
B. Collazo
Deer Park
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 1 (24 Man)
132
12/22
W
MD 8-0
A. Napoli
Patchogue-Medford H S
Patchogue-Medford H S @ Sachem East
Round 1
132
12/14
W
MD 16-2
C. Umanzor
Brentwood High Sch
Sachem East @ Brentwood High Sch
Round 1
132
12/12
W
F 5-0 1:52
A. Munoz
---
Wm Floyd @ Sachem East
Round 1
132
12/08
W
MD 12-1
S. Maldonado
Centereach
Carl Korpi Scramble
Placement Matches (16 Man)
132
12/08
W
F 0-0 3:00
W. Pase
Shoreham-Wading River HS
Carl Korpi Scramble
---
132
12/08
W
F 0-0 3:25
J. Schlef
Plainedge Sr High
Carl Korpi Scramble
Round 3 (16 Man)
132
12/08
W
F 0-0 1:58
J. Neiland
Walt Whitman HS
Carl Korpi Scramble
Round 2 (16 Man)
132
12/02
W
DEC 7-0
F. Forfeit
Sachem North
Andrew Peers
Placement Matches (16 Man)
132
12/02
W
DEC 4-2
F. Forfeit
West Bablyon
Andrew Peers
Round 4 (16 Man)
132
12/01
W
F 0-0 1:11
F. Forfeit
Sachem East
Andrew Peers
Round 3 (16 Man)
132
12/01
W
F 0-0 2:46
F. Forfeit
Walt Whitman
Andrew Peers
Round 2 (16 Man)
132
12/01
W
F 0-0 3:46
F. Forfeit
Bellport
Andrew Peers
Round 1 (16 Man)
132
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
W
F 0-0 1:56
P. Lampasone
West Babylon Sr HS
West Babylon Sr HS @ Sachem East
Round 1
113
01/18
W
F 0-0 3:54
C. Little
---
Ward Melville Sr High @ Sachem East
Round 1
113
12/30
W
F 0-0 4:25
S. Lukas
Eastport South Manor
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 7 (8 Man)
113
12/30
W
TF 15-0 4:13
T. Gilson
Islip
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 6 (8 Man)
113
12/30
W
FOR 0-0
M. Falanga
Sachem East
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 5 (8 Man)
113
12/29
W
DEC 4-0
A. Barker
Sachem North
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 4 (8 Man)
113
12/29
W
F 0-0 1:06
D. Sammartino
Sachem North
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 3 (8 Man)
113
12/29
L
MD 19-7
C. Delisle
Islip
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 2 (8 Man)
113
12/29
L
TF 19-4 1:23
C. Gannone
Eastport South Manor
Joe Davidson Memorial Tournament
Round 1 (8 Man)
113
12/09
L
F 0-0 1:59
C. Ahearn
Plainedge Sr High
Miller Place Scramble
Round 3 (16 Man)
120
12/09
W
F 0-0 5:16
A. WOBIG
Walt Whitman HS
Miller Place Scramble
Round 1 (16 Man)
120
12/02
W
DEC 6-1
C. Lee
Sachem North
Andrew Peers memorial
Placement Matches (16 Man)
120
12/02
L
DEC 6-2
S. Matlat
Sachem East
Andrew Peers memorial
Round 4 (16 Man)
120
12/02
W
F 0-0 0:57
A. WOBIG
Walt Whitman
Andrew Peers memorial
Round 3 (16 Man)
120
12/02
W
DEC 9-5
M. Sarosy
---
Andrew Peers memorial
Round 1 (16 Man)
120
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/19
L
DEC 7-0
G. Damasco
---
Commack @ Sachem East
Round 1
106
01/05
W
F 0-0 4:18
D. Horton
Patchogue-Medford H S
Patchogue-Medford H S @ Sachem East
Round 1
106
12/31
L
F 0-0 4:49
M. Mustakis
East Meadow
2016 EAST MEADOW HOLIDAY INVITATIONAL
FINALS
106
12/30
W
MD 12-4
T. Lynch
Seaford
2016 EAST MEADOW HOLIDAY INVITATIONAL
SEMIS W/ WB
106
12/22
L
DEC 4-3
T. Fitzsimmons
Ward Melville Sr High
Sachem East @ Ward Melville Sr High
Round 1
106
12/17
W
DEC 3-2
C. Benitez
Brentwood High Sch
Brentwood High Sch @ Sachem East
Round 1
106
12/15
W
F 0-0 3:51
J. Shapiro
Longwood
Sachem East @ Longwood
Round 1
106
2010-2011
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
W
DEC 6-1
J. Weeks
---
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Cons Round 3
5A 160
02/16
L
DEC 8-5
B. Lloyd
---
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Quarters
5A 160
02/16
W
TF 15-0 5:30
J. Sieverts
Jordan
2019 UHSAA 5A/6A State Championships
Champ Round 1
5A 160
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020