Today · 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
Today · 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Today · 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
Today · 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
Today · 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Omar Martinez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
Lake Taylor
North Marion
Sibley East
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/06
L
F 2-0 0:13
J. Hopkins
Northeastern
2024 River City Invitational Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
215
01/06
L
F 2-0 0:11
A. Elliott
Oscar Smith
2024 River City Invitational Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
215
12/22
W
F 0-0 1:24
Z. Nettey
Granby
Eastern District #2
Round 1
215
12/22
L
F 0-0
B. Epps
Norview
Eastern District #2
Round 1
215
12/04
L
F 0-0 1:39
I. Petrich
Little Falls
Edina Wrestling Invitational
1st Place
215
12/04
W
F 0-0 1:35
B. Burgeson
Lake City
Edina Wrestling Invitational
Round 4: Champ
215
12/02
W
F 2-0 1:07
J. Davis
Minneapolis South
Edina Wrestling Invitational
Round 2
215
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 2-0 0:17
A. Snyder
Cascade
Philomath 4A Special District 2 Duals
Placement (4 Team)
220
01/27
L
F 4-1 3:32
D. Hernandez
Cottage Grove
Philomath 4A Special District 2 Duals
Semis (4 Team)
220
01/21
L
F 0-0 1:31
N. Emch
Regis
2023 Santiam Christian Screamin` Eagle
Semis & 3rd WB (16 Man)
220
01/21
W
FOR 0-0
J. Ocumpaugh
Oakland
2023 Santiam Christian Screamin` Eagle
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/21
L
F 0-0 5:55
L. Quinn
Columbia River
2023 Santiam Christian Screamin` Eagle
Round 1 (16 Man)
220
01/20
L
F 8-0 2:00
D. Sharp
Sweet Home
SD 2 NM Duals
Round 1
220
01/20
L
F 2-0
J. Hamlet
Philomath
SD 2 NM Duals
Round 1
220
01/13
L
Replay
F 5-1 3:11
C. Bennett
Sweet Home
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 3 (4 Team)
222
01/13
L
Replay
F 4-1 1:12
T. gastel
Mazama
Oregon Classic HS Boys Duals
Round 2 (4 Team)
222
01/13
L
Replay
F 4-3 1:44
L. Mulberry
Philomath
Oregon Classic HS Boys Duals
Semis (4 Team)
222
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/18
W
Replay
DEC 7-3 SV
B. Rokala
Dassel-Cokato-Litchfield
Redwood River Riot 2021
8: 5th Place (Mat 3)
285
12/18
L
Replay
DEC 7-4
C. Hennings
Worthington
Redwood River Riot 2021
7: WB Semi`s (Mats 1 - 4)
285
12/18
W
Replay
DEC 1-0
T. Renne
Atwater-Cosmos-Grove City
Redwood River Riot 2021
6: WB Quarters (Mats 3 & 4)
285
12/18
W
Replay
F 0-0 1:41
L. Haro
Maple Grove
Redwood River Riot 2021
5: WB Round 4 (Mats 1 - 4)
285
12/18
W
Replay
F 5-0 3:15
N. Willhite
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove
Redwood River Riot 2021
4: WB Round 3 (Mats 3 & 4)
285
12/18
W
Replay
F 5-0 4:13
T. Mugg
Sartell-Saint Stephen
Redwood River Riot 2021
3: WB Round 2 (All mats)
285
12/17
L
Replay
DEC 6-2
M. Johnson
New London-Spicer
Redwood River Riot 2021
1: Champ Round 32 (All mats)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020