May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Juan Carrillo
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Aurora (West Aurora)
West Aurora
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/03
L
DEC 11-6
J. Tinajero
Aurora (Marmion Academy)
IHSA 3A Regional @ Naperville Central
Consi Semis
145
02/03
W
DEC 6-2
A. Cruz
Batavia
IHSA 3A Regional @ Naperville Central
Semis and WB3
145
02/03
L
DEC 15-9
L. Bratland
Aurora (Waubonsie Valley)
IHSA 3A Regional @ Naperville Central
Quarters and WB1
145
02/03
W
DEC 7-3
K. Plank
Naperville (North)
IHSA 3A Regional @ Naperville Central
Round 1 (16 Man)
145
11/25
W
DEC 11-7
J. Murphy
---
Ted DeRousse Inv.
Placement (16 Man)
145
11/25
L
DEC 11-9 SV
R. Ellis
---
Ted DeRousse Inv.
Semis & WB (16 Man)
145
11/25
W
F 2-2 3:12
R. Vazquez
---
Ted DeRousse Inv.
Quarters & WB (16 Man)
145
11/25
W
F 9-4 4:00
M. Miller
---
Ted DeRousse Inv.
Champ Round 1 (16 Man)
145
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
DEC 11-6
J. Jones
---
IHSA 3A Regional @ Batavia
Placement Matches
138
02/04
W
F 0-0 2:15
D. Dimatteo
Naperville (North)
IHSA 3A Regional @ Batavia
Consi Semis
138
02/04
L
F 0-0 0:57
J. Randolph-Gonzalez
Aurora (Metea Valley)
IHSA 3A Regional @ Batavia
Semis and WB3
138
02/04
W
F 0-0 3:25
L. Kating
Naperville (Central)
IHSA 3A Regional @ Batavia
Quarters and WB1
138
01/04
W
MD 14-4
C. Stallings
Rockford East
Rex Whitlatch Invitational
Champ. Round 1
138
12/04
L
MD 8-0
A. Swanson
Oswego
Oswego @ West Aurora
Round 1
145
11/26
L
DEC 3-2
A. Connelly
Grayslake Central
Ted DeRousse Inv.
Placement (16 Man)
145
11/26
L
MD 15-5
K. Huck
Geneva
Ted DeRousse Inv.
Semis & WB (16 Man)
145
11/26
W
DEC 10-3
E. Heinzinger
Wauconda
Ted DeRousse Inv.
Quarters & WB (16 Man)
145
11/26
W
MD 13-1
J. Brown
Rich East
Ted DeRousse Inv.
Champ Round 1 (16 Man)
145
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
DEC 6-3
J. Jones
---
IHSA 3A Regional @ Naperville
Consi Semis
126
02/06
W
DEC 7-6
H. Anchan
Aurora (Metea Valley)
IHSA 3A Regional @ Naperville
Semis and WB2
126
02/06
L
F 0-0 1:20
L. Jandt
Naperville (Central)
IHSA 3A Regional @ Naperville
Round 2
126
12/29
W
F 0-0 4:38
J. Malunay
Glenbard West
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Placement Matches (16 Man)
138
12/29
W
F 0-0 3:56
G. Delao
Moline
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/29
W
F 0-0 2:39
S. France
Carl Sandburg
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/29
W
DEC 7-3
R. Santangelo
Glenbard West
DeKalb Orange/Black Fr/Soph Tournament
Round 1 (16 Man)
138
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020