Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Patricio Vazquez-Hernandez
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2020-2021
2019-2020
2018-2019
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 9-0 4:00
L. Lemone
---
2021 UHSAA Boys 6A State Championships
Round 3 - 2nd Wrestleback (16 Man)
6A 120
02/19
W
DEC 8-6
C. Webb
Westlake
2021 UHSAA Boys 6A State Championships
Round 2 - 1st WB
6A 120
02/19
L
F 13-0 4:36
K. Sandquist
Hunter
2021 UHSAA Boys 6A State Championships
Round 1 (16 Man)
6A 120
02/03
L
DEC 3-2
B. Bare
---
UHSAA 6A Division B
Placement Matches (32 Man)
120
02/03
L
F 2-0 1:41
K. Musselman
Fremont
UHSAA 6A Division B
Cons Semis & 9th (32 Man)
120
02/03
W
DEC 8-1
N. Archuleta
Corner Canyon
UHSAA 6A Division B
Conso Rd 5 & 9th Semis
120
02/03
W
F 9-1 2:23
G. Curry
Corner Canyon
UHSAA 6A Division B
Semis & 4th WB (32 Man)
120
02/02
W
F 4-2 1:25
V. Woods
Northridge
UHSAA 6A Division B
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
02/02
L
F 4-0 1:40
K. Musselman
Fremont
UHSAA 6A Division B
Champ Round 2 & WB (32 Man)
120
02/02
W
F 2-0 0:45
G. Reitzel
West Jordan
UHSAA 6A Division B
Champ Round 1 (32 Man)
120
01/30
L
TF 16-1 6:00
undefined. Sandquist
Hunter
Granger @ Hunter
Round 1
120
01/22
W
F 2-0 1:51
C. Dowding
---
6A Dual State Championships
Round 2 (8 Team)
120
01/22
L
F 13-0 3:34
D. Hunsaker
---
6A Dual State Championships
Round 4 (8 Team)
120
01/22
W
DEC 5-1
N. Archuleta
---
6A Dual State Championships
Round 3 (8 Team)
120
01/21
W
F 2-0 1:15
G. Houston
West Jordan
West Jordan @ Granger
Round 1
120
01/16
W
F 7-0 3:11
A. Dalton
Bonneville
2021 Jaguar Classic Varsity
Round 2 (8 Team)
126
01/16
L
F 12-0 5:54
A. Cannon
Lehi
2021 Jaguar Classic Varsity
Round 4 (8 Team)
126
01/16
W
DEC 6-1
K. Watford
Westlake
2021 Jaguar Classic Varsity
Round 3 (8 Team)
126
01/16
W
MD 10-2
R. Lazzari
Logan
2021 Jaguar Classic Varsity
Round 5 (8 Team)
126
01/16
L
F 6-0 1:52
B. Richins
North Summit
2021 Jaguar Classic Varsity
Round 1 (8 Team)
126
01/15
W
F 5-2 2:41
P. Woolstenhulme
Mountain Crest
Texas Roadhouse Bobcat Brawl
Round 4 (6 Team)
120
01/15
L
F 4-1 1:16
G. Ricks
---
Texas Roadhouse Bobcat Brawl
Round 3 (6 Team)
120
01/15
W
DEC 8-7
A. Shumway
Green Canyon
Texas Roadhouse Bobcat Brawl
Round 2 (6 Team)
120
01/15
L
DEC 5-0
C. Bastian
---
Texas Roadhouse Bobcat Brawl
Round 1 (6 Team)
120
01/09
L
DEC 7-5
a. wright
Summit Academy
Highland Duals
Round 1 (8 Team)
120
01/09
W
MD 15-3
J. Gonzalez
Highland
Highland Duals
Round 2 (8 Team)
120
01/09
L
F 2-0 0:22
J. Eves
West
Highland Duals
Round 3 (8 Team)
120
01/07
L
F 4-2 2:56
A. Wright
Summit Academy
Granger @ Summit Academy
Round 1
120
01/02
W
F 2-0 2:39
K. Beck
Brighton
War At The Watch Tower Dual
Cross Bracket (8 Team)
120
01/02
L
F 4-2 5:04
K. Sandquist
---
War At The Watch Tower Dual
Placement Matches (8 Team)
120
01/02
W
DEC 3-0
W. Curtis
Riverton
War At The Watch Tower Dual
Round 3 (8 Team)
120
01/02
W
F 2-0 1:41
D. Reyes
Mountain Ridge
War At The Watch Tower Dual
Round 1 (8 Team)
120
01/02
W
MD 10-2
B. Jacobson
Skyridge
War At The Watch Tower Dual
Round 2 (8 Team)
120
12/12
W
DEC 6-3
A. (TO)
Taylorsville
2020 AK47 Duals
Round 3 (4 Team)
120
12/12
W
DEC 4-3
Z. Hilton
---
2020 AK47 Duals
Round 2 (3 Team)
120
12/12
W
F 4-2 0:47
B. (TO)
North Sanpete
2020 AK47 Duals
Round 2 (4 Team)
120
12/12
L
F 3-0 2:45
M. Flygar
Tooele
2020 AK47 Duals
Round 3 (3 Team)
120
12/12
L
DEC 9-2
B. Burnett
Fremont
2020 AK47 Duals
Round 1 (4 Team)
120
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/23
W
DEC 7-4
J. Grunwald
Cyprus
Cyprus @ Granger
Round 1
120
01/17
L
F 4-0 0:44
D. Hendrickson
West Jordan
Granger @ West Jordan
Round 1
120
01/16
W
F 8-2 3:53
J. Gonzalez
Kearns
Granger @ Kearns
Round 1
120
01/09
W
DEC 6-3
R. Robison
Taylorsville
Granger @ Taylorsville
Round 1
120
12/12
W
F 5-0 2:45
C. Ebert
Summit Academy
Summit Academy @ Granger
Round 1
120
12/06
W
F 6-3 2:56
I. Mecham
Grantsville
Grantsville @ Granger
Round 1
120
11/26
W
F 7-0 1:30
L. Paras
Northridge
Northridge @ Granger
Round 1
120
11/26
W
F 4-1 3:15
L. Maes
Clearfield
Clearfield @ Granger
Round 1
120
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/12
L
DEC 8-4
K. Kegel
Juan Diego
2019 Best of the West
Placement Matches (32 Man)
113
01/12
L
F 7-0 2:03
C. Platt
Fremont
2019 Best of the West
6th Wrestleback (32 Man)
113
01/12
W
TF 18-3 4:29
G. Jonas
Clearfield
2019 Best of the West
Semis & 5th WB (32 Man)
113
01/11
L
F 7-0 3:23
K. Tarkalson
---
2019 Best of the West
Quarters & 3rd WB (32 Man)
113
01/10
W
F 2-0 0:24
A. Espinoza
Cyprus
Granger @ Cyprus
Round 1
113
01/04
L
F 2-0 0:48
S. Hansen
Brighton
Gallegos Memorial Duals
Round 5 (9:30 am)
120
01/04
L
F 7-0 1:54
M. Sedillo
---
Gallegos Memorial Duals
Round 6 (10:45 am)
120
01/04
W
MD 18-8
E. Margarito
Cyprus
Gallegos Memorial Duals
Round 2 (4:15 pm)
113
12/13
L
F 7-0 2:14
J. Rogers
West Jordan
West Jordan @ Granger
Round 1
120
12/08
L
F 9-4 5:36
E. Packer
Lehi
2018 AK47 Varsity Finals
Placement (4 Man)
120
12/08
L
F 2-0 1:50
D. Moore
---
2018 AK47 Varsity Finals
Semis (4 Man)
120
12/07
L
F 2-0 1:06
G. Ogden
---
2018 AK47 Duals
Round 1 (6 Team)
120
12/07
W
DEC 13-7
G. Vigil
Tooele
2018 AK47 Duals
Round 2 (6 Team)
120
12/07
W
F 10-4 4:39
M. Blackwell
Mountain View
2018 AK47 Duals
Round 4 (6 Team)
120
12/07
W
DEC 13-7
S. (Stansbury)
Park City
2018 AK47 Duals
Round 5 (6 Team)
120
12/07
W
F 7-0 2:44
T. (Tooele)
West Wendover
2018 AK47 Duals
Round 3 (6 Team)
120
11/30
L
F 9-2 3:15
J. Adamson
---
SYRACUSE SCUFFLE
Round 5 (9:30 am)
120
11/30
W
DEC 6-5
J. Fowers
Copper Hills
SYRACUSE SCUFFLE
Round 8 (1:45 pm)
120
11/30
W
F 2-0 2:11
R. Peterson
Weber
SYRACUSE SCUFFLE
Round 4 (7:15)
120
11/30
W
F 2-0 0:42
A. Baker
Northridge
SYRACUSE SCUFFLE
Round 1 (3:00 pm)
120
11/30
L
F 2-0 0:55
I. Griffin
Syracuse
SYRACUSE SCUFFLE
Round 7 (12:30 pm)
120
11/30
L
F 12-3 4:02
C. Pirtle
Ridgeline
SYRACUSE SCUFFLE
Round 3 (6:00 pm)
120
11/21
W
F 10-1 2:22
O. Yeh
Granger
Granite School District HS Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
126
11/21
W
DEC 13-9
A. Jimenez
---
Granite School District HS Tournament
1st & 3rd (16 Man)
126
11/21
L
F 2-0 1:21
M. Harmon
Skyline
Granite School District HS Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
126
11/20
W
F 10-3 1:58
T. Bates
Hunter
Granite School District HS Tournament
Quarters & 1st WB (16 Man)
126
11/20
W
F 2-0 1:39
B. Payne
Skyline
Granite School District HS Tournament
Round 1 (16 Man)
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020