Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, TBD
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cameron Baugh
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Terre Haute North
Terre Haute Northside Wrestlin
Terre Haute Northside Wrestling Club
Unaffiliated
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/24
L
Replay
DEC 7-0
C. Shaffer
Chesterton
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 4
144
02/24
L
Replay
F 2-0 0:45
D. Conner
Kokomo
Indiana Frosh-Soph State Championships
Round 2
144
02/11
L
F 3-0 3:32
P. Culp
Hamilton Southeastern
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 7
132
02/11
L
DEC 7-0
P. Wanke
Vincennes Lincoln
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 6
132
02/11
W
F 8-1 3:53
K. Blackwell
Franklin Community High School
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 4
132
02/11
W
DEC 11-7
N. Crawford
Avon high school
Indiana Frosh-Soph State South Qualifier
Round 2
132
01/27
L
DEC 6-0
K. Starkey
Northview
IHSAA Bloomington North Sectional
Semis and WB
126
01/27
L
F 8-7 3:25
B. Conley
Bloomington South
IHSAA Bloomington North Sectional
Quarters
126
01/18
L
F 0-0
n. bryan
Terre Haute South
Terre Haute North @ Terre Haute South
Round 1
126
01/13
W
F 6-0 1:44
D. Lian
Southport
2024 Conference Indiana
Placement Matches (8 Man)
126
01/13
L
F 5-2 2:52
B. Conley
Bloomington South
2024 Conference Indiana
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/07
W
F 0-0
K. Starkey
Northview
Northview @ Terre Haute North
Round 1
126
12/29
L
DEC 5-1
A. Mardanzai
Franklin Central
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
12/29
W
F 6-1 3:52
K. Starkey
Northview
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
126
12/29
L
DEC 9-4
T. Eppard
Yorktown
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
12/29
W
FOR 0-0
F. FF
Borden
52nd Boys Mooresville Holiday Classic
Round 1 (32 Man)
126
12/27
W
F 2-0
H. Roberts
Greencastle
Northview Invitational: Corporal Gregory Stultz Memorial
Round 1
132
12/27
W
TF 21-6
C. Warren
Paoli
Northview Invitational: Corporal Gregory Stultz Memorial
Round 1
132
12/27
W
F 3-2
E. McKillop
Northview
Northview Invitational: Corporal Gregory Stultz Memorial
Round 1
132
12/04
L
MD 14-2
J. Edwards
Plainfield
DC Duals
Round 1
132
12/04
W
TF 17-0
B. Johnson
Mooresville
DC Duals
Round 1
132
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 2-0 0:38
G. Mazinda
FC Boom Squad
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
126
06/21
L
Replay
TF 21-4 2:47
M. Mitchell
Ohio Titans Gray
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
126
06/21
W
Replay
F 4-1 1:21
J. Pellecer
Wellington - Dev
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
126
06/21
L
Replay
F 16-4 3:29
J. Brown
FCA Empowered Blue
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
126
06/21
L
Replay
F 2-0 0:35
B. Jordan
Storm Wrestling Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (10 Team)
126
06/21
L
Replay
F 4-1 1:32
M. Rowe
STL Red
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
06/21
L
Replay
F 2-0 3:21
J. Shepard
Florida Young Gunslingers
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/10
L
F 4-1 1:15
L. Rioux
Avon
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/10
L
F 2-0 1:30
J. Shuey
Columbus North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
126
06/10
L
F 2-0 0:58
G. Bragg
Indianapolis Cathedral
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
06/10
W
DEC 13-11 SV
R. Doran
Evansville North
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
126
06/10
W
DEC 4-0
E. Cryderman
Crown Point
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
126
06/10
L
F 2-0 0:35
L. Cooper
Columbus East
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
126
06/10
L
F 10-5 2:37
J. Emery
Owen Valley
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
126
06/10
W
DEC 8-4
E. Rainey
Mt. Vernon (Posey)
2023 Adidas Midwest Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
126
03/05
L
F 8-1 4:59
G. Sherrell
New Castle Youth Wrestling
Dragon Folkstyle Farewell
Placement Matches (8 Man)
132-138
03/05
W
F 9-6 3:54
L. Weaver
New palestine
Dragon Folkstyle Farewell
2nd Wrestleback (8 Man)
132-138
03/05
L
F 3-2 1:12
B. Cannon
Pike wrestling organization
Dragon Folkstyle Farewell
Semis & 1st WB (8 Man)
132-138
02/26
W
F 5-0 1:50
V. Wright
Floyd Wrestling Club
2023 Floyd Folkstyle Championship
Round 3
132-138
02/26
W
F 2-0 0:39
C. Grayson
Joker wrestling
2023 Floyd Folkstyle Championship
Round 2
132-138
02/26
W
F 10-0 2:15
S. Gutterman
Shamrock Wrestling Club
2023 Floyd Folkstyle Championship
Round 1
132-138
02/05
L
Replay
DEC 6-0
H. Weitekamp
Sullivan
IHSWCA Middle School State Finals
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
02/05
W
Replay
F 2-0 0:30
B. Thompson
Borden Jr. High
IHSWCA Middle School State Finals
2nd Wrestleback (32 Man)
126
02/05
L
Replay
DEC 14-12 SV
B. Bentz
Club Madison
IHSWCA Middle School State Finals
Round 2 Champ & WB (32 Man)
126
02/05
W
Replay
DEC 7-5
J. Latiolais
Charlestown wrestling club
IHSWCA Middle School State Finals
Round 1 (32 Man)
126
01/22
L
F 0-0 0:47
J. Nieto
Kokomo
IHSWCA MS Qualifier Carmel
2nd Place Match (32 Man)
126
01/22
W
DEC 4-2
A. Lopshire
The Fort Hammers
IHSWCA MS Qualifier Carmel
Placement Matches (32 Man)
126
01/22
W
F 2-0 0:35
S. Drury
Lebanon
IHSWCA MS Qualifier Carmel
6th Wrestleback (32 Man)
126
01/22
W
F 2-2 2:00
A. Aviles
Noblesville Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Carmel
Semis & 5th WB (32 Man)
126
01/22
W
F 5-0 2:55
J. King
Kings
IHSWCA MS Qualifier Carmel
4th Wrestleback (32 Man)
126
01/22
W
FOR 0-0
J. Kim
Carmel USA Wrestling
IHSWCA MS Qualifier Carmel
Quarters & 3rd WB (32 Man)
126
01/22
W
F 8-1 3:38
G. Swoveland
Monroe Central Wrestling Club
IHSWCA MS Qualifier Carmel
2nd Wrestleback (32 Man)
126
01/22
L
F 0-7 3:50
C. Laney
South Montgomery
IHSWCA MS Qualifier Carmel
Round 1 (32 Man)
126
01/15
L
DEC 9-5
B. Cobb
Mount Vernon Marauders
Perry Meridian Folkstyle Open
2nd Wrestleback (8 Man)
126
01/15
L
TF 19-3 5:42
M. Inman
Legends of Gold Wrestling
Perry Meridian Folkstyle Open
Semis & 1st WB (8 Man)
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024