May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Skyler Lammers
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2018-2019
2017-2018
2016-2017
2015-2016
Team Name
Heritage
Heritage HS
Hertiage
Palm Bay Heritage
Wilkinson Jr High
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/08
L
DEC 6-1
D. Pappalardo
Barron Collier
FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
2A 138
03/08
L
F 5-4 3:41
C. Broughton
---
FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A 138
03/02
W
F 0-0 1:48
M. Wyatt
Olympic Heights
FHSAA 2A R4
Placement Matches
138
03/02
W
DEC 4-2
J. Seymour
Miami Northwestern
FHSAA 2A R4
Round 5 (consi semis)
138
03/02
W
F 0-0 0:45
D. Strong
Bayside
FHSAA 2A R4
Round 4 (semis and WB)
138
03/01
W
F 0-0 1:16
S. Ogunnuga
Stranahan
FHSAA 2A R4
Round 3 (16 man)
138
03/01
L
DEC 12-10
M. Garcia
---
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
138
03/01
W
F 0-0 3:29
D. Evans
Dwyer
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
138
02/23
L
MD 16-8
K. Percy
---
FHSAA 2A D13
Placement Matches
138
02/22
W
MD 9-1
D. Strong
Bayside
FHSAA 2A D13
Round 4 (semis and WB)
138
02/22
W
F 4-0 1:37
D. Berry
Viera
FHSAA 2A D13
Round 2 (quarters and WB)
138
02/14
W
F 0-0
J. Rittenhouse
---
Heritage @ Satellite
Round 1
138
02/09
L
DEC 9-5
K. Percy
---
Cape Coast Conference Championships
1st & 3rd (16 Man)
138
02/09
W
DEC 6-4 SV
J. Clark
Cocoa Beach
Cape Coast Conference Championships
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/08
W
F 9-2 4:35
J. Rittenhouse
---
Cape Coast Conference Championships
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/08
W
F 8-0 1:43
J. Baker
---
Cape Coast Conference Championships
Round 1 (16 Man)
138
02/07
W
F 9-1 2:00
M. Squires
Space Coast
Heritage @ Space Coast
Round 1
138
01/12
W
MD 13-4
D. Baysinger
Fleming Island
Palm Bay Ships and Duels
Placement Matches (16 Man)
138
01/12
W
DEC 4-1
J. Chamberlain
---
Palm Bay Ships and Duels
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/12
W
F 2-0 2:46
K. Keeley
---
Palm Bay Ships and Duels
2nd Wrestleback (16 Man)
138
01/12
L
DEC 8-4
P. Dimarco
---
Palm Bay Ships and Duels
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/12
W
F 11-0 2:00
C. Luis
South Miami
Palm Bay Ships and Duels
Round 1 (16 Man)
138
01/05
W
F 0-0 3:57
H. Henriquez
Palmetto Ridge H.S.
Cradle Cancer Invitational
Placement Matches (32 Man)
138
01/05
L
DEC 5-3
J. Clark
Cocoa Beach
Cradle Cancer Invitational
6th Wrestleback (32 Man)
138
01/05
L
F 0-0 1:45
L. Forehand
Wellington Communmity Hs
Cradle Cancer Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/04
W
F 0-0 4:15
D. Roy
Sebastian River
Cradle Cancer Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/04
W
F 0-0 0:27
R. Lezcano
Doral Academy
Cradle Cancer Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/04
W
MD 10-1
J. Chamberlain
Merritt Island
Cradle Cancer Invitational
Round 1 (32 Man)
138
12/15
L
DEC 11-10
T. Williams
Fleming Island
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Placement Matches (32 Man)
138
12/15
W
DEC 6-4
N. Soto
Orlando Boone
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
6th Wrestleback (32 Man)
138
12/15
W
TF 15-0
C. Sito
Colonial (Orlando)
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Semis & 5th WB (32 Man)
138
12/15
W
F 0-0 4:01
A. Baker
Space Coast
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
4th Wrestleback (32 Man)
138
12/15
L
F 0-0 3:20
T. Williams
Fleming Island
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
12/14
W
DEC 8-3
J. Foley
Lake Mary
45th Bill Scott Memorial Lyman Tourney
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
12/13
W
F 4-0 1:31
D. Roy
Sebastian River
2A-13 District Duals
Champ. Round 1
138
12/12
W
F 10-0 3:59
J. Novac
Merritt Island
2A-13 District Duals
Champ. Round 1
138
12/12
W
F 2-0 3:11
J. Raia
Bayside
2A-13 District Duals
Champ. Round 1
138
12/09
L
MD 13-4
K. Percy
---
2018 Barbara Pill Memorial
Placement Matches (16 Man)
138
12/08
W
MD 13-3
K. DeFord
---
2018 Barbara Pill Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/08
W
F 6-0 2:51
A. Nicolosi
---
2018 Barbara Pill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
12/08
W
MD 13-2
J. Epps
Atlantic
2018 Barbara Pill Memorial
Round 1
138
12/08
W
F 5-0 0:31
T. Henderson
Astronaut
Barbara Pill Duals
Champ. Round 1
138
12/07
W
F 6-1 1:18
D. Berry
Viera
Barbara Pill Duals
Champ. Round 1
138
12/07
W
F 7-0 2:34
E. Iamarino
Riverdale
Barbara Pill Duals
Champ. Round 1
138
12/07
W
F 6-0 4:15
D. Quiroz-Cereceda
Archbishop Mccarthy Hs
Barbara Pill Duals
Champ. Round 1
138
12/05
W
F 0-0
P. Corriveau
Cocoa Beach
Cocoa Beach @ Heritage
Round 1
138
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/02
L
F 7-0 2:06
M. Ross
Columbia
2018 FHSAA State Championships
1st WB (16 Man)
2A 138
03/02
L
F 4-0 1:42
C. Rice
Charlotte
2018 FHSAA State Championships
Round 1 (16 Man)
2A 138
02/24
L
F 0-0 4:09
C. Rodriguez
Goleman
FHSAA 2A R4
Placement Matches
138
02/24
W
DEC 9-5
K. Ramos
Miami Springs
FHSAA 2A R4
Round 5 (consi semis)
138
02/24
L
F 0-0 2:46
J. Tuschman
Jensen Beach
FHSAA 2A R4
Round 4 (semis and WB)
138
02/23
W
DEC 8-7
C. Rodriguez
Goleman
FHSAA 2A R4
Round 2 (quarters and WB)
138
02/23
W
F 0-0 2:30
H. Atehortua
Northeast
FHSAA 2A R4
Round 1 (16 Man)
138
02/16
L
F 3-0 5:59
C. Patterson
Palm Bay
FHSAA 2A-D13
Placement Matches
138
02/15
W
DEC 7-0
J. Krapf
Merritt Island
FHSAA 2A-D13
Round 4 (semis and WB)
138
02/15
W
F 6-1 2:19
D. Berry
Viera
FHSAA 2A-D13
Round 2 (quarters and WB)
138
02/10
L
DEC 7-3
C. Patterson
Palm Bay
2018 CCC Championship
Finals
138
02/10
W
DEC 4-3
J. Amato
Space Coast
2018 CCC Championship
Semi-finals
138
02/09
W
MD 10-0
M. Squires
Titusville
2018 CCC Championship
Quarters
138
02/03
L
DEC 8-6
L. Schyck
---
Spiegel Memorial
Placement Matches (16 Man)
138
02/03
W
F 0-0
S. Villalobos
---
Spiegel Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/03
W
F 0-0
L. Fegin
Lake Wales
Spiegel Memorial
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/03
L
DEC 6-2
W. Siver
Sebring
Spiegel Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/03
W
F 0-0
D. Diaz
Somerset
Spiegel Memorial
Round 1 (16 Man)
138
02/01
W
F 0-0
C. Pack
Centennial
Heritage @ Centennial
Round 1
138
01/27
W
NC 0-0
K. Borer
Oviedo
Pirate Ships and Duels
Placement Matches (16 Man)
138
01/27
W
F 11-0 3:42
E. Macaya
Bayside
Pirate Ships and Duels
4th Wrestleback (16 Man)
138
01/27
L
F 2-0 2:15
C. Patterson
Palm Bay
Pirate Ships and Duels
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
01/27
W
F 11-1 4:32
S. Alexander
Rockledge
Pirate Ships and Duels
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
01/27
W
F 2-0 0:20
J. Banks
Viera
Pirate Ships and Duels
Round 1 (16 Man)
138
01/06
L
DEC 8-6
C. Gagneur
Riverdale
Cradle Cancer Invitational
Semis & 5th WB (32 Man)
138
01/06
W
FOR 0-0
F. Morris
Coral Springs
Cradle Cancer Invitational
4th Wrestleback (32 Man)
138
01/06
L
DEC 10-3
R. Hackworth
Fort Myers
Cradle Cancer Invitational
Quarters & 3rd WB (32 Man)
138
01/05
W
F 0-0 1:20
A. Meek
Centennial
Cradle Cancer Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
138
01/05
W
F 0-0 1:50
C. Jose
Miami Braddock
Cradle Cancer Invitational
Round 1 (32 Man)
138
12/11
L
DEC 7-4
L. Cortez
Astronaut
Astronaut @ Heritage
Round 1
138
12/02
L
DEC 2-1
J. Krapf
Merritt Island HS
2017 Barbara Pill Memorial
Placement Matches (16 Man)
138
12/02
L
DEC 4-1
C. Gagneur
Riverdale HS
2017 Barbara Pill Memorial
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
12/02
W
DEC 9-3
A. Gingell
Jesuit HS
2017 Barbara Pill Memorial
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
2016-2017
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
L
F 0-0 1:59
M. Rivera
Olympic Heights
FHSAA 2A-R4
Round 5 (consi semis)
132
02/25
W
DEC 8-3
K. Ayres
---
FHSAA 2A-R4
Round 4 (semis and WB)
132
02/24
W
DEC 10-3
M. WELSH
Sebastian
FHSAA 2A-R4
Round 3 (16 man)
132
02/24
W
TF 16-0
N. Diggs
Suncoast Community
FHSAA 2A-R4
Round 2 (quarters and WB)
132
02/24
L
F 0-0 2:23
M. Rivera
Olympic Heights
FHSAA 2A-R4
Round 1 (16 Man)
132
02/16
L
DEC 6-5
M. WELSH
Sebastian
FHSAA 2A-D13
Placement Matches
132
02/16
L
F 0-0 5:12
D. Deyoung
Merritt Island
FHSAA 2A-D13
Round 4 (semis and WB)
132
02/16
W
F 0-0 3:05
K. Yakich
Viera
FHSAA 2A-D13
Round 2 (quarters and WB)
132
02/04
W
MD 14-5
A. Scee
Okeechobee
Lake Placid IBT
Placement Matches (8 Man)
132
02/04
W
F 0-0 5:12
C. Charles
Immokolee
Lake Placid IBT
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/04
L
DEC 9-2
K. Marsh
Satellite
Lake Placid IBT
Quarterfinals (8 Man)
132
02/02
W
F 0-0 3:04
M. Ingram
Astronaut
Heritage @ Astronaut
Round 1
132
01/25
W
F 0-0
M. Lewis
Rockledge
Rockledge @ Heritage
Round 1
132
01/07
L
F 0-0 2:57
E. Brown
Vero Beach Senior
Cradle Cancer 2017
Quarters & 3rd WB (32 Man)
132
01/07
W
DEC 13-6
a. mcguigan
Columbia
Cradle Cancer 2017
2nd Wrestleback (32 Man)
132
01/06
L
F 0-0 1:06
D. Ortiz
Golden Gate
Cradle Cancer 2017
Round 2 Champ & WB (32 Man)
132
01/06
W
F 0-0 1:15
M. Teeters
Forest Hill
Cradle Cancer 2017
Round 1 (32 Man)
132
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/05
W
F 0-0 1:31
B. Howard
Suwannee Middle School
North FL Middle School State Champion
1st & 3rd (16 Man)
132
02/05
W
F 0-0 1:35
M. Martin
---
North FL Middle School State Champion
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
02/05
W
F 0-0 1:14
Lloyd
Green Cove Springs Jr High
North FL Middle School State Champion
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020