Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Michael Peralta
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2019-2020
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
W
DEC 4-0
J. Kropka
Chargers Wrestling Clun
2024 NMJW STATE TOURNAMENT
R10 5th place
127
03/03
W
DEC 5-4
M. Layton
Belen Junior Wrestling
2024 NMJW STATE TOURNAMENT
Round 2 (16 Man)
127
02/18
W
DEC 4-2
E. Avis-Labus
NM Royalty Wrestling Club
NMJW Southern District Championship
Placement Matches (8 Man)
127
02/18
W
DEC 5-2
R. Hurbina
Los Lunas Jr. Wrestling
NMJW Southern District Championship
Semis & 1st WB (8 Man)
127
02/18
W
DEC 3-2 TB1
M. Layton
Belen Junior Wrestling
NMJW Southern District Championship
Quarterfinals (8 Man)
127
02/04
W
F 2-0 0:21
J. Cordova
Valencia Jaguars
2024 B-Town Beatdown
Round 3 (4 Man)
127/133
02/04
W
DEC 12-10
R. Hurbina
Los Lunas Jr. Wrestling
2024 B-Town Beatdown
Round 2 (4 Man)
127/133
02/04
W
DEC 10-6
M. Layton
Belen jr wrestling
2024 B-Town Beatdown
Round 1 (4 Man)
127/133
01/07
W
DEC 4-0
M. Layton
Belen Junior Wrestling
Wintertime Chingasos
1st & 3rd (16 Man)
127
01/07
W
F 4-2 2:15
R. Hurbina
Los Lunas Tigers Jr Wrestling
Wintertime Chingasos
4th Wrestleback (16 Man)
127
01/07
W
F 9-0 2:40
E. Graham
Charger Wrestling Club
Wintertime Chingasos
Semis & 3rd WB (16 Man)
127
01/07
W
DEC 2-0
J. Kropka
Charger Wrestling Club
Wintertime Chingasos
2nd Wrestleback (16 Man)
127
01/07
L
DEC 11-5
M. Layton
Belen Junior Wrestling
Wintertime Chingasos
Quarters & 1st WB (16 Man)
127
12/23
W
MD 8-0
J. Kropka
Charger Wrestling Club
War Dog Wresting Tournament
Placement Matches (8 Man)
127/133
12/23
W
DEC 6-3
L. Vigil
New Mexico Punishers
War Dog Wresting Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
127/133
12/03
L
F 8-2 3:31
M. Layton
Belen Junior Wrestling
Rumble in the Jungle
Placement Matches (8 Man)
127
12/03
W
DEC 9-4
R. Hurbina
Los Lunas Tigers Jr Wrestling
Rumble in the Jungle
Semis & 1st WB (8 Man)
127
12/03
W
DEC 7-2
E. Avis-Labus
NM Royalty Wrestling Club
Rumble in the Jungle
Quarterfinals (8 Man)
127
11/19
W
F 2-1 3:00
S. Urioste
NM Bad Boyz
Liberty Brawl
Round 3 (4 Man)
121/127
11/19
W
F 2-0 0:46
R. Hurbina
Los Lunas Tiger Jr. Wrestling
Liberty Brawl
Round 2 (4 Man)
121/127
11/19
W
F 5-0 2:27
Z. Hoselton
Belen Junior Wrestling
Liberty Brawl
Round 1 (4 Man)
121/127
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/25
W
MD 8-0
T. Craig
SWAT
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
3rd place
114
02/25
W
F 5-0 1:44
J. Hunter
Belen Junior Wrestling
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
4th Wrestleback (16 Man)
114
02/25
L
MD 13-2
Z. Valdez
New Mexico Bad Boyz
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Semis & 3rd WB (16 Man)
114
02/25
W
F 2-0 0:37
B. Gonzales
505 Wrestling Club
2023 NMJW STATE TOURNAMENT
Quarters & 1st WB (16 Man)
114
02/05
W
F 4-0 1:07
T. Craig
SWAT
Lincoln County War
1st & 3rd (16 Man)
114
02/05
W
DEC 4-1
Z. Medina
Juggernaut Wrestling Club
Lincoln County War
4th Wrestleback (16 Man)
114
02/05
W
MD 8-0
X. Gutierrez
WolfPack Wrestling Academy
Lincoln County War
Semis & 3rd WB (16 Man)
114
02/05
W
F 2-0 0:22
S. Saucedo
Lincoln County Young Guns
Lincoln County War
2nd Wrestleback (16 Man)
114
02/05
L
MD 16-6
Z. Valdez
---
Lincoln County War
Quarters & 1st WB (16 Man)
114
02/05
W
F 2-0 0:30
B. Dodd
505WC
Lincoln County War
Round 1 (16 Man)
114
01/29
W
DEC 6-0
B. Ortega
Belen Junior Wrestling
2023 B-Town Beatdown
Round 2 (3 Man)
121
01/29
L
F 2-2 1:24
A. Salazar
Lockjaw Wrestling Club
2023 B-Town Beatdown
Round 1 (3 Man)
121
01/15
L
F 7-0 2:18
E. Martinez
Wolfpack Wrestling Academy
Warrior Warfare
Round 3 (3 Man)
114
01/15
L
DEC 6-4
Z. Valdez
New Mexico Bad Boyz
Warrior Warfare
Round 2 (3 Man)
114
01/08
L
DEC 2-0 SV
J. Salazar
Ravens
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
1st & 3rd (16 Man)
121
01/08
W
DEC 6-5
A. Salazar
Lockjaw Wrestling Club
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
4th Wrestleback (16 Man)
121
01/08
W
DEC 7-2
A. Wiley
SJF/HAC
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Semis & 3rd WB (16 Man)
121
01/08
L
DEC 4-0
S. Robles
Aces Wrestling Academy
Stout Wrestling Acad Spartan Qualifier
Quarters & 1st WB (16 Man)
121
12/18
L
DEC 5-0
J. Salazar
Ravens
Crash and Clash RIWC
2nd Wrestleback (8 Man)
121
12/18
L
TF 16-0 2:00
D. Torrez
---
Crash and Clash RIWC
Semis & 1st WB (8 Man)
121
12/18
W
F 11-0 2:44
S. Saucedo
Lincoln County Young Guns
Crash and Clash RIWC
Quarterfinals (8 Man)
121
12/04
W
F 6-3 3:44
L. Kayser
Socorro Warrior Jr. Wrestling
Rumble in the Jungle
Placement Matches (8 Man)
121
12/04
L
F 10-0 2:22
E. Martinez
---
Rumble in the Jungle
Semis & 1st WB (8 Man)
121
11/27
L
F 20-6 5:49
M. Abeyta
---
4th Annual St. Jude Fire Classic
Round 3 (3 Man)
127
11/27
W
FOR 0-0
L. Anchondo
Capital City Wrestling
4th Annual St. Jude Fire Classic
Round 1 (3 Man)
127
11/27
L
F 2-2 1:22
T. Craig
SWAT
4th Annual St. Jude Fire Classic
Placement Matches (8 Man)
114
11/27
W
DEC 4-0
M. Leon
NM Beast
4th Annual St. Jude Fire Classic
2nd Wrestleback (8 Man)
114
11/27
W
F 2-0 0:42
Z. Medina
Juggernaut Wrestling Club
4th Annual St. Jude Fire Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
114
11/27
L
DEC 6-0
T. Craig
SWAT
4th Annual St. Jude Fire Classic
Quarterfinals (8 Man)
114
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
11/17
W
F 2-0 1:03
E. Avis-Labus
Valencia Jaguar Jr Wrestling
Lockjaw Let The Dogs Out Season Opener
1st & 3rd (16 Man)
80 lbs
11/17
W
DEC 6-0
J. Padilla
Belen Jr. Wrestling
Lockjaw Let The Dogs Out Season Opener
4th Wrestleback (16 Man)
80 lbs
11/17
L
DEC 6-2
K. White
Stout Wrestling Academy
Lockjaw Let The Dogs Out Season Opener
Semis & 3rd WB (16 Man)
80 lbs
11/17
W
DEC 6-4
E. Avis-Labus
Valencia Jaguar Jr Wrestling
Lockjaw Let The Dogs Out Season Opener
Quarters & 1st WB (16 Man)
80 lbs
11/10
L
DEC 5-4
A. Ortiz
---
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Placement Matches (8 Man)
75-80
11/10
W
F 7-0 2:41
R. Gallegos
Lockjaw Wrestling Club
Douglas Zembiec Memorial Tournament
2nd Wrestleback (8 Man)
75-80
11/10
L
MD 11-3
S. Garcia
---
Douglas Zembiec Memorial Tournament
Semis & 1st WB (8 Man)
75-80
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024