Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cormac Cooper
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
3F Wrestling
Rabbit Wrestling Club
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/03
L
DEC 5-0
T. York
Sumner Co Wrestling Club
23/24 TNAAU Ind. State Tournament
Semis & 3rd WB (16 Man)
135
03/03
W
Replay
MD 12-4
E. Edgar
Cane Nation Wrestling Club
23/24 TNAAU Ind. State Tournament
2nd Wrestleback (16 Man)
135
02/25
W
F 8-0 4:00
R. Kirschbaum
Rabbit Wrestling Club
2024 NGWL League Championship
2nd Place Match (8 Man)
140
02/25
W
F 0-2 2:28
L. Tripp
East ridge wrestling club
2024 NGWL League Championship
Placement Matches (8 Man)
140
02/25
W
MD 8-0
L. Junkins
Guerrilla wrestling academy
2024 NGWL League Championship
Cons. Semis (8 Man)
140
02/25
L
DEC 4-0
L. Redwine
Heritage Youth Club
2024 NGWL League Championship
Semis & WB (8 Man)
140
02/19
W
DEC 9-8
E. Edgar
Cane Nation Wrestling Club
23/24 TNAAU Region 2
Round 3 (4 Man)
135
02/18
W
TF 15-0 3:41
H. Holt
Warren County Pioneers
23/24 TNAAU Region 2
Round 2 (4 Man)
135
02/18
W
TF 15-0 3:39
R. Kirschbaum
Rabbit Wrestling Club
23/24 TNAAU Region 2
Round 1 (4 Man)
135
02/03
W
F 3-2 3:30
H. Kennedy
Heritage Youth Club
2024 NGWL MUSTANG STAMPEDE
1st & 3rd (16 Man)
123
02/03
W
F 7-0 2:40
B. Williams
Ridgeland Wrestling Club
2024 NGWL MUSTANG STAMPEDE
4th Wrestleback (16 Man)
123
02/03
W
F 0-2 1:40
H. Minshew
Rabbit Wrestling Club
2024 NGWL MUSTANG STAMPEDE
Semis & 3rd WB (16 Man)
123
02/03
L
DEC 4-2
O. Martz
Dendy Trained
2024 NGWL MUSTANG STAMPEDE
Quarters & 1st WB (16 Man)
123
01/28
L
DEC 2-0
A. Ramirez
Grindhouse
23/24 TNAAU Top 100 @ Cleveland
4th Wrestleback (32 Man)
130
01/28
W
F 2-0 0:10
S. Davis
Tribe Wrestling Club
23/24 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Quarters & 3rd WB (32 Man)
130
01/27
W
M FOR 0-0
J. Weiss
Higher Calling
23/24 TNAAU Top 100 @ Cleveland
2nd Wrestleback (32 Man)
130
01/27
L
F 6-0 2:40
R. Pennington
TCWC
23/24 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Round 1 (32 Man)
130
01/14
L
F 2-6 2:21
M. McCullough
Sumner County Wrestling Club
23/24 TNAAU Top 100 @ Memphis
Cons. Semis (16 Man)
125
01/14
W
DEC 10-8 SV
A. Benefield
Wave Wrestling Club
23/24 TNAAU Top 100 @ Memphis
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
01/13
W
TF 15-0 3:00
T. Marra
Elite Wrestling Academy
23/24 TNAAU Top 100 @ Memphis
2nd Wrestleback (16 Man)
125
01/13
L
DEC 4-2
B. Burke
Elite Wrestling Academy
23/24 TNAAU Top 100 @ Memphis
Round 1 (16 Man)
125
01/07
L
DEC 2-0
B. Burke
Elite Wrestling Academy
23/24 AAU Nationals Music City Brawl
4th Wrestleback (32 Man)
125
01/07
W
F 2-0 0:42
I. Meraz
Williamson County Wrestling Club
23/24 AAU Nationals Music City Brawl
Quarters & 3rd WB (32 Man)
125
01/07
W
F 4-0 1:35
H. Levin
Williamson County Wrestling Club
23/24 AAU Nationals Music City Brawl
2nd Wrestleback (32 Man)
125
01/07
L
F 6-2 4:21
R. Pennington
TCWC
23/24 AAU Nationals Music City Brawl
Round 2 Champ & WB (32 Man)
125
12/03
L
F 10-3 2:44
W. Rodriguez
Ohana HQ Wrestling
RUMBLE ON THE RIVER - TX Central
Semis & 1st WB (8 Man)
119-128
12/03
L
DEC 7-2
J. Zamarripa
NB Elite Wrestling Club
RUMBLE ON THE RIVER - TX Central
Quarterfinals (8 Man)
119-128
11/25
L
MD 8-0
E. Watkins
Rabbit Wrestling Club
23/24 TNAAU Rabbit Open
4th Wrestleback (16 Man)
125
11/25
W
F 15-0 2:00
C. Myers
Tribe Wrestling Club
23/24 TNAAU Rabbit Open
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
11/25
L
F 15-0 2:00
G. Phelps
Cookeville Youth Wrestling
23/24 TNAAU Rabbit Open
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/19
L
F 2-0 1:00
S. Grassman
Higher Calling Wrestling
22/23 TNAAU Region 2 Championship
Semis & 3rd WB (16 Man)
110
02/19
L
DEC 11-5
H. Damon
Warren Co Wrestling
22/23 TNAAU Region 2 Championship
Quarters & 1st WB (16 Man)
110
01/28
L
F 2-0 1:20
T. Mann
North Ga Spartans
2023 Chickamauga AAU Open
Placement Matches (8 Man)
115
01/28
W
F 2-0 0:38
C. Moore
Garage Grapplers
2023 Chickamauga AAU Open
2nd Wrestleback (8 Man)
115
01/28
L
F 2-0 0:54
C. Williams
Future panthers ridgeland wres
2023 Chickamauga AAU Open
Semis & 1st WB (8 Man)
115
01/28
W
FOR 0-0
A. Forister
NA
2023 Chickamauga AAU Open
Quarterfinals (8 Man)
115
01/15
L
F 4-0 0:22
G. Phelps
Cookeville Youth Wrestling
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
4th Wrestleback (32 Man)
110
01/15
W
DEC 9-2
M. Mccullogh
Legion Academy
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Quarters & 3rd WB (32 Man)
110
01/15
W
DEC 3-0 TB1
M. Snider
Tullahoma Takedown
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
2nd Wrestleback (32 Man)
110
01/14
L
DEC 8-2
J. Arehart
Grindhouse
22/23 TNAAU Top 100 @ Cleveland
Round 2 Champ & WB (32 Man)
110
01/09
L
F 2-0 0:49
C. Alexander
Chickamauga Wrestling Club
2023 NGWL Heritage General Classic
Placement Matches (8 Man)
105
01/09
W
DEC 8-5
C. Lipham
Catoosa Generals
2023 NGWL Heritage General Classic
Semis & 1st WB (8 Man)
105
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024