Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Cain Pinckney
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2022-2023
2021-2022
2019-2020
Team Name
FW Northside
Fort Wayne North Side
Fort Wayne North Side Club
North Side
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/04
L
MD 18-9
J. Orick-Maurer
Garrett
IHSAA Regional @ Carroll (Fort Wayne)
Quarters (8 Man)
145
01/28
W
DEC 7-4
C. Prochaska
Fort Wayne Snider
IHSAA Sectional @ New Haven
Placement Matches
145
01/28
W
MD 10-2
J. Perkins
Leo
IHSAA Sectional @ New Haven
Consi Semis
145
01/28
L
F 4-0 2:29
A. Elkins
New Haven
IHSAA Sectional @ New Haven
Semis and WB
145
01/28
W
DEC 9-4
L. Wilhite
Heritage
IHSAA Sectional @ New Haven
Quarters
145
01/21
W
DEC 5-1
G. Hilger
Bishop Dwenger
Summit Athletic Conference
Placement Matches (8 Man)
145 lbs
01/21
W
F 2-0 1:31
I. Brown
Concordia Lutheran
Summit Athletic Conference
Semis and WB1
145 lbs
01/21
W
F 2-0 1:08
B. Rice
Northrop
Summit Athletic Conference
Quarterfinals (8 Man)
145 lbs
01/20
W
F 0-0 3:58
G. Cook
Warsaw Community
Fort Wayne North Side @ Warsaw Community
Round 1
145
01/07
L
DEC 3-2
B. Kilmer
Goshen
55th Annual Goshen Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/07
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Whitko
55th Annual Goshen Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/25
W
DEC 5-0
H. Wait
Central Noble
55th Annual Goshen Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
01/29
L
F 2-1 1:21
D. Ramos-Ridley
Fort Wayne South Side
IHSAA Sectional @ New Haven Sectional
Placement Matches
145
01/29
L
F 2-2 0:59
E. Miller
---
IHSAA Sectional @ New Haven Sectional
Consi Semis
145
01/29
W
DEC 6-0
E. Gresley
Heritage
IHSAA Sectional @ New Haven Sectional
Semis and WB
145
01/29
L
F 5-0 2:33
D. Ramos-Ridley
Fort Wayne South Side
IHSAA Sectional @ New Haven Sectional
Quarters
145
01/22
W
DEC 6-4
D. Mitchell
Snider
Summit Athletic Conference
Placement Matches (8 Man)
145 lbs
01/22
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
Summit Athletic Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
145 lbs
01/22
L
F 2-0 0:54
D. Ramos-Ridley
South Side
Summit Athletic Conference
Semis and WB1
145 lbs
01/22
W
F 5-0 3:04
J. Beers
Wayne
Summit Athletic Conference
Quarterfinals (8 Man)
145 lbs
01/15
W
DEC 8-6 SV
B. Garrison
Woodlan
44th Annual Woodlan Invitational
Placement Matches (16 Man)
145
01/15
W
MD 9-1
A. Mark
Heritage
44th Annual Woodlan Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
145
01/15
W
MD 16-5
O. Bohde
New Haven
44th Annual Woodlan Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
145
01/15
L
F 6-0 3:54
C. Pratt
Prairie Heights
44th Annual Woodlan Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
145
01/08
L
F 6-1 1:43
J. Sanchez
Goshen
54th Annual Goshen Invitational
Placement Matches (8 Man)
145
01/08
W
DEC 5-2
J. Clark
Goshen RED
54th Annual Goshen Invitational
2nd Wrestleback (8 Man)
145
01/08
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Eastern
54th Annual Goshen Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
145
01/08
L
F 8-0 1:26
Z. Rodriguez
West Central
54th Annual Goshen Invitational
Quarterfinals (8 Man)
145
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/16
L
F 4-1 1:41
A. Marquardt
Carroll High School
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 4
126
02/16
L
F 4-1 1:13
B. Miller
DeKalb
Indiana Frosh-Soph State North Qualifier
Round 2
126
02/08
L
F 2-0 0:10
D. Kuhl
---
IHSAA Regional @ Carroll (Fort Wayne)
Quarters (8 Man)
126
02/01
L
F 5-4 2:25
E. Miller
New Haven
IHSAA Sectional @ New Haven
Placement Matches
126
02/01
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
IHSAA Sectional @ New Haven
Consi Semis
126
02/01
L
F 4-1 0:33
B. Humphrey
Fort Wayne Snider
IHSAA Sectional @ New Haven
Semis and WB
126
02/01
W
FOR 0-0
F. Forfeit
Woodlan
IHSAA Sectional @ New Haven
Quarters
126
01/25
L
F 5-0 3:32
O. Hilger
Bishop Dwenger
Summit Athletic Conference
Placement Matches (8 Man)
126 lbs
01/25
W
FOR 0-0
F. Forfeit
---
Summit Athletic Conference
2nd Wrestleback (8 Man)
126 lbs
01/25
L
F 2-0 1:05
D. Derheimer
Concordia Lutheran
Summit Athletic Conference
Semis and WB1
126 lbs
01/25
W
FOR 0-0
F. SS
South Side
Summit Athletic Conference
Quarterfinals (8 Man)
126 lbs
01/18
L
F 2-0 0:36
B. Hinkel
Goshen
Fort Wayne North Side @ Goshen
Round 1
126
12/18
W
FOR 0-0
f. f
Southern Wells
Fort Wayne North Side @ Southern Wells
Round 1
126
12/14
L
F 2-0 0:58
D. Derheimer
Fort Wayne Concordia Lutheran
Delta Duals
Champ. Round 1
126
12/14
L
F 9-2 1:47
B. Semprini
Carroll (Fort Wayne)
Delta Duals
Champ. Round 1
126
12/12
L
F 2-0 0:48
B. Munsey
Eastside
Eastside @ Fort Wayne North Side
Round 1
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020