Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Hunter O`Brien
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2015-2016
2014-2015
2013-2014
Team Name
Chase County
Chase County HS
Cottonwood Falls-Chase Co.
Cottonwood Falls-Chase County
2015-2016
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/20
L
DEC 7-5
M. Whitsitt
Hesston
KSHSAA 3-2-1A - Marion - Regional
Consolation Quarterfinals
152
02/20
W
F 3-2 2:47
T. Garner
Humboldt
KSHSAA 3-2-1A - Marion - Regional
Consolation Crossbracketing
152
02/19
L
F 2-0 2:48
C. Moran
Leon-Bluestem
KSHSAA 3-2-1A - Marion - Regional
Championship Quarterfinals
152
02/19
W
F 2-4 2:47
R. Weber
Halstead
KSHSAA 3-2-1A - Marion - Regional
Championship 1st Round
152
02/06
L
DEC 12-6
J. Wensel
Lawrence Free State
Silver Lake High School Tournament
Round 3
152
02/06
W
F 7-2 2:06
B. Jeske
Salina South
Silver Lake High School Tournament
Round 2
152
02/06
L
MD 19-8
B. Hollandsworth
Caney Valley
Silver Lake High School Tournament
Round 1
152
01/09
W
DEC 7-1
C. Moran
Leon Bluestem
Herington McMillen Tournament
Round 6
152
01/09
L
DEC 5-1
B. Lemon
---
Herington McMillen Tournament
Round 5
152
01/09
W
F 2-0 1:33
M. Heiden
Jefferson West
Herington McMillen Tournament
Round 4
152
01/09
W
MD 10-1
J. Gengler
St. John`s Military
Herington McMillen Tournament
Round 3
152
01/09
W
F 2-2 1:17
R. Weber
Halstead
Herington McMillen Tournament
Round 2
152
12/05
W
F 7-1 2:29
J. Hand
Tonganoxie HS
2015 Raider Classic
Round 6
152
12/05
L
F 2-0 2:54
D. Whiteley
Abilene HS
2015 Raider Classic
Round 4
152
12/05
L
DEC 6-4
D. Campbell
Wamego HS
2015 Raider Classic
Round 3
152
12/05
L
F 7-1 3:07
T. Hoerner
---
2015 Raider Classic
Round 2
152
12/05
W
F 2-0 1:04
C. Hellman
Wamego HS
2015 Raider Classic
Round 1
152
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/21
L
DEC 5-3
B. Edens
Cherryvale
KSHSAA 3-2-1A - Fredonia - Regional
Consolation Semifinals (All Brackets)
138
02/21
W
F 4-0 1:52
J. Schuleer
Douglass
KSHSAA 3-2-1A - Fredonia - Regional
Consolation Quarterfinals (All Brackets)
138
02/21
W
F 11-0 1:56
C. Asbury
Richmond-Central Heights
KSHSAA 3-2-1A - Fredonia - Regional
Consolation Crossbracketing (16M & 32M)
138
02/20
L
F 4-1 1:35
D. Shay
---
KSHSAA 3-2-1A - Fredonia - Regional
Championship Quarterfinals (All Brackets)
138
02/20
W
F 9-1 4:38
J. Becker
Garden Plain
KSHSAA 3-2-1A - Fredonia - Regional
Championship 1st Round (16M & 32M)
138
02/07
L
F 9-14 4:50
C. Mata
Erie
Silver Lake High School Invitational
Round 4
138
02/07
W
F 0-0 1:30
B. Tyler
---
Silver Lake High School Invitational
Round 3
138
02/07
W
F 2-0 0:50
E. Perry
St Marys
Silver Lake High School Invitational
Round 2
138
02/07
L
F 2-0 0:48
B. Hill
---
Silver Lake High School Invitational
Round 1
138
01/24
L
FOR 0-0
N. Alfers
Burlington
Eureka Invitational
3rd & 5th Matches
138
01/24
W
F 0-0 3:35
A. Schissler
Herington
Eureka Invitational
Cons. Semis
138
01/24
W
TF 19-3
R. Rodriguez
---
Eureka Invitational
3rd WB
138
01/24
W
DEC 4-1
E. Perry
St. Mary`s
Eureka Invitational
2nd WB
138
01/24
L
DEC 11-6
N. Alfers
Burlington
Eureka Invitational
Quarters & 1st WB
138
01/24
W
F 0-0 0:28
A. Winstead
Caney Valley High School
Eureka Invitational
Champ. Round 1
138
01/10
L
F 4-0 3:09
K. Droegemeier
Wabaunsee
Herington Invitational
6
138
01/10
W
F 5-0 3:29
J. Chestnut
Onaga
Herington Invitational
5
138
01/10
W
F 8-0 5:20
W. Davis
Chase County
Herington Invitational
4B
138
01/10
L
MD 11-3
D. Steele
---
Herington Invitational
2
138
01/10
W
F 4-1 1:51
L. Boswell
Halstead
Herington Invitational
1
138
12/06
L
F 2-0 1:11
D. Will
Salina Central HS
2014 Raider Classic
Round 6 (12 Man)
138
12/06
W
F 12-2 5:08
P. Griffiths
Herington HS
2014 Raider Classic
Round 5 (12 Man)
138
12/06
L
F 4-0 3:44
G. Martin
Tonganoxie HS
2014 Raider Classic
Round4
138
12/06
W
TF 18-3 5:27
C. Stegman
---
2014 Raider Classic
Round3
138
12/06
L
DEC 6-2
M. Whitley
Concordia HS
2014 Raider Classic
Round2
138
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/08
L
F 7-0 2:41
M. Jacobs
Lawrence Free State
Silver Lake Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
02/08
L
DEC 12-7
T. Peters
Baldwin
Silver Lake Invitational
Round 1 (16 Man)
132
01/11
L
DEC 6-0
J. Bryan
Onaga
Herington Invitational
4
132
01/11
L
DEC 7-4
R. Wisner
---
Herington Invitational
1
132
12/08
L
DEC 1-0
C. Hiatt
Abilene HS
WHS Invitational
Round 6 (10 Man)
138
12/07
W
F 0-8 5:06
J. Haug
Wamego HS
WHS Invitational
Round 4 (10 Man)
138
12/07
W
F 2-0 1:13
C. Hayworth
Falls City HS
WHS Invitational
Round 3 (10 Man)
138
12/07
W
F 2-0 0:25
W. Schmidt
Hayden HS
WHS Invitational
Round 2 (10 Man)
138
12/07
L
F 11-0 3:51
A. Burenheide
---
WHS Invitational
Round 1 (10 Man)
138
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024