Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 6-9 · Resumes Today at 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 6-8 · Resumes Today at 11:30 AM UTC
Knockout Summer Slam 2024
Today · 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Today · 2:00 PM UTC
Freeco USA Elementary National Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
David Behnke
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Chilton
Chilton/Hilbert
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/10
L
DEC 12-7
A. Stingle
Little Chute
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Placement (16 Man)
138
02/10
W
DEC 1-0
D. Demmin
Denmark
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Semis & 3rd WB (16 Man)
138
02/10
W
F 2-0 0:30
H. Daul
Fox Valley Luth.
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
2nd Wrestleback (16 Man)
138
02/10
L
F 7-0 2:24
C. Delebreau
Luxemburg-Casco
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Quarters & 1st WB (16 Man)
138
02/10
W
F 8-4 2:24
O. Schulz
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
WIAA D2 Reg BII @ Two Rivers
Round 1 (16 Man)
138
02/03
L
F 0-0 1:59
W. Norman
Sheboygan Falls
EWC Tournament 2024
2nd Wrestleback (8 Man)
138
02/03
L
DEC 6-0
J. Nicklaus
Brillion
EWC Tournament 2024
Semis & 1st WB (8 Man)
138
01/27
W
M FOR 0-0
J. Williams
Ripon
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Placement Matches (8 Man)
138
01/27
L
F 2-0 1:27
J. Duwell
Sheboygan South
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Cross Bracket (8 Man)
138
01/27
W
F 2-0 0:42
D. Lee
Sheboygan South
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 3 (8 Man)
138
01/27
L
F 8-0 3:34
J. Williams
Ripon
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 2 (8 Man)
138
01/27
W
F 8-0 3:59
P. Roth
Parkview/Albany
Bruce Tourbier Memorial Scramble
Round 1 (8 Man)
138
01/12
W
F 0-0 2:27
E. Staudinger
Valders
EWC Double Dual
Round 1
138
01/12
W
F 0-0 4:37
M. Zutz
Brillion
EWC Double Dual
Round 1
138
01/06
W
DEC 5-4
M. Davis
Green Bay Preble
2024 Lancer Invitational boys
place 5th-x
138
01/06
L
DEC 3-2
D. Sayas
Brookfield East
2024 Lancer Invitational boys
Round 4
138
01/06
W
F 8-6 5:35
E. Henderson
Milw. Bradley Tech/Carmen S/Arts/Juneau
2024 Lancer Invitational boys
round 3
138
01/06
L
TF 20-5 5:19
G. Dickenson
Slinger
2024 Lancer Invitational boys
round 2
138
01/06
W
F 6-6 3:40
D. Beatty
Kettle Moraine
2024 Lancer Invitational boys
round 1
138
01/05
L
DEC 6-4
G. Ritter
Freedom
Freedom Quad
Round 1
138
01/05
L
MD 11-3
A. Meacham
Bay Port
Freedom Quad
Round 1
138
12/29
L
Replay
DEC 6-4
E. McChain
Random Lake
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 3
138
12/29
L
Replay
DEC 6-4
W. Bieber
Coleman
2023 Lourdes OTW Wrestling Classic
Round 1
138
12/13
W
DEC 8-5
J. Horn
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr. @ Chilton/Hilbert
Round 1
138
12/02
L
DEC 7-0
C. Weber
Lomira
Lomira Duals
Round 2 (6 Team)
138
12/02
L
F 6-0 3:56
B. Toledo
Burlington
Lomira Duals
Round 1 (6 Team)
138
12/02
L
F 1-6 0:36
O. Race
Cedar Grove-Belgium
Lomira Duals
Round 4 (6 Team)
138
12/02
L
F 4-1 1:27
C. McDowell
Arrowhead
Lomira Duals
Round 3 (6 Team)
138
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/11
L
DEC 13-6
S. Slezewski
Southern Door
WIAA D2 Reg. B2 @ Denmark
2nd Wrestleback (16 Man)
126
02/11
L
F 4-3 5:38
K. Arndt
Oostburg
WIAA D2 Reg. B2 @ Denmark
Round 1 (16 Man)
126
01/14
W
F 6-2 1:43
Z. Diedrich
Lena
2023 Valders Viking Scramble
Placement
126
01/14
W
F 2-0 0:23
C. Fuente
Saint Lawrence Sem.
2023 Valders Viking Scramble
Round 5
126
01/14
L
F 17-3 3:32
O. Blanchard
Campbellsport
2023 Valders Viking Scramble
Round 3
126
01/14
L
DEC 4-3
J. Bowe
Campbellsport
2023 Valders Viking Scramble
Round 2
126
01/07
W
F 11-2 4:48
J. Ketterhagen
Delavan-Darien
2023 Lancer Invitational
place 5th-x
126
01/07
L
DEC 6-0
N. Schanen
Muskego
2023 Lancer Invitational
Round 4
126
01/07
W
F 2-0 2:56
J. Horn
Elkhart Lk.-Gl./Howards Gr.
2023 Lancer Invitational
round 3
126
01/07
L
DEC 9-2
I. Trejo
Madison East
2023 Lancer Invitational
round 2
126
01/07
L
F 11-4 5:47
E. Becker
Slinger
2023 Lancer Invitational
Round 1
126
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024