Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jayden Boyce
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Alpha Elite
Alpha Elite Wrestling
Alpha elite
Mt Morris (EAJ) HS
Mt morris high school
Mt. Morris Mountaineers
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
05/19
L
F 2-0 0:42
j. shook
Union Pines
Southern Throne HS Duals
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
117
05/19
L
TF 19-2 2:50
L. Bedenbaugh
Copperheads
Southern Throne HS Duals
Finals (8 Team)
117
05/19
L
MD 16-4
S. Brown
Team Palmetto
Southern Throne HS Duals
Round 2 (4 Team)
117
05/19
L
F 0-0 0:29
I. Barrios
Tough Time WC
Southern Throne HS Duals
Quarterfinals (8 Team)
117
05/19
L
MD 11-3
G. Diaz
Team Mustang
Southern Throne HS Duals
Round 3 (4 Team)
117
05/18
L
F 3-0 1:30
H. Jensen
Summerville Takedown Club
Southern Throne
4th Wrestleback (16 Man)
115
05/18
W
F 2-7 2:23
T. McChesney
KC Elite
Southern Throne
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
05/18
W
F 2-0 0:28
C. Jeffery
VIKINGS
Southern Throne
2nd Wrestleback (16 Man)
115
05/18
L
MD 13-5
B. Mccauley
Palmetto State Wrestling Academy
Southern Throne
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
05/18
W
F 5-6 1:30
L. Mccorquodale
SSWA
Southern Throne
Round 1 (16 Man)
115
05/05
L
F 7-0 1:00
B. Edwards
Bobcat Wrestling Club
Viking Wars HS Duals
Round 3 (4 Team)
117
05/05
L
F 9-2 1:11
C. Leone
Southwest Arsenal
Viking Wars HS Duals
Round 1 (4 Team)
117
05/05
L
F 11-0 2:03
B. Edwards
Bobcat Wrestling Club
Viking Wars HS Duals
Placement (4 Team)
117
04/21
L
F 8-0 1:20
K. Elliott
Michigan
Michigan Grappler Greco
Round 5
120
04/21
L
TF 10-0 1:17
C. Cichocki
Michigan Grappler Training Center
Michigan Grappler Greco
Round 3
120
04/21
W
FOR 0-0
A. Piranavan
Canada
Michigan Grappler Greco
Round 1
120
04/06
W
FOR 0-0
L. Vella
Pure Impact
NUWAY Nationals Individual
Placement Matches (16 Man)
125
04/06
L
F 2-2 1:18
W. Zach
Zeeland WC
NUWAY Nationals Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
125
04/06
W
FOR 0-0
B. Bye
---
NUWAY Nationals Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
125
04/06
L
F 2-0 0:36
A. Swathwood
Garrett
NUWAY Nationals Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
125
03/09
L
TF 18-1 2:56
J. Hayes
Bay County Roadrunners
MYWAY Northeast Regional
Semifinals (4 Man)
123
02/25
L
F 6-4 2:50
R. Marsden
Fulton WC
West GREIGHTS & Wyoming Novice/HS
Placement Matches (8 Man)
123
02/25
L
F 13-0 4:06
M. Nesbit
Wayland WC
West GREIGHTS & Wyoming Novice/HS
Semis & WB (8 Man)
123
02/18
W
F 2-0 0:40
K. Dillon
Manchester WC
Manchester Open, Novice, Girls & HS
Round 5 (5 Man)
123
02/18
L
F 2-0 0:50
M. Goltowski
Monroe WC
Manchester Open, Novice, Girls & HS
Round 4 (5 Man)
123
02/18
W
F 13-0 4:01
I. Rico
Ruffin Trained
Manchester Open, Novice, Girls & HS
Round 3 (5 Man)
123
02/18
L
F 2-0 1:22
K. Perez
Plymouth Canton WC
Manchester Open, Novice, Girls & HS
Round 2 (5 Man)
123
01/06
W
F 2-0 1:29
D. Smolarek
Grosse Pointe North HS
Imlay City Spartans Individual
Round 3 (4 Man)
120
01/06
W
F 2-2 1:02
T. Zablocki
Lake Shore HS (St Clair Shores)
Imlay City Spartans Individual
Round 2 (4 Man)
120
01/06
L
F 2-0 0:57
B. Finch
Anchor Bay HS
Imlay City Spartans Individual
Round 1 (4 Man)
120
12/09
L
F 2-0 1:23
M. Wilson
Freeland HS
Deutschland Duals
Round 3 (3 Team)
120
12/04
L
M FOR 0-0
A. Hofer
Schoolcraft Middle School
Christmas Sparty Individual
Round 3 (4 Man)
115
12/04
L
F 2-0 0:43
E. Ritter
Chesterton Middle School
Christmas Sparty Individual
Round 2 (4 Man)
115
12/04
L
DEC 11-8
E. Martin
Wagar Junior High School
Christmas Sparty Individual
Round 1 (4 Man)
115
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/29
L
F 0-7 2:37
L. Pung
North Branch Youth WC
MMWA Marlette Novice
Round 2 (3 Man)
107
01/29
W
F 15-5 3:56
H. Steinmann
Caro Growlers
MMWA Marlette Novice
Round 1 (3 Man)
107
01/22
L
DEC 9-4
J. Herbst
Byron Eagles
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 3 (4 Man)
107
01/22
L
F 2-0 0:59
A. Tucker
Pack Elite
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 2 (4 Man)
107
01/22
L
F 2-0 1:06
P. Stayton
Goodrich WC
MMWA Mary L. Miller Memorial (Durand)
Round 1 (4 Man)
107
01/15
W
F 8-3 3:33
A. Jr
GB Wrestling
MMWA Corunna - Novice
Round 5 (5 Man)
95-107
01/15
W
F 2-0 0:33
J. Gizinski
Lapeer Wrestling Club
MMWA Corunna - Novice
Round 4 (5 Man)
95-107
01/15
L
F 8-2 4:25
C. Andrews
Unaffilliated
MMWA Corunna - Novice
Round 3 (5 Man)
95-107
01/15
W
F 9-0 3:36
J. Doyle
Corunna Youth Wrestling
MMWA Corunna - Novice
Round 1 (5 Man)
95-107
01/08
W
F 2-0 0:35
C. Weisgerber
Swartz Creek
MMWA Swartz Creek Novice
Round 3 (3 Man)
100-107
01/08
W
F 5-0 0:54
K. Tortorile
Lake Fenton Blue Devils
MMWA Swartz Creek Novice
Round 2 (3 Man)
100-107
01/07
L
TF 18-1 3:00
B. Tougas
Michigan Revolution
MMWA Mt Morris Mountaineers-Open & Girls
Cons. Semis (8 Man)
107
01/07
L
F 0-0 0:34
O. Periso
Caro Growlers
MMWA Mt Morris Mountaineers-Open & Girls
Quarterfinals (8 Man)
107
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024