Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Carter Gore
Results
High School Results
Season
2023-2024
2022-2023
Team Name
Deland Bulldog Wrestling Club
Suncoast
Wellington
Wellington - Dev
Wellington Community HS
Wellington Community Hs
Wellington High School Wrestli
Yuligan
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/27
L
F 4-0 1:42
R. Jones
Jupiter
9th Annual Tri-County Invitational
4th Wrestleback (64 Man)
215
01/26
W
DEC 2-1
J. Harper
Deerfield Beach Hs
9th Annual Tri-County Invitational
Round 4 Champ & WB (64 Man)
215
01/26
L
DEC 1-0
A. Ochoa
Miami Palmetto
9th Annual Tri-County Invitational
Round 2 - Champ & WB (64 Man)
215
01/06
L
F 8-4 1:55
I. Stone
Port St Lucie
Cradle Cancer Invitational 2024
2nd Wrestleback (32 Man)
215
01/05
W
TF 19-4 3:00
J. Perez
South Fork
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 2 Champ & WB (32 Man)
215
01/05
L
F 2-0 0:39
K. Ivie
Merritt Island
Cradle Cancer Invitational 2024
Round 1 (32 Man)
215
12/30
L
DEC 7-0
L. Perry
Episcopal
Pirate Ships n Duels Day 2 IBT
2nd Wrestleback (16 Man)
215
12/30
L
F 2-0 1:29
C. Brunson
Palm Bay
Pirate Ships n Duels Day 2 IBT
Round 1 (16 Man)
215
12/30
L
DEC 5-2
M. Johnsen
Camden County B
Pirate Ships n Duels Day 1
Placement Matches (8 Man)
215
12/29
L
MD 13-0
J. Schulze
Camden County A
Pirate Ships n Duels Day 1
Round 2 (8 Man)
215
12/29
W
F 5-0 1:42
F. McDaniel
Braden River
Pirate Ships n Duels Day 1
Round 1 (8 Man)
215
12/08
L
Replay
F 3-4 2:02
W. Buchanan
Buchholz
2023 Danny Byron Day 1
Placement Matches (8 Man)
215 Blue
12/08
L
Replay
F 2-0 1:54
J. Peralez
Palmetto Ridge H.S.
2023 Danny Byron Day 1
2nd Wrestleback (8 Man)
215 Blue
12/08
L
Replay
F 2-0 1:42
J. Schulze
Camden
2023 Danny Byron Day 1
Quarterfinals (8 Man)
215 Blue
12/01
W
F 5-0 1:16
H. Rodriguez
Hudson
Battle at the Beach Duals 2023
Round 2 (6 Team)
215
12/01
W
F 2-0 1:25
S. Kadan
Port St Lucie
Battle at the Beach Duals 2023
Round 4 (6 Team)
285
11/25
W
F 2-0 1:21
E. Solache
Golden Bears
49th SeaHorse Open
Round 5 (5 Man)
285
11/25
L
DEC 1-0
W. Fleur
Raptor Wrestling
49th SeaHorse Open
Round 4 (5 Man)
285
11/25
W
DEC 3-2
T. Joachim
Miramar Patriots
49th SeaHorse Open
Round 3 (5 Man)
285
11/25
L
F 5-0 2:34
A. Geffrard
Miami Palmetto High School Wre
49th SeaHorse Open
Round 2 (5 Man)
285
10/28
W
FOR 0-0
V. Nascimento
Independent
Juggernaut Fall Championships
Round 5 (5 Man)
HWT
10/28
W
F 2-0 1:48
R. Martinez
SLAM Academy Wrestling
Juggernaut Fall Championships
Round 4 (5 Man)
HWT
10/28
W
F 2-0 0:52
C. Swift
North fort myers
Juggernaut Fall Championships
Round 2 (5 Man)
HWT
10/28
W
F 2-0 0:44
W. Tapia
Wellington
Juggernaut Fall Championships
Round 1 (5 Man)
HWT
10/06
L
DEC 4-2
A. Holmes
Davison
2023 Grappler Fall Classic
cons semi
250
10/05
L
Replay
F 2-0 0:16
C. Creager
Cavalier WC
2023 Grappler Fall Classic
cons semi
285
10/01
W
F 2-0 0:51
B. Comerford
Beebe Trained
2023 Grappler Fall Classic
wb c
250
10/01
W
F 0-0 1:05
C. Sanada
Carrollton Cavs
2023 Grappler Fall Classic
quarters
250
10/01
W
F 2-0 1:36
D. Urbanek
Lena
2023 Grappler Fall Classic
placements
285
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/21
W
Replay
F 2-0 0:32
B. Myles
Terre Haute Red
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (16 Team)
285
06/21
L
Replay
F 8-2 3:08
N. Smith
Florida Pitbulls
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
285
06/21
L
Replay
F 2-0 0:49
S. White
Wrestling University
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (10 Team)
285
06/21
W
Replay
F 0-0 0:18
L. Watford
Wakulla
2023 AAU Scholastic Duals
Round 1 (6 Team)
285
06/21
L
Replay
F 6-2 1:05
A. Rivera
Dynamic Black
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (6 Team)
285
06/21
L
Replay
F 2-0 0:56
A. III
Somerset Academy
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (6 Team)
285
06/21
L
Replay
F 3-4 3:47
H. Cheney
Rosewood
2023 AAU Scholastic Duals
Round 2 (6 Team)
285
06/21
W
Replay
F 4-0 1:40
G. Shinall
MXW White
2023 AAU Scholastic Duals
Round 4 (10 Team)
285
06/21
L
Replay
F 2-0 0:29
B. Brewer
Mooresville
2023 AAU Scholastic Duals
Round 5 (6 Team)
285
06/21
W
Replay
F 3-2 1:29
A. Day
Terre Haute North
2023 AAU Scholastic Duals
Round 3 (10 Team)
285
06/08
W
Replay
F 2-0 0:16
L. Peoples
A`Dale
2023 Knockout Summer Slam
Round 6 (8 Team)
285
06/08
L
Replay
F 2-0 0:17
J. Batten
Camden Gold
2023 Knockout Summer Slam
Round 2 (8 Team)
285
06/08
L
Replay
F 2-0 0:29
K. Sanchez
Camden Silver
2023 Knockout Summer Slam
Champ Round 1 (16 Team)
285
06/08
L
Replay
F 2-0 0:41
J. Apple
Funky Monkey
2023 Knockout Summer Slam
Round 4 (8 Team)
285
06/08
L
Replay
F 2-0 0:45
S. White
Maximum Performance
2023 Knockout Summer Slam
Round 3 (8 Team)
285
06/08
W
Replay
F 8-1 3:51
J. Neshewat
Bu-Creek-Burg
2023 Knockout Summer Slam
Round 1 (8 Team)
285
04/15
L
DEF 4-2
T. Covelli
Alpha
Wellington Freestyle Duals
Round 2 (8 Team)
285
04/15
L
F 2-0 0:35
E. Solache
Golden Bears
Wellington Freestyle Duals
Round 1 (8 Team)
285
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020